Verslo ir rinkų naujienos » Žema infliacija nepaskatins ECB pradėti veikti aktyviau


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2014-03-31 17:07.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=18493


Nors kovą remiantis preliminariais duomenimis metinė infliacija euro zonoje dar labiau sumažėjo, bei krito labiau nei laukta rinkoje, tačiau dauguma ekonomistų ir toliau mano, kad per artimiausią Europos Centrinio banko atstovų posėdį, kuris įvyks jau šį ketvirtį, nebus priimtas sprendimas dar labiau švelninti pinigų politiką.

Metinė infliacija euro zonoje jau šeštą mėnesį iš eilės yra žemesnė nei vienas procentas, be to šiuo metu ji yra žemiausia nuo pat 2009 metų lapkričio mėnesio. Tuo tarpu žemiau nei Europos Centrinio banko nustatyta tikslinė dviejų procentų riba, metinė infliacija euro zonoje jau yra net keturiolika mėnesių iš eilės.

Europos Centrinio banko atstovai nesitiki, jog metinė infliacija euro zonoje greit pasieks jų nustatytą tikslinį lygį. Jie prognozuoja, kad šiais metais kainos euro zonoje ūgtels vienu procentu, na o kitais metais infliacija paspartės iki 1,3 procentų.

Nepaisant to, kad šiuo metu euro zonoje metinė infliacija yra itin žema, ekonomistai nesitiki, kad ketvirtadienį bus paskelbta, jog Europos Centrinis bankas pradeda įgyvendinti aktyvų supirkimo programą (QE), arba už šiame banke laikomus bankų indėlius ims taikyti neigiamą palūkanų normą.

„Mažiausia per daugiau nei keturis paskutinius metus infliacija gali atgaivinti diskusiją dėl galimų aktyvesnių Europos Centrinio banko veiksmų, tačiau tuo pačiu galima teigti, jog vieno mėnesio duomenys nepadarys poveikį valdančiosios tarybos sprendimui” – apie šiandien pasirodžiusius preliminarius kovo mėnesio infliacijos euro zonoje duomenis teigė BNP Paribas banko ekonomistas.

Vis labiau atsigaunanti euro zonos ekonomika gali lemti tai, kad Europos Centrinio banko atstovai nuspręs ketvirtadienį nekeisti šiuo metu savo vykdomą pinigų politiką. Kai kurie ekonomistai taip pat atkreipia dėmesį, jog kovą euro zonoje sumažėjusi metinė infliacija - tai skaičiavimo bazės efektas. Prieš metus Velykos buvo kovo mėnesį, o tai tuo pačiu lėmė kainų augimą. Na o šiemet su šia švente susijęs kainų augimas bus balandžio mėnesį.