
Autorius: Finasta, Parašyta: 2013-04-25 09:45.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=16408
Trečiadienį JAV akcijų indeksai nerodė bendros krypties. S&P 500 ir Nasdaq indeksų reikšmės prekybos pabaigoje buvo beveik nepasikeitusios, o Dow Jones Industrial Average indeksas smuko 0,29 proc. Iš 10 pagrindinių sektorių, kilo tik telekomunikacijų, kasdienio vartojimo prekių ir sveikatos apsaugos sektorių indeksai.
Tęsiantis I ketv. finansinių rezultatų skelbimo laikotarpiui, didžiausio investuotojų dėmesio sulaukia ką tik rezultatus paskelbusios bendrovės. Vakar „Procter & Gamble“ akcijos pigo 5,9 proc. po to kai bendrovė paskelbė nuviliančią metinę pelno prognozę. „AT&T Inc.“ akcijos pigo 5,03 proc. kai bendrovė pranešė apie labiau nei tikėtasi sumažėjusias pardavimų pajamas. Iš 30 Dow Jones Industrial Average indeksą sudarančių bendrovių, labiausiai brango „Microsoft Corp.“ akcijos. Akcijų kaina pašoko 3,8 proc. kai bendrovė paskelbė jau gegužės 21 d. išleisianti naują žaidimų konsolę „Xbox“. „Boeing Co.“ bango 3,01 proc., kai šis lėktuvų gamybos gigantas paskelbė analitikų lūkesčius viršijusius I ketv. rezultatus.
Vakar paskelbti ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų duomenys nuvylė investuotojus. Palyginti su vasario mėnesiu, užsakymų portfelis kovo mėnesį sumažėjo 5,7 proc. ir tai buvo didžiausias kritimas nuo 2012 m. rugpjūčio mėnesio. Tai dar vienas gamybos rodiklis, kuris pastaruoju metu nedžiugina ir verčia abejoti JAV ekonomikos augimo stiprumu.
Vakarų Europa
Trečiadienį didėjo visi 18 Europos nacionalinių akcijų kainų indeksų. Prastas Vokietijos „Ifo“ verslo pasitikėjimo žinias nustelbė kalbos, kad Europos centrinis bankas (ECB) pasiryš labiau sumažinti bazinę palūkanų normą. Tikimasi, kad per kitą savaitę vyksiantį posėdį ji bus nukarpyta nuo 0,75 iki 0,5 proc. Žiemiškas klimatas kišo koją Vokietijos ekonominiam augimui ir tai netruko atsiliepi verslo pasitikėjimui. „Ifo“ instituto skaičiuojamų indeksų reikšmės balandį sumažėjo ir buvo prastesnės nei tikėtasi.
Šiandien Europoje ateities sandoriai nerodo vieningos rinkos krypties. Investuotojai gali norėti atsikvėpti po keletą dienų trukusio brangimo.
Azija
Šįryt Azijos biržose indeksai kyla į viršų. Investuotojai palankiai sutiko skelbtus įmonių rezultatus, o labiausiai brango energetikos bendrovių akcijos. „China Petroleum“ brango 1,9 proc., po banko „Morgan Stanley“ komentaro, kad sumažintos kuro kainos Kinijoje bus naudingos bendrovei.
Japonijos jena toliau pinga po to, kai Japonijos bankas pareiškė iki 2014 metų padvigubinsiantis pinigų cirkuliuojančių ekonomikoje kiekį. Centrinis bankas tai ketina įgyvendinti supirkdamas obligacijas. Pigi jena naudinga Japonijos eksportuotojams ir investuotojai noriai pastaruoju metu perka šalies įmonių akcijas.
Baltijos šalys
Vakar Baltijos šalių akcijų indeksų vertės kito nežymiai. „Grigiškės“ pranešė 2013 m. I ketv. uždirbusios 60 proc. daugiau pelno prieš apmokestinimą. Vyriausybė priėmė nutarimą „Klaipėdos nafta“ dividendų mokėjimui skirti 1 proc. paskirstytinojo pelno. „Liepajas autobusu parks“ visuotiniame akcininkų susirinkime kels delistingavo klausimą.
Žaliavos
Vakar „WTI“ naftos ateities sandorių kaina kilo aukštyn ir šiandien prekyba vyksta arti 92 JAV dolerių už barelį lygio. „Brent“ naftos kaina taip pat kilo aukštyn ir jau atitrūko stipriau nuo 100 JAV dolerių už barelį lygio. Naftos brangimą labiausiai lėmė JAV energetikos administracijos pranešimas apie mažiau nei tikėtasi didėjusias žaliavinės naftos atsargas per praėjusią savaitę. Atsargos padidėjo 0,95 mln. barelių, o buvo laukiama 2 mln. barelių. Dar labiau nustebino net 3,9 mln. barelių kritusios benzino atsargos. Tam įtakos turėjo prasidedantis šiltasis sezonas, kai žmonės daugiau keliauja bei tai, kad mažesnėmis apimtimis dirbo naftos perdirbimo gamyklos. Be to, naftos kainą palaiko ir lūkesčiai, kad gegužės 2 d. vyksiančiame Europos centrinio banko susirinkime gali būti sumažinta bazinė palūkanų norma.
Aukso kaina vakar taip pat lipo aukštyn ir šįryt ji jau yra arti 1 450 JAV dolerių už Trojos unciją. Akivaizdu, kad prieš pusantros savaitės stebėtas aukso kainos kritimas sutraukia daug fizinio aukso pirkėjų. Skaičiuojama, kad aukso importas Indijoje per paskutinę savaitę buvo didžiausias nuo 2008 m., žmonėms kaupiant turimas aukso dirbinių atsargas. Priešingai tebesielgia instituciniai klientai – skaičiuojama, kad per šį mėnesį biržoje listinguojami aukso fondai jau pardavė 141 toną aukso – daugiausia per jų istoriją.