Verslo ir rinkų naujienos » Japonijos eksportas ūgtelėjo sparčiausiai per paskutinius trejus metus


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2013-08-19 12:25.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=17109


Šiandien paaiškėjo, jog Japonijos, kurios ekonomika yra trečia pagal dydį pasaulyje, eksportas praėjusį mėnesį ūgtelėjo sparčiausiai per paskutinius trejus metus. Tačiau kadangi importas į šalį ūgtelėjo dar sparčiau, šalies užsienio prekybos deficitas buvo didesnis nei laukta rinkoje.

Liepą Japonijos eksportas šoktelėjo net 12,2 procentais, kai birželį jis augo tik 7,4 procentais. Vis dėl to analitikai tikėjosi, jog šis rodiklis ūgtels dar sparčiau, t.y. vidutiniškai 13.1 procentu.

Tuo tarpu importo apimtys į šalį praėjusį mėnesį pakilo net 19,6 procentais, kai rinkoje laukta, jog jis augs vidutiniškai 15,4 procentais. Birželį importas į Japoniją paaugo 11,8 procentais.

Kaip minėta, kadangi importas į Japoniją paaugo sparčiau, nei augo eksporto apimtys iš šios šalies, tad Japonijos užsienio prekybos deficitas liepą siekė net 1,02 trilijonus jenų ir buvo trečias pagal dydį nuo pat 1979 metų, kai tokius imta kaupti. Tai jau tryliktas mėnesis iš eilės, kai Japonijos užsienio prekybos rezultatas yra neigiamas.

Analitikai prognozavo, jog liepą Japonijos užsienio prekybos deficitas sudarys vidutiniškai 785.6 mlrd. jenų.

Japonijos eksporto apimtys į Ameriką liepą ūgtelėjo 18.4 procentais, kai birželį metinis augimas siekė 14.6 procentus. Tuo tarpu eksporto apimtys iš šios šalies į Kiniją liepą paaugo 9.5 procentais, kai mėnesį prieš tai augo tik 4.7 procentais. Na o Japonijos eksporto apimtys į Europos sąjungą per praėjusį mėnesį taip pat augo sparčiau nei buvęs augimas birželio mėnesį, t.y. augimo tempas paspartėjo nuo 8.6 iki 16.6 procentų.

Kaip teigiama, Japonijos eksporto augimą lėmė tiek padėties pagerėjimas Amerikoje ir Europos sąjungoje, tiek pastebimas šios šalies valiutos jenos susilpnėjimas kitų pagrindinių valiutų atžvilgiu. Tuo tarpu importo augimą lėmė pabrangusi nafta, bei silpna jena.

„Susilpnėjusi valiuta bus naudinga ekonomikai, nes tai padės automobilių gamintojų ir technologijų sektoriui. Man prekybos deficitas per daug nerimo nekelia, nes energijos kainos anksčiau ar vėliau sumažės, na o eksporto apimtys, kai pagerės pasaulinės ekonomikos padėtis, padidės“ - reziumavo Sumitomo Mitsui Asset Management ekonomistas Hiroaki Muto.