
Autorius: Finasta, Parašyta: 2013-06-28 09:59.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=16797
Ketvirtadienį optimizmas JAV akcijų biržose išliko. Indeksai kilo trečią prekybos sesiją iš eilės. Dow Jones Industrial Average kilo 0,77 proc., Nasdaq indekso reikšmė išaugo 0,76 proc., o S&P 500 indeksas padidėjo 0,62 proc. Labiausiai brango finansinio sektoriaus bendrovių akcijos. Padidėjo 9 iš 10 pagrindinių ūkio sektorių indeksų reikšmės, tik medžiagų sektoriaus indeksas smuko.
Nuolat naujienomis džiugina JAV nekilnojamojo turto sektorius. Vakar buvo paskelbta, kad gegužės mėnesį preliminarūs būsto pardavimai išaugo 6,7 proc., palyginti su praėjusiu mėnesiu ir net 12,1 proc., palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai. Per paskutinius 12 mėnesių užregistruota 112 tūkst. preliminarių būsto pardavimų. Tokia didelė apimtis paskutinį kartą buvo pasiekta prieš šešis metus. JAV darbo departamentas vakar skelbė savaitinius naujų bedarbių paraiškų duomenis. Praėjusią savaitę naujų bedarbių sumažėjo 9 tūkst. iki 346 tūkst – būtent toks yra ir paskutinių 4 savaičių naujų paraiškų vidurkis.
Vakarų Europa
Akcijų indeksai Vakarų Europoje kilo trečia dieną iš eilės. Viso teigiamus pokyčius registravo 15 iš 18 nacionalinių akcijų kainų indeksų. Euro zonos ekonomikos pasitikėjimo indeksas didėjo labiau nei tikėtasi, ganėtinai neblogų būta ir JAV ekonominių rodiklių reikšmių.
Investuotojai iki šiol baiminosi mažėsiančio pinigų politikos skatinimo JAV. Tačiau dabar panašu, kad daugiau dėmesio gali būti skiriama ekonomikos būklei ir jei ji iš tiesų pradės gerėti, tai bus postūmis ir akcijų rinkai.
Šiandien ateities sandoriai rodo ramią prekybos pradžią Vakarų Europos akcijų rinkoje. Paskutinę šio ketvirčio dieną investuotojai nelinkę daryti stambių sprendimų.
Euro zonos ekonomikos pasitikėjimo indeksas birželį padidėjo nuo 89,5 iki 91,3 punkto. Šuolis buvo didžiausias nuo 2010 metų liepos ir viršijo ekonomistų lūkesčius. Nors euro zonos ekonomikos būklė yra sudėtinga, pasitikėjimo gerėjimas leidžia manyti apie ateinančią stabilizaciją. Skirtingai nei JAV, Europos centrinis bankas kol kas neketina keisti pinigų politikos ir artimiausioje ateityje ji liks skatinanti.
Bedarbių Vokietijoje birželio mėnesį netikėtai sumažėjo 12 tūkst., nors buvo prognozuotas 8 tūkst. padidėjimas. Nedarbo lygis išliko nepakitęs ties 6,8 proc. Didžiausios euro zonos ekonomikos būklė atrodo gana neblogai nepaisant recesijos regione. Nesenai skelbti verslo ir investuotojų pasitikėjimo rodikliai taip pat rodė pozityvius lūkesčius.
Azija
Penktadienį pagrindiniai Azijos akcijų indeksai brango, vedami į priekį gerų nuotaikų JAV biržose, pigusios Japonijos jenos ir gerų pramonės produkcijos duomenų.
Japonijos gegužės mėnesį pagrindinis vartotojų kainų indeksas šiek tiek augo, tačiau to paties mėnesio namų ūkio vartojimas mažėjo 1,6 proc.; nedarbo lygis išliko nepakitęs – 4,1 proc. Mažmeninės prekybos pardavimai kilo 0,8 proc., tačiau didesnės apimties prekiautojų pardavimai susitraukė 0,4 proc. Pramonės apimtys praeitą mėnesį paaugo 2 proc.
Šiandien brango regiono bankų ir finansų sektoriaus vertybiniai popieriai. Elektronikos gamintojo „Renesas Electronics Corp.“ akcijos brango 3,6 proc., bendrovei pareiškus, kad ketinama atsisakyti daugumos nuostolingų su mobiliuoju ryšiu susijusių operacijų.
Baltijos šalys
Ketvirtadienį Vilniaus akcijų rinkų indeksai kito nežymiai. UAB „Minvista“ vėl įsigijo „Aprangos“ akcijų – šįkart sandorio vertė siekė 360 tūkst. eurų. Investuotojams fiksuojant pelnus iš „Agrowill Group“ akcijų, jų vertė krito 4,74 proc. Seimas panaikino reikalavimą gamtinių dujų įmonėms bent 25 proc. dujų įsigyti per SGD terminalą. Šiandien įvyks „Silvano Fashion Group“ eilinis visuotinis akcininkų susirinkimas.
Žaliavos
Vakar „WTI“ naftos kaina šoktelėjo 1,6 proc. iki 97,1 JAV dolerio už barelį, „Brent“ brangimas buvo kuklesnis ir sudarė 0,6 proc. Tai buvo ketvirta iš eilės „WTI“ naftos brangimo diena. Kainos augimą lėmė investuotojų lūkesčius pateisinę skelbti makroekonominiai JAV rodikliai bei Niujorko FED vadovo komentaras, kad centrinis bankas atitraukinės skatinamosios pinigų politikos priemones pernelyg neskubėdamas. Taip bandoma nuraminti rinkas, kurios praėjusią savaitę jautriai sureagavo į FED vadovo B. Bernankės kalbas. Naftos kainai palaikymą suteikia ir naftos pasiūlą formuojančių šalių geopolitinės problemos – vėl įsibėgėję neramumai, jau nusinešę nemažai mirčių Libijoje, ir toliau verčia nerimauti dėl šios šalies naftos tiekimo saugumo. Daugiau „Bloomberg“ apklaustų rinkos ekspertų teigia, kad kitą savaitę naftos kaina kris nei kad augs.
Aukso kaina vakar dar krito 2,1 proc. ir prekyba baigėsi ties 1 200,7 JAV dolerių už Trojos unciją riba. Vienu metu kaina buvo nukritusi netgi iki 1 180 JAV dolerių už Trojos unciją. Toks kainos lygis yra žemiausias nuo 2010 m. rugpjūčio mėn., o vien nuo šių metų pradžios metalo kaina jau yra sumažėjusi 28 proc. Teigiamos makroekonominės naujienos iš JAV ir toliau skatina pasitraukti iš šio saugia laikomos turto klasės. Akivaizdu, kad šiuo metu investuotojai visiškai nebepasitiki auksu ir matomas didelio masto pasitraukimas iš investicijų į auksą. Beje, fizinis aukso pirkimas Azijoje taip pat nebeįsibėgėja net ir esant tokiam kainos kritimui. Tiesa, didžiausio pasaulyje aukso fondo „SPDR Gold Trust“ turimas metalo kiekis vakar liko nepakitęs. „Bloomberg“ apklausus šio metalo aukso rinkos ekspertus vieno konsensuso dėl kainos pokyčių nenustatyta – 15 apklaustųjų tikisi kainos atšokimo, bet 14 laukia tolesnio kritimo.