
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2013-05-29 16:12.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=16625
Nors vakar buvo pranešta, kad Amerikoje gyvenamojo nekilnojamo turto kainos ūgtelėjo sparčiausiai nuo pat 2006 metų, tačiau kai kurie analitikai įspėja, kad atsigavimas šalies nekilnojamo turto rinkoje - tai klaidinantis įspūdis, kuris slepia tikrąjį silpnumą ir toliau išliekantį šiame segmente.
„Tai toli gražu skiriasi nuo faktinės padėties, be to, vis dar išlieka tie veiksniai, kurie per pastaruosius kelis metus lėmė šios rinkos kritimą” - tikina ekonomistas John Husing.
Vakar paaiškėjo, kad S&P/Case-Shiller indekso, kuris atspindi 20 didžiausių Amerikos miestų būstų kainų pokyčius, metinis augimas kovo mėnesį siekė net 10,9 procentus ir tai buvo didžiausias šio indekso metinis prieaugis nuo pat 2006 metų. Mėnesį prieš tai šis indeksas augo 9.3 procentais.
Sparčiausiai per metus būsto kainos šoktelėjo Fynikse ir Arizonoje, kur jos ūgtelėjo po 22,5 procentus, bei San Franciske (22,2 procentais) ir Las Vegase (20,6 procentais).
Tuo tarpu remiantis National Association of Realtors duomenimis, iš penkiasdešimties milijonų namų savininkų, vis dar 10,2 milijonai turi didelių problemų su savo namais, nes jų būsto paskolų vertė pastebimai arba ženkliai viršija nekilnojamo turto vertę. Vien tik Kalifornijoje su šia problema susiduria du milijonai namų savininkų, be to dar 500 tūkstančių asmenų susiduria su problemomis grąžindami būsto paskolas.
Būsto kainų augimą lemia ir tai, jog mažėja jų pasiūla. Nekilnojamo turto bumo metu 2007 metų liepos mėnesį parduodama buvo 3,4 mln. namų, kurie skirti gyventi vienai šeimai, tuo tarpu šių metų balandį tokių namų buvo parduodama tik 1,9 milijonai.
„Tai nėra natūralus atsistatymas. Padėties pagerėjimo nepastebi pusę tarpininkų ir eilinių pirkėjų. Dabartinius nukrypimus arba pokyčius lėmė stambios investicinės kompanijos” - teigė ekonomistas John Husing.