Verslo ir rinkų naujienos » DOW indeksas nutraukė 20 paeiliui sėkmingų antradienių seriją


Autorius: Finasta, Parašyta: 2013-06-05 10:00.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=16662


Savaitės pradžioje prekyba JAV akcijų biržose vyko permainingai. Tai jau septinta iš eilės prekybos sesija, kai indeksai prekybos metu keičia kryptį. Pirmadienį kilę, vakar akcijų indeksai smuko apie pusę procento. S&P 500 indekso reikšmė sumažėjo 0,55 proc., Nasdaq indeksas krito 0,58 proc., o Dow Jones Industrial Average indeksas neteko 0,5 proc. vertės. 8 iš 10 ūkio sektorių indeksų krito, labiausiai – finansų ir energetikos sektorių indeksai.

Vakar buvo skelbiami JAV užsienio prekybos balanso duomenys. Prekybos deficitas balandžio mėnesį padidėjo 8,5 proc., palyginti su kovo mėnesiu ir siekė 40,3 mlrd. JAV dolerių. Tokį šuolį lėmė išaugusios importo iš Kinijos apimtys. Bendrai importo apimtys padidėjo 2,4 proc. ir siekė 227,7 mlrd. JAV dolerių, o eksporto apimtys išaugo 1,2 proc. iki 187,4 mlrd. JAV dolerių. Per balandžio mėnesį padidėjo prekybos deficitas tiek su Europos sąjungos šalimis, tiek ir su Japonija bei OPEC šalimis. Nekilnojamojo turto sektoriaus duomenys ir vėl pradžiugino investuotojus. Dėl stiprios paklausos namų kainos stipriai išaugo balandžio mėnesį. “CoreLogic” duomenimis namų kainos padidėjo 12,1 proc., palyginti su praėjusių metų balandžio mėnesiu.

Didžiausią teigiamą kainos pokytį vakar pademonstravo „Monster Beverage Corp.”, kurios akcijos vakar kilo 10 proc. Pagal pardavimų apimtis didžiausia JAV energetinių gėrimų gamintoja pranešė apie 9 proc. išaugusius pastarųjų dviejų mėnesių pardavimus. Apie įsigijimą paskelbusios “Salesforce.com” akcijos pigo 7,9 proc. Bendrovė už 2,5 mlrd. JAV dolerių perka elektroninio pašto reklamų įmonę „ExactTarget”, kurios akcijos po šios naujienos brango 53 proc.

Vakarų Europa

Antradienį Vakarų Europos akcijų indeksai atsitiesė po kritimo, o investuotojai pasinaudojo proga įsigyti atpigusių akcijų. Atokvėpį investuotojai pajuto, kai JAV Atlantos FED prezidentas pareiškė, kad skatinimo programa kol kad neturėtų būti mažinama. Pasak jo, ekonomikai kol kas trūksta tvirtybės. Viso vakar didėjo 12 iš18 nacionalinių Vakarų Europos akcijų indeksų.

Pozityvios nuotaikos vyravo Ispanijos akcijų rinkoje, kur IBEX 35 indeksas augo 1 proc. Šalyje registruotų bedarbių skaičius sumažėjo kiek daugiau nei 98 tūkst., kai analitikai prognozavo 50 tūkst. pokytį. Brango ir tokių Ispanijos bendrovių kaip „Inditex“ (0,7 proc.) ir „Santander“ (1,5 proc.) akcijos.

Didžiausios pasaulyje lustų gamintojos „STMircoelectronics“ akcijos brango 4,5 proc. po to, kai jos vadovas pakomentavo laukiantis 5-10 proc. užsakymų augimo šiais metais.

Sprendžiant iš ateities sandorių, šiandien investuotojai vėl nusiteikę tęsti akcijų išpardavimą. Su atsarga šiandien laukiama žinių apie JAV darbo rinkos būklę, o nuogąstavimai, kad FED mažins skatinimą išlieka.

