Verslo ir rinkų naujienos » Ukrainos valiuta vis labiau pinga


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2015-02-18 21:33.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=20472


Padėčiai Ukrainoje negerėjant bei paaiškėjus, jog per praėjusį ketvirtį ekonomika gerokai susitraukė, šios šalies nacionalinė valiuta grivina ir toliau vis labiau pinga tiek dolerio, tiek euro atžvilgiu. Be to, rinkos dalyviai baimindamiesi dėl nemokumo, skuba parduoti ir Ukrainos valstybines obligacijas.

Šiandieninės prekybos metu Amerikos doleris grivinos atžvilgiu pabrango dar 2.65 procentais iki 27.1 grivinos už vieną dolerį, na o prekybos sesijos metu jo vertė buvo pakilusi ir dar labiau, t.y. iki 27.2766 grivinų už vieną dolerį lygio, t.y. absoliučiai rekordinė dolerio vertė Ukrainos valiutos atžvilgiu.

Euro zonos valiuta grivinos atžvilgiu šiandien pabrango virš dviejų procentų iki 30.8406 grivinų už vieną eurą lygio, nors vienu metu euras Ukrainos valiutos atžvilgiu buvo pabrangęs iki rekordinio 30.9263 grivinų už eurą lygio.

Dar šių metų pradžioje už vieną dolerį buvo mokama po 15,82 grivinas, na o už vieną eurą - po 19,15 grivinų. Prieš metus rinkoje už vieną eurą mokėta dar tik po 12,14 grivinų, na o už vieną dolerį - po 8,95 grivinas.

2017 metais išperkamų Ukrainos valstybinių obligacijų pajamingumas šiandien pašoko iki absoliučiai rekordinio 46,77 procentų lygio. Šiuo metu šios šalies nemokumo tikimybė rinkoje jau vertinama net 79 procentais.

Tuo tarpu kaimyninės Moldavijos nacionalinė valiuta vos per savaitę nuvertėjo ketvirtadaliu. Kaip pareiškė šios šalies Centrinio banko vadovas Dorin Dragutanu, Moldavijos valiutos lėjos vertės kritimą lėmė tai, kad šalyje gerokai šoktelėjo užsienio valiutų paklausa, bei smukęs šalies eksportas ir atkeliaujantis didelis užsienio valiutų srautas iš kitose šalyse dirbančių Moldavijos piliečių.

Šioje šalyje šiuo metu taip pat yra nestabili politinė situacija. ProEuropietiška mažumos vyriausybė iki kovo devintos dienos turi sulaukti parlamento pritarimo, nes kitaip reiks rengti pirmalaikius rinkimus. Tuo pat metu, anot analitiko Natan Garstea, Moldavija po to, kai šalies valdžia dėl įtarimų pinigų plovimu turėjo perimti tris didžiausius šalies bankus, patiria ir bankinės sistemos krizę.