Verslo ir rinkų naujienos » J.Rogers: pamirškit Kiniją, pirkit Rusiją


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2017-01-10 15:08.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=24652


Gerai žinomas investuotojas ir žaliavų rinkos žinovas Jim Rogers pareiškė, jog reiktų pamiršti Kiniją ir pradėti pirkti Rusiją. Jo nuomone, būtent Donald Trump prezidentavimas suteikia unikalią galimybę uždirbti iš tokios pozicijos.

Dabar, kai Amerikos akcijų rinkos indeksai pasiekė savo visų laikų aukščiausias vertes, tai yra geriausias laikas apsipirkti neįvertintose rinkose visame pasaulyje.

„Donald Trump turėjo neįtikėtina poveikį Amerikos akcijų rinkai, tad dabar daugelis akcijų jau yra brangios. Mokesčių mažinimas, išlaidos infrastruktūros srityje bei kompanijų lėšų repatriacija per artimiausius kelis metus turės teigiamą poveikį Amerikos rinkoms“ - sakė Jim Rogers, tačiau jis pats mato geresnes galimybes tarptautinėje arenoje.

Savo optimistinį požiūrį į Rusiją jis grindžia prognozėmis, kad po to, kai oficialiai savo pareigas pradės eiti Donald Trump, pagerės santykiai tarp šios šalies ir Amerikos, suteikiant postūmį Rusijos ekonomikai ištrūkti iš recesijos būsenos. Be to, egzistuoja tikimybė, jog Rusijos atžvilgiu pritaikytos sankcijos už jos vaidmenį Ukrainos konflikte gali būti sušvelnintos.

„Kažkas atsitiko Kremliuje. Jie supranta, kad negali būti vieni patys kaip kadaise“ - teigė Jim Rogers, kuris pirmą kart Rusiją aplankė dar 1966 metais.

Minimas investuotojas ir žaliavų žinovas atkreipia dėmesį, jog Rusija turi didžiulius gamtos išteklius, yra didžiausia pasaulyje naftas išgavėja, ir nepaisant sankcijų bei naftos kainų kritimo, kas lėmė recesiją šioje šalyje, ji neturi daug skolų.

Jim Rogers atskleidė, kad šiuo metu Rusijos rublio atžvilgiu užima ilgąją poziciją, t.y. tikisi jo vertės augimo.

„Aš buvau bulius Rusijos atžvilgiu prieš pasirodant Donald Trump ir jo pozityviems komentarams. Donald Trump bus draugiškas Rusijai. Tai didžiulis pokytis. Matydamas tai likęs pasaulis pašalins sankcijas“ - sakė gerai žinomas investuotojas.

Jo nuomone, šiuo metu Kinijoje egzistuoja didesnė rizika. Jim Rogers nėra optimistiškai nusiteikęs investicijų Kinijoje atžvilgiu. Jis teigia, kad naujojo Amerikos prezidento karinga retorika Kinijos atžvilgiu pristabdys šios šalies ekonomikos augimą. Donald Trump paskelbė apie didžiulius tarifus importuojamoms prekėms iš Kinijos, kas gali sukelti prekybos karą.