Verslo ir rinkų naujienos » JAV rinkų priešprekybinė apžvalga


Autorius: LHV bankas, Parašyta: 2017-01-05 15:13.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=24626


Vakar JAV akcijų indeksai priartėjo prie rekordinių aukštumų, bet šiandien jų ateities sandoriai leidžiasi žemyn, investuotojams stokojant ryžto priimti sprendimus. Šiandien sulauksime JAV darbo rinkos duomenų.Vakar JAV praktiškai visų sektorių akcijos kilo, o S&P 500 indeksui trūko labai nedaug iki rekordinių 2 271,72 punktų aukštumų, fiksuotų gruodį. Prie šuolio daugiausiai prisidėjo paviešintas paskutinio FED susitikimo protokolas ir automobilių pardavimai. General MotorsCo. ir Ford Motor Co. akcijos kilo apie 5%, kadangi praktiškai visi didieji automobilių gamintojai skelbė lūkesčius pranokusius automobilių pristatymus gruodžio mėnesį. Tuo tarpu FED susitikimo protokole investuotojams labiausiai užkliuvo žodis „neapibrėžtumas“. Jis pirmiausia susijęs su ekspansine fiskaline politika. Nors konkrečiai pats D. Trumpas nebuvo įvardintas, tačiau visiems buvo akivaizdu, jog FED yra sunerimęs dėl sunkiai prognozuojamų veiksmų. Nors vis dar tikimasi palūkanas kelti palaipsniui 2017 metais, tačiau nuogąstaujama, kad D. Trumpo infrastruktūros projektai ir mokesčių reformos gali būti pertekliniai, kas pernelyg didins ekonomikos apsukas ir gali iššaukti per staigią infliaciją. Tokiu atveju gali tekti palūkanas kelti ir greičiau nei politikos formuotojai iki šiol tikėjosi. Žiūrint iš trumpalaikės perspektyvos, akcijų rinkoms tai gana palanku, kuomet sparčiai auga ekonomika. Visgi doleris krito, nes ilgalaikiai investuotojai itin pabūgo minėto neapibrėžtumo. FED nariai dažnai kartojo, kad nėra tikri dėl to, kaip ekspansinė fiskalinė politika paveiks ūkio raidą ilgesniu laikotarpiu ir kokia trajektorija bus keliamos palūkanos.

Azijoje šiandien vyravo optimizmas, kurį jau antrąsyk šią savaitę paskatino Kinijos ekonomikos duomenys. Savaitės pradžioje džiugino gamybos sektoriaus indeksas, o šįsyk – paslaugų. Caixin rengiamas paslaugų sektoriaus pirkimų vadybininkų indeksas gruodį siekė 53,4 punkto, tai indikavo tolimesnę sektoriaus plėtrą ir šiek tiek pralenkė analitikų prognozes. Tiesa, Japonijos akcijos koregavosi, nes stiprėjanti jena žemyn tempė ir eksportuotojų akcijas.

Europoje akcijos trypčioja vietoje, investuotojams neapsisprendžiant, kaip tiksliai interpretuoti FED posėdžio išklotinę. Tiesa, teigiama naujiena rinkai šiandien buvo ta, jog Jungtinės Karalystės paslaugų sektoriaus indeksas pranoko prognozes – gruodį pirkimo vadybininkų indeksas fiksavo 56,2 punkto, nors analitikai laukė indekso kritimo nuo 55,2 punkto lapkritį iki 54,7 punktų.

Šiandien investuotojai laukia ne tik keletos įmonių rezultatų, bet ir ekonomikos rodiklių. Darbo rinkos duomenys yra itin svarbūs indikatoriai FED formuojant savo monetarinę politiką. Dėl jau minėto FED posėdžio, krenta doleris, tačiau tuo pačiu atsigauna aukso kaina.