Verslo ir rinkų naujienos » Fed šį ketvirtį lems korekciją akcijų rinkoje


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2018-01-30 18:05.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=26696


Amerikos Federalinio Rezervų banko vykdomas monetarinės politikos sugriežtinimas - tai bus signalas, kuris lems korekciją akcijų rinkoje, tikina investicinio banko Stifel akcijų rinkos strategas Barry Bannister.

„Tuo metu, kai Amerikoje sumažėjo mokesčių tarifai vėlyvoje ciklo stadijoje po bendrojo vidaus produkto atsigavimo, Fed turi sugriežtinti, kad kompensuotų švelnią pinigų politiką“ - sakė jis.

Jo manymu, kiti Centriniai bankai pasuks Amerikos Federalinio Rezervų banko keliu.

„Nors madinga tikėti žmonių iš Davoso bendradarbiavimu, Fed nustato tempą visiems Centriniams bankams pasaulyje. Amerika visuomet pirmoji įžengia į pasaulinę finansų krizę ir pirmoji iš ten išeina. Amerikos Federalinis Rezervų bankas bus pirmasis, kuris nutrauks savo skatinamąją politiką, o kiti Centriniai bankai su laiku seks paskui“ - tikino investicinio banko Stifel akcijų rinkos strategas.

Jau šiandien prasideda dvi dienas truksiantis Amerikos Centrinio banko atstovų posėdis, kurio sprendimus sužinosime rytoj vakare. Tuo tarpu kitas šio banko narių posėdis bus surengtas kovo 20 - 21 dienomis.

„Per pastaruosius penkerius metus investuotojai žiūrėjo į konkurencingą žaidimą tarp Centrinių bankų, tačiau mes tikimės, kad Centriniai bankai pereis į bendradarbiavimo žaidimą, kuriame jie grįš į nepriklausomybę ir pereis į neutralumą, kuris gali būti pavojingas burbulams. Tokia strategija gali būti atskleista kovo mėnesį įvyksiančios Fed spaudos konferencijos metu, kas gali lemti korekciją šį ketvirtį“ - reziumavo Barry Bannister.