
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2015-03-04 13:39.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=20556
Šiandien Europos statistikos departamentas Eurostat pranešė, kad sausį palyginus su gruodžiu, mažmeninė prekyba euro zonoje ūgtelėjo pastebimai sparčiau nei laukta rinkoje, be to, Europos sąjungoje ji taip pat paaugo sparčiau, na o mūsų šalyje šis rodiklis per minimą laikotarpį smuktelėjo.
Per sausį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, mažmeninės prekybos apimtys euro zonoje ūgtelėjo net 1.1 procentu, kai ekonomistai prognozavo, jog šis rodiklis paaugs vidutiniškai tik vos 0.1 procentu.
Europos sąjungoje mažmeninė prekyba per minimą laikotarpį ūgtelėjo 0.8 procentais, na o Lietuvoje susitraukė 0.5 procentais. Gruodį mažmeninė prekyba euro zonoje ir Europos sąjungoje paaugo po 0.4 procentus, na o mūsų šalyje - 0.6 procentais.
Šių metų pirmąjį mėnesį palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, mažmeninė prekyba euro zonoje paaugo 3.7 procentais, Europos sąjungoje - 4 procentais, na o Lietuvoje šis rodiklis ūgtelėjo 3.3 procentais. Gruodį metinis prieaugis euro zonoje siekė 3.1 procentą, Europos sąjungoje - 3.4 procentus, o mūsų šalyje sudarė 6.1 procentą.
Rinkoje laukta, kad euro zonoje metinis mažmeninės prekybos prieaugis sausį sieks vidutiniškai 1.9 procentus.
Sausį palyginus su gruodžiu, euro zonoje automobilinių degalų pardavimai paaugo 3.2 procentais, ne maisto sektorių - 1.2 procentais, na o maisto, gėrimų ir tabako padidėjo vienu procentu. Europos sąjungos šalyse tuo tarpu per minimą laikotarpį automobilinių degalų pardavimai paaugo 2.9 procentais, ne maisto sektorių - 0.8 procentais, na o maisto, gėrimų ir tabako paaugo 0.6 procentais.
Per mėnesį tarp Europos sąjungos šalių sparčiausiai mažmeninė prekyba ūgtelėjo Portugalijoje (6.8 procentais), Lenkijoje (3.1 procentu) bei Vokietijoje, kur paaugo 2.9 procentais. Na o šis rodiklis krito Didžiojoje Britanijoje (0.9 procentais), Lietuvoje (0.5 procentais) bei Bulgarijoje ir Airijoje, kur smuko po 0.1 procentą.
Tuo tarpu per metus euro zonoje degalų pardavimai paaugo 6.1 procentu, ne maisto sektorių - penkiais procentais, na o maisto, gėrimų ir tabako padidėjo 2.2 procentais. Europos sąjungoje automobilinių degalų pardavimai paaugo 5.6 procentais, ne maisto sektorių - 5.4 procentais, o maisto, gėrimų ir tabako paaugo 2.4 procentais.
Per minimą laikotarpį tarp Europos sąjungos šalių labiausiai mažmeninė prekybos apimtys šoktelėjo Liuksemburge (10.7 procentais), Vengrijoje (8.2 procentais) bei Lenkijoje, kur pakilo 7.5 procentais. Tuo tarpu šis rodiklis per metus smuktelėjo Suomijoje (1.2 procentais) ir Belgijoje (0.3 procentais).