
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2013-07-13 00:12.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=16888
Jus netenkina investavimas į akcijas, skolos vertybinius popierius, žaliavas, valiutas ar išvestinių vertybinių popierių naudojimas, o gal tiesiog norite išplėsti savo investavimo sritį, bei dar labiau diversifikuoti savo investicinį portfelį, tuomet galima rinktis alternatyvias investicijas, arba kitas investavimo formas, kurių yra tikrai labai daug. Apie tai, kad vartojant nustatytą kiekį vyno, jis teigiamai veikia mūsų sveikatą, turbūt žino kiekvienas, tačiau kur kas mažiau žmonių žino, jog lygiai taip pat šis gėrimas gali tapti sėkminga investicija. Tad, šįkart trumpai apžvelkime dar vieną alternatyvių investicijų rūšį, t.y. investavimą į vyną.
Vynas - tai puikus gėrimas, tačiau jis gali būti skirtas ne tik vartojimui, tačiau į šį gėrimą tinkamai investavus galima susilaukti labai padorios grąžos. Išsivysčiusiose Vakarų šalyse į vyną investuotojai investuoja jau daugelį dešimtmečių.
Investavimas į vyną susijęs su fiziniu šio gėrimo nustatyto kiekio įsigijimu ir tolesniu jo laikymu profesionaliomis sąlygomis iki pardavimo. Be jokios abejonės ne visi vynai tinka šiam tikslui. Investicinių portfelių pagrindą visame pasaulyje sudaro geriausi vynai iš Bordo regiono Prancūzijos Akvitanijos, kuriuos galime rasti šio regiono vynų klasifikacijoje. Investicinį portfelį taip pat galima papildyti keliais vynais iš Burgundijos, Italijos.
Norint sėkmingai investuoti į vynus, jie turi būti aukščiausios kokybės, ribotos pasiūlos, juos turi įvertinti vynuogynų ir vyno žinovai bei šie vynai turi būti išskirtiniai. Tai reti vynai, kurie turi būti įtraukti į bet kurio aukštos klasės restorano, viešbučio meniu ar turi būti tikro vyno žinovo rūsyje.
Kodėl tokie vynai brangsta? Kasmet geriausios vyninės išleidžia ribotą kiekį butelių konkretaus vyno ir vėliau nėra jokios fizinės galimybės jo pagaminti papildomai. Laikui bėgant dėl šių vynų vartojimo jų kiekis mažėja. Todėl tie, kurie ieško konkretaus vyno iš konkretaus derliaus, ir nori jį įsigyti, turi tam skirti vis daugiau lėšų. Naudojant šį paprastą mechanizmą investuotojai, kurie įsigyja tam tikrą kiekį vyno ir jį išlaiko, kaip tik iš to ir uždirba. Svarbus faktas yra tas, kad šie vynai bėgant metams tampa vis geresni, o tai taip pat turi įtakos jų kainai.
Atsižvelgiant į tai, kad mes perkame fiziškai egzistuojančią išskirtinę prekę, tai be jokios abejonės yra ilgalaikė investicija. Rekomenduojamas investicinis laikotarpis yra ne mažiau nei penki metai. Per šį laiką, nepaisant pasitaikančių periodiškų kainų kritimų, kurie gali būti kaip ir bet kurioje kitoje rinkoje, galima gauti labai padorią grąžą.
Vidutinė tokios penkių metų trukmės investicijos grąžos norma remiantis Liv-ex Investables indeksu, kurį sudariusi yra Londono vyno birža, siekia 114 procentų. Be to, tai yra paskutinių dvidešimt penkių metų vidurkis.
Siekiant padidinti investicijų saugumą, į investicinį portfelį yra visuomet įtraukiama keletas dėžių įvairių skirtingų vynų, na o jų laikymas patikimas specializuotoms įstaigoms, be to šie vynai yra apdraudžiami nuo galimo sugadinimo.
Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais