
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2015-06-17 17:48.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=21227
Morgan Stanley banko specialistai teigia, jog žemos infliacijos era eina į pabaigą. Infliacijos pagrindinėse ekonomikose sugrįžimas į ilgalaikės normos lygį teigiamai paveiks akcijų rinką.
Šiuo metu su žemos infliacijos reiškiniu susiduria tų šalių ekonomikos, kuriose sukuriama net septyniasdešimt procentų pasaulinio produkto. Pasak Morgan Stanley banko ekonomistų, ši problema ims mažėti dar šiais metais, nors dar prieš kelis mėnesius jie teigė, jog Centrinių bankų kova su žema infliacija bus pagrindinė 2015 metų tema.
„Viskas rodo, kad pasaulinė infliacija sugrįš į normalų lygį” - tikina minimo banko ekonomistai.
Anot jų, vidutinis kainų augimas su žema infliacija kovojančiose šalyse nuo dabartinio 0,4 procento lygio, iki šių metų pabaigos pakils iki vieno procento. Tuo tarpu iki neutralaus lygio metinė infliacija pakils tik kitų metų pabaigoje, kai ji pasieks 1,9 procento.
Pasak Morgan Stanley banko specialistų, tai gali būti staigmena rinkoms, nes aktyvų kainose yra numatyta, jog per artimiausius ketvirčius infliacija ir toliau išliks neįprastai žema. Atsižvelgus į tai, kad Centriniai bankai ir toliau išlaikys itin švelnią pinigų politiką, tai ypač bus naudinga akcijų rinkai, o ypatingai bankiniam sektoriui. Tačiau tuo pačiu reikėtų vengti ilgalaikių obligacijų, nes jos gali nukentėti dėl pajamingumo didėjimo.
„Pinigų politika, atsižvelgus į silpnas ekonomikos augimo perspektyvas, vis dar ribotą infliacinį spaudimą ir aukštą įsiskolinimą, kas lemia didelį jautrumą palūkanų normų pokyčiams, ir toliau išliks ekspansinė” - teigiama minimo banko pranešime.
Nors infliacija sugrįš į Centrinių bankų nustatytą tikslinį lygį, tačiau ekonomikoms negresia perkaitimas. Todėl nuo 2009 metų tebevykstantis ekonomikos atsigavimas gali prasitęsti net iki 2020 metų, prognozuoja Morgan Stanley banko ekonomistai. Jei tai iš tiesų nutiks, tai bus ilgiausias atsigavimas per visą po karinės ekonomikos istoriją.