
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2016-06-22 15:20.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=23477
Žemų palūkanų normų ir didėjančių sprogstamų skolų derinys tapo didžiausia grėsme pasaulio ekonomikai, t.y. mums visiems, perspėja Pasaulinio rizikos instituto vadovas Richard Nesbitt.
„Žemos palūkanų normos turi potencialą būti kita rimta problema su kuria susidurs šalys, nes skolos visur išsipūtė. Skolos auga ant skolų, o ant jų statoma dar viena skola“ - atkreipė dėmesį Richard Nesbitt.
Jis pažymi, kad nuo 2008 metų bendra pasaulinė skola paaugo apie 37 procentus, na o jos prieaugį lėmė žemos palūkanos, kurios buvo skirtos skatinti ekonomikos augimą.
„Tai Alisos Stebuklų šalyje pasaulis, ir jeigu įvedi neigiamas palūkanas, žengi per veidrodį ir niekas nežino kas nutiks“ - teigė Pasaulinio rizikos instituto vadovas.
Jo nuomone, tai jog Centriniai bankai Japonijoje ir Europoje nustatė neigiamas palūkanas, žmonėms turėtų būti signalas, jog yra labai blogai.
„Neatrodo, kad europiečiai turėtų kokį nors atsitraukimo kelią, tad tai gana keista situacija“ - sakė Richard Nesbitt.
Palūkanų padidinimas tuo pačiu sukelia problemas, t.y. bus žmonių banga, kurie nebus pajėgūs grąžinti skolų. Vienintelė išeitis, kuri labiausiai tikėtina, tai Amerikos lyderystė, mano Richard Nesbitt.
„Matosi, kad Amerikos Federalinis Rezervų bankas pradeda didinti palūkanas ir kitos šalys, pavyzdžiui, Australija ir Kanada darys tą patį. Manau, kad subalansuotas scenarijus yra toks, kuriame centriniai bankai pradeda lėtai didinti palūkanas per ilgesnį daugelio metų laikotarpį ir ekonomika sugeba tai sugerti“ - reziumavo Pasaulinio rizikos instituto vadovas Richard Nesbitt.