Verslo ir rinkų naujienos » Dolerio ralis gali būti didžiulis


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2017-01-11 01:29.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=24655


Jei naujojo Amerikos prezidento Donald Trump pasiūlyta stimuliacinė programa bus sėkminga, tuomet dolerio vertė kitų valiutų atžvilgiu gali pašokti dar daugiau kaip dešimt procentų, mano Citigroup banko specialistas Steven Englander.

Anot minimo banko pagrindinių valiutų stratego, doleris euro atžvilgiu gali sustiprėti iki devyniasdešimt centų už eurą, na o jenos atžvilgiu pabrangti iki 130 jenų. Pasak jo, pagrindinė sąlyga, kad tai įvyktų yra viena, t.y. sėkmingas Donald Trump programos įgyvendinimas, bei tuo pačiu FED vykdomos monetarinės politikos griežtinimas.

Jei ši prognozė iš tiesų išsipildytų, tuomet Amerikos valiuta Japonijos valiutos atžvilgiu sustiprėtų vienuoliką procentų, o euro atžvilgiu pabrangtų net septynioliką procentų. Tiesa, Steven Englander nepaskelbė kuriam laikotarpiui taikoma ši prognozė.

„Prieš mus yra didžiulio, o ne mažo dolerio sustiprėjimo galimybė. Tai būtų didžiausias fiskalinis šokas nuo pat Ronald Reagan laikų“ - paaiškino Citigroup banko pagrindinių valiutų strategas.

Po netikėto Donald Trump išrinkimo Amerikos prezidentu dolerio indeksas pakilo daugiau nei penkiais procentais, tačiau daugelio finansų institucijų specialistai teigia, jog šios valiutos augimo potencialas jau yra išnaudotas.

Remiantis Bloomberg atlikta apklausa, finansų institucijų specialistai prognozuoja, kad šių metų pabaigoje už vieną eurą bus mokama po vidutiniškai 1,06 dolerius, tuo tarpu už vieną dolerį bus mokama po vidutiniškai 115 jenų.

Trečiadienio naktį valiutų rinkoje už vieną eurą buvo mokama po 1.05521 dolerį, o už vieną dolerį - po 115.887 jenas.