Verslo ir rinkų naujienos » Po ilgojo savaitgalio JAV akcijų indeksai šturmuoja naujus rekordus


Autorius: Finasta, Parašyta: 2013-05-29 09:53.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=16621


Antradienį JAV akcijų indeksai atsitiesė po praėjusios savaitės kritimo. Gerų makroekonominių naujienų paskatinti, investuotojai pirko cikliniams sektoriams priklausančių bendrovių akcijas. Dow Jones Industrial Average indeksas kilo 0,69 proc., S&P 500 indeksas padidėjo 0,63 proc., o labiausiai kilo Nasdaq indeksas – 0,89 proc. Apie išaugusį investuotojų rizikos apetitą patvirtina ir tai, kad investuotojai pardavinėjo itin saugiomis laikomas JAV 10 metų trukmės obligacijas, kurių pajamingumas šiuo metu yra pakilęs į 13 mėnesių aukštumas.

Vakar makroekonominiai duomenys buvo geresni nei tikėtasi. Vartotojų pasitikėjimo indekso reikšmė pasiekė penkių metų aukštumas. Indeksas kilo iki 76,2 punkto, kai buvo tikimasi tik 72,3 punkto reikšmės. Padidėjo tiek dabartinės būklės vertinimo indeksas, tiek ir lūkesčių indeksas. Ir toliau skelbiamos palankios naujienos apie nekilnojamojo turto sektorių. Dvidešimties miestų būsto kainas sekantis S&P/Case-Shiller indeksas kovo mėnesį kilo 1,4 proc., palyginti su ankstesniu mėnesiu ir net 10,9 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tai sparčiausias metinis kainų augimas nuo 2006 metų balandžio mėnesio.

Iš įmonių naujienų verta išskirti sėkmingą „Tesla Motors Inc.” akcijų platinimą. Bendrovė išplatino akcijų už beveik 1 mlrd. JAV dolerių praėjusią savaitę. Pirmą prekybos dieną po šio įvykio, t.y. vakar įmonės akcijos brango 13,6 proc. Juvelyrinių dirbinių mažmeninės prekybos parduotuvių tinklo „Tiffany & Co.” šių metų I ketv. finansiniai rezultatai teigiamai nustebino investuotojus ir įmonės akcijų kaina vakar kilo beveik 4 proc.

Vakarų Europa

Akcijų indeksai antradienį po išeiginės grįžus D. Britanijos ir JAV investuotojams toliau kilo. Didėjo visų nacionalinių indeksų išskyrus Graikijos ir Islandijos, reikšmės. Praėjusią savaitę rinkos dalyviai nerimavo dėl FED skatinimo pabaigos, tačiau Japonijos ir Europos centrinių bankų nusiteikimas juos vėl grąžino prie akcijų. Investuotojų rizikos apetitą didino ir vakar skelbti JAV ekonominiai duomenys – vartotojų pasitikėjimas ir būsto kainos lenkė prognozes.
Tikėtina, kad artėjant vasarai investuotojai gali likti neramūs. Indeksai yra išaugę jei ne iki rekordinių, tai bent iki keleto metų aukštumų ir korekcija artėjant atostogų laikotarpiui gali pasikartoti.

Ateities sandoriai šiandien rodo investuotojus laukiant indeksų verčių mažėjimo. Vakar skelbti geri JAV ekonominiai duomenys interpretuoti gana prieštaringai. Investuotojai būgštauja, kad juos FED gali sutikti kaip ekonomikos pagerėjimo ženklą ir sumažinti skatinimą pinigų politikos priemonėmis.

Azija

Šiandien dauguma Azijos akcijų indeksų didėjo vakar paskelbus JAV ekonominius duomenis. Tik Honkongo Hang Seng indeksas pastebimiau mažėjo, atsitraukdamas po dviejų dienų augimo. Japonijos centrinio banko valdytojas pareiškė, kad pasaulio ekonomika dar neatsikratė finansų krizės padarinių. Šalies valiuta vėl brango JAV dolerio atžvilgiu, smukdydama eksportuotojų vertybinių popierių vertes. Japonijos vyriausybės 10 metų obligacijų pajamingumas dar išaugo.
Tarptautinis valiutos fondas sumažino Kinijos augimo prognozes. Mobilaus ryšio tiekėjo „Softbank Corp.” akcijos brango 2,1 proc. po to, kai įmonė kartu su „Sprint Nextel Corp.” pasirašė susitarimą su JAV dėl nacionalinio saugumo, taip panaikinant kliūtis įmonei įsigyti JAV bevielio ryšio operatorių.

Baltijos šalys

Vakar Baltijos šalių akcijų indeksai kilo. „Dvarčionių keramikos” 2013 m. 3 mėn. nuostolis siekė beveik 2,5 mln. litų. „Lietuvos dujų” gamtinių dujų tarifai II pusm. palikti nepakeisti. „Panevėžio statybos trestas” tikisi dviejų sav. bėgyje pasirašyti apie 100 mln. litų kontraktą. „Linas Agro Group” 9 mėn. pelnas sumažėjo 3 proc., o atmetus vienkartinį Ukrainos įmonės pardavimo sandorį praeitais metais – pelnas augo 2,7 karto. “Liepajas Metalurgs” inicijuoja restruktūrizavimo procesą.

Lietuvos mažmeninė prekyba balandžio mėnesį buvo 2,1 proc. didesnė nei prieš metus, tačiau palyginti su kovu sumenko 3,1 proc. Mažmeninės prekybos pokyčiai lieka ne itin dideli, tačiau nuosaikūs. Sprendžiant iš pokyčių, apie ypatingą vartotojų būklės pagerėjimą kalbėti kol kas negalime, tačiau tendencijų esama pozityvių.

Žaliavos

„WTI“ naftos ateities sandoriai vakar pabrango 1,2 proc., o „Brent“ naftos kaina šoktelėjo net 2 proc. iki 104 JAV dolerių už barelį. Kainos augimą palaikė investuotojų lūkesčius viršiję skelbti JAV makroekonominiai duomenys, kilusios akcijų rinkos bei nerimas dėl naftos tiekimo Šiaurės jūroje ir Nigerijoje problemų. Šiandien ir ryt investuotojai lauks žaliavinės naftos ir jos produktų pokyčių ataskaitų – tikimasi, kad žaliavinės naftos atsargos turėjo per praėjusią savaitę kristi 750 tūkst. barelių. Taip pat daugiau dėmesio kreipiama į OPEC narių atstovų komentarus prieš penktadienį vyksiantį susitikimą. Vakar Saudo Arabijos naftos ministras pareiškė, kad naftos paklausos lygis pasaulyje yra puikus ir padėtis rinkoje yra subalansuota. Tai kiek netikėtas pareiškimas dėl paklausos lygio, prisimenant kitų OPEC narių atstovų pasisakymus.

Aukso kaina vakar krito 1 proc., o tą lėmė stiprėjęs JAV doleris bei skelbti geri JAV makroekonominiai rodikliai, kurie perspėja, kad FED gali pristabdyti vykdomą agresyvią pinigų politiką. Prekybos metu aukso kainos svyravimai buvo ganėtinai dideli – nuo 1 375 iki 1 400 JAV dolerių už Trojos unciją. Prekybos apimtys aukso ateities sandoriais „COMEX“ biržoje buvo beveik dvigubai didesnės nei per pastarųjų 100 dienų prekybos apimčių vidurkis. Didžiausio pasaulyje biržoje prekiaujamo aukso fondo „SPDR Gold Trust“ turimas metalo kiekis vakar dar krito 3,9 tonomis.