Verslo ir rinkų naujienos » JAV akcijų indeksų reikšmės mažėjo trečią dieną iš eilės


Autorius: Finasta, Parašyta: 2013-12-04 10:11.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=17815


JAV akcijų indeksai smuko trečią prekybos sesiją iš eilės. Dow Jones Industrial Average indekso reikšmė sumažėjo 0,59 proc., S&P 500 indeksas krito 0,32 proc., o Nasdaq indeksas nusileido 0,2 proc. Labiausiai pigo finansinio ir medžiagų gamybos sektoriuose veikiančių bendrovių akcijos.

Šią savaitę bus skelbiama daug svarbių makroekonominių duomenų, tačiau vakar buvo paskelbti tik automobilių pardavimų JAV lapkričio mėnesio duomenys. Per mėnesį pardavimai išaugo 8 proc. Augimas buvo labai sulėtėjęs spalio mėnesį dėl laikino vyriausybės įmonių veiklos sustabdymo, bet dingus šiam rizikos veiksniui lapkričio mėnesį pardavimai atsitiesė. Trys dižiausios JAV automobilių gamintojos galėjo pasidžiaugti bent 7 proc. siekusiu pardavimų augimu. „General Motors Co.” paskelbė apie 14 proc. padidėjusius pardavimus, „Ford Motor Co.” pardavimai išaugo 7 proc., o „Chrysler Group LLC.” automobilių pardavimai pašoko net 16 proc. Tiesa, bendros niūrios nuotaikos rinkose nusvėrė investuotojų optimizmą dėl geresnių nei tikėtasi pardavimų ir visų trijų bendrovių akcijų kainos sumažėjo apie 2 proc. Vakar net 17 proc. pabrango „Tesla Motors Inc.” akcijos kai bendrovė paskelbė, kad Vokietijos transporto reguliavimo tarnyba paskelbė neradusi jokių saugumo defektų naujausiame elektrinių automobilių gamintojo modelyje „Model S”.

Vakarų Europa

Antradienį akcijų indeksai Europoje krito visose 18 nacionalinių rinkų. Investuotojai šiuo metu yra atsargūs prieš JAV paskelbiant darbo rinkos duomenis – pagrindiniai rodikliai pasirodys penktadienį, tačiau svarbių duomenų laukiama ir šiandien. Nuo to kokios bus rodiklių reikšmės, priklausys ir JAV ūkio būklės vertinimas. Svarbiausiai, kad tai lems JAV FED sprendimus. Jei skaičiai pasirodytų geri, tai gali pagreitinti obligacijų supirkimo programos masto mažinimą.

Ateities sandoriai šįryt taip pat nerodo augimo – tikimasi, kad indeksai liks ties maždaug šešių savaičių žemumomis. Pokyčiams įtaką šiandien gali daryti laukiami JAV būsto ir darbo rinkos skaičiai.

Azija

Šiandien pagrindinių dviejų Azijos akcijų rinkų kryptys vėl išsiskyrė: Kinijos CSI 300 indekso reikšmė šoktelėjo 1,07 proc., bet Japonijos Nikkei 225 krito 2,17 proc. Pastarojoje biržoje šią savaitę stebima korekcija, kurią skatina ne tik stiprėjanti jena JAV dolerio atžvilgiu, bet ir investuotojų pelnų pasiėmimas po to, kai Nikkei 225 praėjusią savaitę pasiekė aukščiausią lygį per pastaruosius šešerius metus. Kinijoje akcijų indeksą į viršų kėlė vienos didžiausių pasaulyje laivininkystės bendrovių „Cosco Shipping Co“ akcijų pabrangimas 10,1 proc. Jį lėmė stipriai auganti pervežimų sausakrūviais laivais tarifus parodanti indekso „Baltic Dry Index“ reikšmė. Ji vien per mėnesį yra padidėjusi 24 proc. Beje, šiandien kinų žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad Kinijos valdžia kitiems metams ketina nustatyti 7 proc. BVP augimo tikslą. Šiems metams nustatytas 7,5 proc. tikslinis augimas, tad panašu, kad valdžios lūkesčiai dėl kitų metų ekonomikos augimo nėra itin agresyvūs.

Baltijos šalys

Antradienį Baltijos biržų indeksų vertės susitraukė. „Agrowill Group“ akcijų kaina kiek atsitiesė po smarkaus kritimo pirmadienį. „City Service“ plečia veiklą Lenkijoje. Pinga pieno sektoriaus bendrovių vertybiniai popieriai.

Vidurio ir Rytų Europa

Ekonomistų apklausos rodo, kad vakar ir šiandien posėdžiausiantis Lenkijos centrinis bankas turėtų palikti bazinę palūkanų normą nepakeistą. Šiuo metu ji siekia 2,5 proc. ir pasak centrinio banko atstovų maža infliacija nesudaro prielaidų ja didinti artimiausiu metu. Bazinė palūkanų norma tokiame lygyje turėtų būti palikta iki 2014 metų. Lenkijos ekonomikos augimas III ketv. sustiprėjo iki 1,9 proc., tačiau ne visoje Vidurio Rytų Europoje padėtis vienodai gera. Vengrijos Centrinis bankas palūkanų normą sumažino lapkričio pabaigoje iki visų laikų mažiausių 3,2 proc. ir tai jau 16 apkarpymas iš eilės. Lapkričio pradžioje Rumunija taip pat mažino palūkanas.

Žaliavos

Vakar „WTI“ rūšies naftos kaina šoktelėjo 1,65 proc. iki 93,82 JAV dolerių, kai Amerikos naftos institutas paskelbė, kad praėjusią savaitę JAV žaliavinių atsargų kiekis sumažėjo žymiai sparčiau negu prognozavo dauguma analitikų. Atsargos sumažėjo 12 mln. barelių, kai buvo tikėtasi, kad atsargos mažės tik 1,25 mln. barelių. Kainos augimą lėmė ir „TransCanada Corp.“ pranešimas, kad dar 2014 m. Sausį bendrovė ketina paleisti naują naftotiekį tarp Kanados ir Oklahomoje esančios didžiausios JAV naftos saugyklos. Naujas naftotiekis leis efektyviau išnaudoti JAV naftos atsargas. Šiandiena investuotojų dėmesys kryps į Vienoje vyksiantį OPEC šalių susirinkimą, kuriame bus svarstoma kaip reaguoti į vis didėjančius JAV naftos gavybos mastus ir kitais metais pasaulines rinkas pasieksiančią Irano naftą. Tikimasi, kad susirinkimo metu nebus pakeisti OPEC šalių naftos gavybos mastai ir jie išliks ties 30 mln. barelių naftos per dieną.

Antradienį aukso kaina smuko net 2,69 proc. iki 1 219,75 JAV dolerių už Trojos unciją ir pasiekė žemiausią kainos lygį per penkis praėjusius mėnesius, investuotojams baiminantis, kad stiprėjanti ekonomika paskatins JAV FED anksčiau negu laukta sumažinti vertybinių popierių supirkimo mastus, kas neigiamai atsilieps aukso kainai. Analitikai prognozuoja, kad jeigu penktadienį skelbiami JAV naujų darbuotojų duomenys viršys 200 tūkst., tai aukso kaina gali smukti žemiau 1 200 JAV dolerių už Trojos unciją, kas leistų manyti, kad ateinančių metų bėgyje aukso kaina galėtų smukti iki 1 100 JAV dolerių už Trojos unciją.