
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2013-07-11 17:45.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=16879
Iš BRIC (Brazilijos, Rusijos, Indijos ir Kinijos) šalių ir toliau besitraukiantis kapitalas lėmė tai, jog pirmą kart nuo pat 2006 metų tuo pačiu metų atpigo tiek minėtų šalių kompanijų akcijos, obligacijos bei susilpnėjo valiutos.
Vien nuo šių metų pradžios investuotojai iš fondų investuojančių į minimas keturias BRIC šalis bendrai atsiėmė 13,9 mlrd. dolerių vertės lėšas, t.y. 27 procentai to, kas į jas buvo investuota nuo pat 2005 metų.
MSCI BRIC indekso vertė per praėjusį ketvirtį susitraukė dvyliką procentų, Brazilijos, Rusijos, Indijos ir Kinijos valiutos per tą patį laikotarpį dolerio atžvilgiu atpigo vidutiniškai 4,1 procentu, na o šių šalių valstybinės obligacijos atpigo vidutiniškai 0,6 procentais.
Atsiimti pinigus iš besivystančių rinkų investuotojus skatina tai, jog Fed planuoja pradėti riboti šiuo metu savo įgyvendinamą trečiąjį kiekybinį pinigų politikos švelninimo etapą, tačiau egzistuoja ir kiti veiksniai, kurie lemia būtent tokius investuotojų veiksmus.
Pavyzdžiui, Brazilijoje šiuo metu pradėjo stiprėti infliacija, na o ekonomikos augimas lėtėja, be to šalyje nesiliauna masyvūs visuomenės protestai. Rusijos ekonomikos augimas tuo tarpu dėl smukusių naftos kainų lėtėja jau penktą ketvirtį iš eilės. Indijos einamosios sąskaitos deficitas lėmė, jog iki rekordinių žemumų susilpnėjo šios šalies valiuta rupija, na o Kinijos ekonomika šiuo metu auga lėčiausiai nuo pat 1990 metų.
„Kiekvienas dešimtmetis pasižymi kažkokia tema arba motyvu, kuris skatina investuotojų vaizduotę; septyniasdešimtaisiais tai buvo auksas, aštuoniasdešimtaisiais - Japonija, devyniasdešimtaisiais - technologijų sektoriaus atstovės, na o per praėjusį dešimtmetį tai buvo BRIC šalys. Dabar kaip tik baigiasi dešimt metų trukęs romanas su besivystančiom rinkom” - teigė Ruchir Sharma iš Morgan Stanley banko.