
Autorius: Finasta, Parašyta: 2013-07-04 09:48.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=16832
Trečiadienį JAV akcijų indeksų pokyčiai buvo nežymūs. Investuotojai neskubėjo daryti ryžtingų sprendimų laukdami oficialių darbo rinkos duomenų paskelbimo penktadienį. S&P 500 indeksas kilo vos 0,08 proc., Nasdaq indeksas išaugo 0,3 proc., o labiausiai padidėjo Dow Jones Industrial Average indekso reikšmė – 0,38 proc. Labiausiai kilo technologijų ir nekasdienio vartojimo prekių sektorių indeksai. Šiandien JAV akcijų biržose prekyba nevyks dėl nepriklausomybės dienos šventės.
Vakar buvo paskelbta keletas darbo rinkos rodiklių, kurie leido investuotojams daryti tam tikras prognozes dėl penktadienį paskelbiamų nedarbo lygio bei darbo vietų pokyčio duomenų. Agentūros „Automatic Data Processing” duomenimis, birželio mėnesį privačiame sektoriuje dirbančiųjų skaičius padidėjo 188 tūkst. Ekonomistai prognozavo, kad augimas sieks 160 tūkst. Paslaugų sektoriuje dirbančiųjų skaičius pašoko 161 tūkst., o gamybos sektoriuje – 27 tūkst. Daugiausiai naujų darbo vietų sukūrė smulkios įmonės. Naujų bedarbių paraiškų skaičiaus duomenys taip pat buvo geresni nei laukta – per praėjusią savaitę užregistruota 343 tūkst. naujų bedarbių – tai mažiau nei ankstesnę savaitę ir mažiau nei prognozuota. Taip pat paskelbti paslaugų sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenys. Indeksas birželio mėnesį smuko iki 52,2 proc., kai gegužę siekė 53,7 proc. Labiausiai sumažėjo naujų užsakymų subindeksas, o augo – įdarbinimo subindeksas.
Vakarų Europa
Trečiadienį mažėjo visi Vakarų Europos akcijų kainų indeksai išskyrus Islandijos. Rinkos dalyvių dėmesys vėl nukrypo prie periferinės euro zonos šalių. Portugalijos vyriausybės 10 metų obligacijų pajamingumas šoktelėjo virš 8 proc., kai atsistatydino du ministrai. Prisimintos ir dvejonės dėl Graikijos gebėjimo įvykdyti jai iškeltas sąlygas.
Vakar labiausiai kentėjo bankų sektoriaus akcijos. „Standard&Poor‘s“ reitingų agentūra dėl būsimo griežtesnio reguliavimo ir neapibrėžtų rinkos sąlygų pablogino bankų „Barclays“, „Credit Suisse“ ir „Deutsche bank“ kredito reitingus. Šių bankų akcijos pigo 0,8-2,6 proc. Vyriausybei sunkiai sekantis parduoti Ispanijos bankus „Bankia“, „Catalunya Banc„ ir „NCG Banco“, „Moody‘s“ reitingų agentūra tai pat pablogino šių bankų reitingus. Viso euro zonos bankų indeksas sumažėjo 1,8 proc.
Bendras naujienų fonas rinkose taip pat buvo nepalankus. Kinijos ekonomika siunčia vangesnio augimo požymius. Egipte tvyro politiniai neramumai, grasinantys paveikti ir naftos kainas.
Šiandien ateities sandoriai rodo didėjančią kryptį rinkose po augimo JAV ir šįryt Azijoje. Vis dėlto, pokyčių mastas turėtų būti ribotas dėl politinio nestabilumo Portugalijoje ir neramumų Egipte. Be to, šiandien posėdžiauti renkasi Europos centrinis bankas, o JAV penktadienį bus skelbiama darbo vietų statistika.
Azija
Ketvirtadienį Azijos akcijų rinkose vyravo optimizmas po geresnių nei tikėtasi JAV darbo rinkos rodiklių paskelbimo. Tik Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 smuko, kitų didžiausių regiono šalių indeksai stiebėsi aukštyn. Pastarosiomis dienomis dėl neramumų artimuosiuose rytuose išaugusi naftos kaina atitinkamai kilstelėjo ir šią žaliavą išgaunančių bendrovių akcijų kainas. Kinijos „Cnooc Ltd” akcijos brango 3,35 poc., o „China Petroleum & Chemical Corp.” – 3,1 proc. Didesniais pokyčiais pasižymėjo ir prekyba finansų sektoriaus bendrovių akcijomis. Pavyzdžiui, „HSBC Holdings PLC.” akcijų kaina padidėjo 1,6 proc., o „China Construction Bank Corp.” – 1,94 proc. Vis dėlto, žiniasklaida pranešė, kad keturi didžiausi Kinijos bankai birželio mėnesį išdavė mažiau paskolų nei šių metų pirmaisiais mėnesiais. Dėl sumažėjusio likvidumo tarpbankinėje rinkoje vien paskutinę birželio savaitę paskolų buvo išduota už 23 mlrd. juanių mažiau nei ankstesnę savaitę.
Vidurio ir Rytų Europa
Kaip ir tikėtasi, Lenkijos centrinis bankas vakar 25 baziniais punktais sumažino bazinę palūkanų normą. Ji dabar yra naujose visų laikų žemumose ir siekia 2,5 proc. Toks žingsnis iš centrinio banko buvo lauktas, o Lenkijos banko vadovas komentavo, kad žema palūkanų norma turėtų išlikti bent iki metų pabaigos.
Žaliavos
„WTI“ Naftos barelio kaina vakar perlipo 100 JAV ribą ir brango 1,65 proc. iki 101,24 JAV dolerių. Kainą į viršų kilo, kai investuotojus pasiekė žinia apie mažėjusias atsargas JAV ir tvyrant nerimui dėl politinio konflikto Egipte. JAV Energetikos informacijos administracija pranešė apie 10,3 mln. barelių sumažėjusias atsargas, kai analitikai laukė tik 2,25 mln. smukimo. Rinkos dalyviai būgštauja, kad naftos tiekimas per Sueco kanalą gali būti sutrikdytas, jei konfliktas Egipte labiau įsisiūbuotų. Egiptas kontroliuoja šį kanalą, per kurį per dieną iš Raudonosios jūros į Europą ir Š.Ameriką yra plukdoma kiek daugiau nei 2 mln. barelių naftos.