Australijos ekonomika ūgtelėjo lėčiau nei laukta

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2014-12-03 12:04 Komentarai: (0)
Šiandien paaiškėjo, jog Australijos ekonomikos augimas per trečią šių metų ketvirtį ir vėl sulėtėjo. Ši informacija neigiamai paveikė Australijos dolerio kursą, nes padidėjo lūkesčiai, kad šalyje gali būti sumažinta bazinė palūkanų norma.

Per praėjusį ketvirtį, palyginus su antruoju ketvirčiu, Australijos bendrasis vidaus produktas ūgtelėjo tik 0.3 procentais, kai rinkoje laukta, jog jis paaugs gerokai sparčiau, t.y. vidutiniškai 0.7 procentais. Ketvirtį prieš tai ketvirčio prieaugis siekė 0.5 procentus.

Kalbant apie metinį ekonomikos augimą, tai jis per praėjusį ketvirtį sudarė 2.7 procentus bei buvo toks pats kaip ir per antrąjį šių metų ketvirtį. Ekonomistai prognozavo, jog metinis Australijos bendrojo vidaus produkto prieaugis trečią šių metų ketvirtį bus didesnis ir sieks vidutiniškai 3.1 procentą.

„Tokie duomenys rodo, jog Rezervų bankas gali sugrįžti prie svarstymų sumažinti bazinę palūkanų normą“ - pareiškė investicinės kompanijos QIC, kuri valdo daugiau nei septyniasdešimties Australijos dolerių vertės aktyvus, pagrindinis ekonomistas Matthew Peter.

Dabar bazinė palūkanų norma Australijoje yra rekordinėse žemumose ir sudaro 2,5 procentus bei nėra keičiama jau šešiolika mėnesių. Investuotojų nuomone, šiuo metu tikimybė, kad Australijos Centrinis bankas dar labiau sumažins šalyje savo bazinę palūkanų normą siekia net 92 procentus.

Rinkoje už vieną Amerikos dolerį šiandien yra mokama po 1.18902 Australijos dolerius, arba 0.4 procentais daugiau nei ankstesnės prekybos sesijos metu. Tuo tarpu už vieną eurą mokama po 1.46622 Australijos dolerius, arba faktiškai tiek pat kiek ir antradienio prekybos sesijos metu.

Nuo šių metų pradžios Amerikos doleris Australijos dolerio atžvilgiu pabrango virš šešių procentų, na o euras tuo tarpu atpigo apie penkis procentus.
 
Dar nėra komentarų