Azija

Trečiadienį Azijos akcijų indeksų vertės mažėjo. Japonijos Nikkei 225 indekso vertė krito net 3,83 proc. Šalies ministro pirmininko kalba iš pradžių augino akcijų kainą, tačiau investuotojai, nesulaukę detalesnių apie ekonomikos skatinimą išaiškinimo, ėmė pardavinėti vertybinius popierius. Buvo tikimasi stipresnių ir greitesnių sprendimų iš Japonijos ministro pirmininko. Stipriai pabrango jena JAV dolerio atžvilgiu, stumdama žemyn ir šalies eksportuotojų akcijų kainas.

Honkonge kotiruojamos „GCL-Poly Energy Holdings Ltd.“ bendrovės, užsiimančios polisilikono gamyba, naudojamo saulės energijos gavyboje, akcijos brango 6,6 proc. Europos Sąjunga įvedė mažesnį nei tikėtasi tarifą Kinijoje pagamintiems saulės energijos kolektoriams.

Baltijos šalys

Baltijos akcijų rinkose apyvartos nebuvo didelės. Šiaulių bankas įregistravo pakeistus įstatus, padidinus įstatinį kapitalą. „Klaipėdos nafta“ gaus kreditavimą iš Europos Investicinio Banko. „Liepajas autobusu parks“ patikslino praeitų metų pelną – jis sumažintas 11 proc.

Vidurio ir Rytų Europa

Rusijos vartotojų kainų indeksas gegužės mėnesį augo 0,7 proc., o metinė infliacija siekė 7,4 proc. Kainų augimas praėjusį mėnesį paspartėjo ir viršijo ekonomistų prognozuotus 7,3 proc. Kainų lygį kėlė brangstantys maisto produktai, o didėjanti infliacija neleis Rusijos Centriniam bankui mažinti palūkanų. Šiuo metu infliacija šalyje viršija Centrinio banko užsibrėžtą 5-6 proc. intervalo viršutinę ribą.

Žaliavos

„WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje krito 0,15 proc. iki 93,31 JAV dolerių už barelį, tačiau „Brent“ nafta brango 1,5 proc. Skirtumas tarp „Brent“ ir „WTI“ kainų vėl augo ir priartėjo prie 10 JAV dolerių už barelį. „WTI“ naftos kainos pokytis prekybos sesijos metu tai būdavo teigiamas, tai neigiamas. Kaip įprasta, išliko nemaža koreliacija tarp naftos ir akcijų rinkų. Vakar vėlai vakare Amerikos naftos institutas paskelbė apie 7,8 mln. barelių kritusias žaliavinės naftos atsargas per praėjusią savaitę. Tai labai stiprus atsargų kritimas, bet investuotojai reagavo palyginti ramiai, nes laukia šiandien pavakare skelbiamos JAV energetikos administracijos ataskaitos, kuri laikoma labiau patikima. Aišku, jeigu atsargų kritimas buvo didesnis nei prognozuojamais 0,8 mln. barelių, tai suteiktų palaikymą naftos kainai. „Brent“ naftos brangimui vakar daug įtakos turėjo gandai, kad Pietų Korėja įves naują skatinimo priemonę šalies naftos perdirbimo gamykloms, kad jos didintų perdirbimo apimtis, o tai stiprintų naftos paklausą.

Aukso kaina vakar krito 0,8 proc. ir prekyba baigėsi žemiau 1 400 JAV dolerių už Trojos unciją. Svarbiausia naujiena tapo Indijos centrinio banko sprendimas dar sugriežtinti aukso importo reikalavimus finansų institucijoms ir kitoms agentūroms, užsiimančioms aukso pirkimu iš užsienio. Taip šalis nori mažinti šalies valiutos išvežimą. Anot rinkos dalyvių, tokie veiksmai turėtų realiai pristabdyti aukso importo apimtis Indijoje, kurioje aukso įsivežimas gegužę stipriai viršijo balandžio mėn. importo kiekius, nepaisant aukštesnių aukso kainų. Beje, didžiausio pasaulyje biržoje prekiaujamo aukso fondo „SPDR Gold Trust“ turimas aukso kiekis antradienį vėl krito ir nusileido 3 tonomis iki 1010,45 tonų.