"Klaipėdos baldai" akcijų kainos šuolis – tai įmonės veiklos įvertinimas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2014-01-31 10:05 Komentarai: (2)
AB „Klaipėdos baldai“ akcininkai sausio 30 dieną vykusiame neeiliniame visuotiniame susirinkime priėmė sprendimą išbraukti bendrovės akcijas iš vertybinių popierių biržos AB „NASDAQ OMX Vilniaus“ papildomojo prekybos sąrašo ir nebesiūlyti bendrovės akcijų viešai. AB „Klaipėdos baldai“ akcininkas UAB „SBA Furniture Group“ anksčiau pranešė apie ketinimą supirkti akcijas po 2,83 EUR – beveik 50 proc. brangiau nei 6 mėnesių vidutinė rinkos kaina biržoje iki viešo paskelbimo apie ketinimą delistinguoti įmonę.

Manau, šis sprendimas, visų pirma, yra „Klaipėdos baldų“ ilgalaikės veiklos ir bendrovės pasirinkto kelio koncentruotis į pagrindinę funkciją – gamybą, įvertinimas. Daugiau kaip dešimtmetį įmonė dirba stabiliai ir pelningai, o akcininkai ir vertybinių popierių rinkos dalyviai galėjo tai įvertinti, susipažinę su biržoje publikuojamomis ataskaitomis.

Bendrovė veikia itin konkurencingoje ir imlioje investicijoms rinkoje, tad jos akcininkų pasirinkta strategija buvo nukreipta ne į trumpalaikius tikslus, o orientuota į ateitį. Sukauptas nepaskirstytas pelnas tapo amortizatoriumi, leidusiu išvengti skausmingų pasaulinės finansinės krizės padarinių ir investuoti į gamybą tada, kai konkurentai aplinkinėse šalyse buvo priversti trauktis iš verslo.

Visgi „Klaipėdos baldai“ nuosekliai vykdė savų akcijų supirkimus taip sukurdama likvidumą biržoje ir padėdama kilti akcijų kainai, o smulkiesiems akcininkams uždirbti iš šio vertės prieaugio. Manau, visi puikiai suprantame, kad be šių įmonės veiksmų bendrovės akcijų kaina iki pastarųjų mėnesių aukštumų nebūtų pakilusi.

Įmonės valdybos siūlymas išbraukti AB „Klaipėdos baldai“ akcijas iš prekybos biržoje sulaukė nemažai rinkos dalyvių dėmesio bei paskatino diskusijas. Juokaudamas galiu pasakyti, kad tiek dėmesio iš smulkiųjų investuotojų atstovų nebuvome sulaukę per visą įmonės veiklos laikotarpį.

Kai kurie šaltiniai priekaištavo, kad „Klaipėdos baldai“ užsiima tik gamyba ir taip, neva, neuždirba tokio pelno, kokio galėtų tikėtis smulkūs akcininkai. Manau, kad panašių pretenzijų galėtų išgirsti bet kuri biržoje kotiruojama įmonė. Tačiau juk „Aprangai“ nepriekaištaujama, kad ji tik prekiauja drabužiais, bet jų negamina... Kiekviena įmonė turi savo veiklos modelį, savo viziją. Akcininkas, įsigyjantis akcijų, turėtų susipažinti su tuo veiklos modeliu, peržvelgti biržoje publikuojamas ataskaitas ir tada nepagrįstų lūkesčių, kad įmonė staiga pradės dirbti kitaip, nekiltų.

Manau, kad fondo – profesionalaus investuotojo – sprendimas parduoti „Klaipėdos baldų“ akcijas po 2,83 EUR ir pagrindinio akcininko sprendimas tą pačią kainą pasiūlyti visiems smulkiesiems akcininkams yra naudingas visiems investavusiems į AB „Klaipėdos baldai“. Smulkieji akcininkai galės realizuoti akcijos kainos prieaugį ir paversti jį pinigais, juk per metus akcijų kaina paaugo daugiau nei dvigubai (103 proc.).

Teko girdėti, jog kai kurie iš smulkiųjų akcininkų rimtai ar juokais jau planuoja atostogas egzotiškuose kraštuose – galiu tik pasidžiaugti, kad mūsų įmonė padeda įgyvendinti svajones ir padėkoti visiems tikėjusiems mūsų bendrove bei investavusiems į AB ,,Klaipėdos baldai“.

Gintautas Vitkevičius
AB „Klaipėdos baldai“ valdybos pirmininkas

Panašūs straipsniai:

(gamyba,birža,pasiūlymas,akcijos,išpirkimas,akcininkai)

2020-11-06 » “Snoro” akcijų emisijos byloje investuotojai gaus dar 345 tūkst. eurų palūkanų
2020-10-08 » Pirmą kartą „Baltic Horizon Fund“ investicinių vienetų gali įsigyti Lietuvos mažmeniniai investuotojai
2020-10-02 » “Ignitis grupės” debiutas biržoje - istorinis įvykis Lietuvos kapitalo rinkoje
2020-06-11 » Investavimas: ar tai prieinama visiems?
2019-12-09 » „Swedbank“ skatina gyventojus investuoti – siūlys nemokamai prekiauti akcijomis
2019-11-26 » Vargu, ar Amerikos įmonės perkels gamybą iš Kinijos
2019-11-26 » „Ignitis grupė“ ESO akcijas turėtų supirkti už turto vertę, pagal kurią nustatomi elektros tarifai
2018-07-12 » G. Žiemelio skrydis Lenkijos biržoje baigiasi, smulkieji akcininkai skaičiuoja nuostolius
2018-03-22 » Neužregistruotos „Snoro“ akcijų emisijos pirkėjams turi būti išmokėtos draudimo išmokos
2018-02-26 » Bendrovė „Novaturas“ skelbia prospektą ir pirminio viešojo siūlymo pradžią

 
1.   Parašė ALN   2014-01-31 10:13  

Prajuokino:
Teko girdėti, jog kai kurie iš smulkiųjų akcininkų rimtai ar juokais jau planuoja atostogas egzotiškuose kraštuose – galiu tik pasidžiaugti, kad mūsų įmonė padeda įgyvendinti svajones ir padėkoti visiems tikėjusiems mūsų bendrove bei investavusiems į AB ,,Klaipėdos baldai“.


Mano žinute - tiesiai dievui į ausį:
http://www.traders.lt/forums.php?m=posts&p=382391#382391

 
2.   Parašė tėvas   2014-01-31 12:38  

Sprendimas supirkti AB „Klaipėdos baldai“ akcijas po 2,83 euro už akciją yra geras. Visi liko patenkinti. Turėjau AB ,,Klaipėdos baldai'' akcijų ir pasinaudojau šiuo pasiūlymu. Linkiu AB ,,Klaipėdos baldai'' ir SBA sėkmės .