Verslo ir rinkų naujienos » Netikėtai smuktelėjo Kinijos eksportas


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2013-10-14 12:21.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=17487


Rugsėjį visiškai netikėtai smuktelėjo Kinijos eksportas, kai tuo tarpu rinkoje buvo laukiama, kad jis augs. Na o importo į šalį apimtys per praėjusį mėnesį ūgtelėjo labiau nei laukta, tad akivaizdu, jog Kinijos teigiamas užsienio prekybos rezultatas buvo mažesnis nei laukta rinkoje.

Praėjusį mėnesį Kinijos eksportas krito 0,3 procentais, kai ekonomistai tikėjosi, jog šis rodiklis rugsėjį ūgtels 5,5 procentais. Rugpjūtį šios šalies eksporto apimtys paaugo 7,2 procentais.

Tuo tarpu importo apimtys į Kiniją, kaip jau buvo minėta, rugsėjį ūgtelėjo labiau nei laukta, t.y. 7.4 procentais, kai ekonomistai prognozavo, jog šis rodiklis ūgtels vidutiniškai septyniais procentais.

Teigiamas Kinijos užsienio prekybos rezultatas rugsėjį sudarė 15.2 mlrd. dolerių ir buvo gerokai mažesnis nei laukta rinkoje. Ekonomistai tikėjosi, jog jis sudarys vidutiniškai 26.25 mlrd. dolerių. Mėnesį prieš tai teigiamas Kinijos užsienio prekybos rezultatas siekė 28.5 mlrd. dolerių.

Kinijos eksporto apimtys į Amerika rugsėjį ūgtelėjo 4.2 procentais, kai mėnesį prieš tai augimas siekė 6.1 procentą. Na o eksporto apimtys į Pietų Korėją, Taivaną ir Europos sąjungos šalis rugsėjį sumažėjo.

Tuo tarpu metinė infliacija, arba vartotojų kainų indeksas praėjusį mėnesį šioje šalyje sudarė 3,1 procentą ir buvo didžiausias nuo pat praėjusių metų gegužės mėnesio. Ekonomistai prognozavo, jog rugsėjį metinė infliacija Kinijoje sudarys 2,8 procentus. Rugpjūtį šis rodiklis siekė 2,6 procentus.

Jau spalio aštuonioliktą dieną paaiškės kiek per praėjusį ketvirtį ūgtelėjo Kinijos ekonomika. Ekonomistai prognozuoja, kad per trečią šių metų ketvirtį šios šalies bendrasis vidaus produktas ūgtelėjo 7.8 procentais, kai ketvirtį prieš tai augimas siekė 7.5 procentus.

Šiandieninės prekybos metu pagrindinis Kinijos akcijų rinkos indeksas Shanghai Composite ūgtelėjo 0.43 procentais iki 2237.77 punktų. Nuo šių metų pradžios šio indekso vertė yra sumažėjusi 1.38 procentais, na o per pastaruosius vienerius metus jis ūgtelėjo 6.6 procentais.