Verslo ir rinkų naujienos » Deutsche Bank neprašė Vokietijos valdžios pagalbos


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2016-09-26 17:50.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=24028


Didžiausio Vokietijos ir vieno iš stambiausio pasaulyje Deutsche Bank banko atstovai užtikrino investuotojus, jog šios finansų institucijos vadovas neprašė Vokietijos valdžios pagalbos derybose su Amerikos Teisingumo departamentu.

„Jokiu metu vadovas John Cryan neprašė Kanclerės paramos derybose su Teisingumo departamentu ir neturėjo tokio ketinimo” - pareiškė Deutsche Bank banko komunikacijos vadovas Jorg Eigendorf.

Tuo tarpu Vokietijos vyriausybės atstovas Steffen Seibert teigė, jog jie nemato pagrindo spekuliutoti dėl valdžios paramos didžiausiam šalies bankui.

Apie tai, kad neva John Cryan pasiūlė Vokietijos Kanclerei paremti banką derybose su Amerikos Teisingumo departamentu parašė Vokietijos žurnalas Focus. Amerikiečiai pranešė, kad jie nori iš didžiausio Vokietijos kreditoriaus iki 14 milijardų dolerių kompensacijos už jo dalyvavimą prisidedant prie 2008 metais kilusios finansų krizės. Deutsche Bank atstovai neseniai atmetė tokius aukštus kompensacijos reikalavimus nurodydami, kad kiti bankai sudarė taikos sutartis su daug mažesnėmis finansinėmis kompensacijomis.

Po šios Focus žurnalo paskelbtos informacijos šiandien iš ryto Deutsche Bank banko akcijos pastebimai pigo, na o jų kaina nusirito iki senokai matytų žemumų.

Minimo banko komunikacijos vadovas Jorg Eigendorf pripažino, jog finansų institucijos akcijų kaina yra žema. Tačiau tuo pačiu pabrėžė, kad Deutsche Bank bankui svarbesnė yra gera jo kredito situacija, kuri yra labai stipri.

„Bankas fundamentaliai yra stiprus” - pabrėžė jis.

„Vokietijos vyriausybė žino, jog Amerikos Teisingumo departamentas praeityje sudarinėjo susitarimus su kitomis finansų institucijomis dėl kompensacijos sumokėjimo. Vokietija tikisi, kad šių derybų pabaigoje laikantis vienodo traktavimo požiūrio bus pasiektas tinkamas susitarimas” - sakė Vokietijos vyriausybės atstovas Steffen Seibert.

„Nevertinu to, kas skelbiama Vokietijoje, jog šalies valdžia nenori padėti Deutsche Bank bankui, jei jis iš tiesų turės rimtų problemų. Jis pernelyg svarbus Vokietijos ekonomikai. Tai gandai, kurie nėra patvirtinti faktais” - teigė Allianz Global Investors investicijų vadovas Andreas Utermann.

Artėjant vakarui už vieną Deutsche Bank akciją Frankfurto biržoje buvo mokama po 10,67 eurus, arba virš šešių procentų mažiau nei penktadienį. Pirmadienio prekybos metu mažiausia mokėta kaina siekė 10,63 eurus. Nuo metų pradžios minimo banko rinkos vertė susitraukė net beveik penkiasdešimt procentų, o per pastaruosius vienerius metus krito 53 procentais.