Verslo ir rinkų naujienos » Dabar panašu į tai kas buvo 2008 metais


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2017-09-14 18:18.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=25952


Dabartinė padėtis yra labai panaši į tą kuri buvo 2008 metais, na o Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija dabar įžvelgia daugiau pavojų nei 2007 metais, pareiškė minimos organizacijos atstovas William White.

Kainos rinkose yra labai didelės, ypač kalbat apie aukšto pajamingumo vertybinius popierius, tuo pačiu VIX, t.y. baimės indeksas, yra labai žemai, atkreipė dėmesį jis. Jam taip pat nerimą kelia spartus būsto kainų augimas, kuris viršija algų prieaugį bei tolesnis pakilimas akcijų rinkoje.

„Mes matome įvairias keistas tendencijas finansų rinkose. Daugelio finansinių aktyvų kainos yra labai aukštos. Žinoma, viskas gali būti gerai, bet yra pakankamai pavojų, tad reikėtų galvoti apie neigiamą poveikį“ - tikino William White.

Paskutinės kilusios pasaulinės krizės metu Centriniai bankai gerokai sušvelnino savo vykdomas pinigų politikas bei įgyvendino įvairias nestandartinės monetarinės politikos priemones tam, kad tokiu būdu paskatintų šalių ekonomikų augimą. Tačiau ši politika turi šalutinį poveikį, t.y. išsipūtė nestabilūs aktyvų verčių burbulai.

„Mes neturime likvidumo problemos, kurią gali išspręsti centriniai bankai. Jei pagrindinė problema yra per daug skolų, tada turime skolų sprendimo problemą ir bankroto problemą. Tik vyriausybės gali spręsti tokias problemas“ - teigė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos atstovas.

Jam ypač didelį nerimą kelia Kinija, kur kompanijų skolų lygis viršijo šalies ekonomikos augimą.

„Aš nemanau, kad kažkas anksčiau kažką panašaus matė. Tai ne tik skolos lygis, kuris kelia susirūpinimą. Tai yra greitis, per kurį sukaupta skola, todėl galima manyti, jog išduotų paskolų kokybė yra abejotina. Kai kurios iš šių paskolų, kurių niekada neturėjo būti, nebus grąžinamos ir nebus pakartotinai aptarnaujamos“ - sakė William White.

Minimas specialistas pabrėžė, kad šalims reikia ieškoti kitų būdų, kaip paskatinti ekonomikos augimą, o ne tik priklausyti nuo Centrinių bankų, kurie užtikrina pigų likvidumą.

„Mums reikia daugiau fiskalinės stimuliacijos iš tų, kurie gali tai padaryti. Mums reikia struktūrinių reformų, kad būtų galima sparčiau augti ir turėti didesnius skolų aptarnavimo pajėgumus“ - reziumavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos atstovas.