Pakeitus gyventojų pajamų apmokestinama rekomenduojama pertvarkyti investicijų portfelius

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2013-06-28 10:30 Komentarai: (5)
Seimui skubiai priėmus Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas, investuotojai iki metų pabaigos turėtų suskubti pertvarkyti savo portfelius, todėl biržoje laukiama didesnių apyvartų, praneša Investuotojų asociacija.

„Jei be didesnių diskusijų priimtas įstatymas įsigalios, daugiau nei vienerius metus išlaikytų vertybinių popierių savininkams rekomenduojama juos parduoti dar šiemet ir taip be mokesčių realizuoti uždirbtą pelną. Investavusių pelningai yra – nuo 2009 metų pradžios OMX Vilnius akcijų indeksas yra pakilęs net 125 proc.“, - sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Gyventojų pajamų mokesčio lengvatą, kuri leido neapmokestinti pajamų už vertybinius popierius, išlaikytus ilgiau nei metus, keičia kita. Nuo 2014 metų bus apmokestinamas tik didesnis nei 10 tūkst. metinis pelnas iš investicijų į akcijas ar fondus. Taip planuojama apmokestinti po 2014 metų sausio įsigytų obligacijų ir indėlių palūkanas, kurios viršija 10 tūkst. litų.

„Didelei daliai investuotojų šios lengvatos leis mokėti mažiau mokesčių nei dabar, tačiau valdantiems didesnius portfelius ir investuojantiems ilgam laikui mokesčiai išaugs, todėl pakeitimų vienareikšmiškai vertinti negalima“, - sakė V. Plunksnis.

Seimas taip pat panaikino pajamų mokesčių lengvatą iki 1999 metų įsigytoms akcijoms. „Tai aktualu tiems, kad akcijas pirko ar verslą pradėjo dar „čekinio privatizavimo“ laikais – jeigu uždirbta daug pelno, reiktų pasvarstyti jo realizavimą dar šiemet“, - teigė V. Plunksnis.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimams dar turi pritarti Prezidentė.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas.
 
1.   Parašė Jonasdirg   2013-06-28 12:40  

O tai nesupratau... Jei pvz aš VP išlaikau pvz penkis metus, vertybinių popierių vertė kas met kyla po tris tūkstančius (tačiau aš neparduodu ir vėl nenusiperku, o laikau "nejudindamas"), ko pasekoje po penkių metų gaunu 15000 LT nuo investicijos pradžios - tai čia mane paskutiniais metais apmokestins už visus penkis metus ?

 
2.   Parašė vaitvyta   2013-06-28 13:28  

Apmokestins tada kai parduosi ir gausi pajamas. Tada is pajamu atemus isigijimo kastus ir komisinius mokescius nuo likusios sumos, jeigu ji bus virs 10k turesi sumoketi mokescius. As tai taip suprantu.

 
3.   Parašė Darij   2013-06-28 15:33  

Smagu...
Pabandyk dabar biržoje parduoti didesnį paketą!
Reiks gerai pasiskaičiuoti ar apskritai kažką verta "fiksuoti", kad išvengtum 15%, nes gali tekti parduoti su ta pačia 15% nuolaida.

 
4.   Parašė Jonasdirg   2013-06-28 18:12  

Bet tai tada paprasčiausiai fiksuoji kas metus, kol augimas neviršija 10 KgLt ir nereikės mokėti ? Tai tik bankams komisiniai kapsi...

 
5.   Parašė IT17   2013-06-28 22:25  

jo, dar isskaidai savo investicini portfeli jei jis yra gana didelis ir padarai keleta investiciniu portfeliu zmonai, mamai, tevui, vaikams jei pilnameciai ir t.t....