
Autorius: LHV bankas, Parašyta: 2013-03-13 17:18.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=16121
Tikriausiai kiekvienas investuotojas norėtų žinoti, kur investuoja geriausi pasaulio investuotojai. Šioje apžvalgoje sieksime daugiau sužinoti apie šiuos investuotojus iš jų valdomų bendrovių pateikiamų naujausių ketvirtinių ataskaitų.
Investuojant finansų rinkose, dažnai kyla klausimas, kur investuoja geriausieji iš geriausiųjų investuotojų. Žinoma, galime surasti tik oficialią informaciją, kuri nėra išsami ir parodo tik dalį investuotojų strategijos. Ši apžvalga yra paremta viešai prieinamų JAV vertybinių popierių priežiūros komisijai pateikiamų 13-F ataskaitų duomenimis. Šią ataskaitą privalo pateikti instituciniai investuotojai, kurių turtas viršija 100 mln. USD, o pačioje formoje yra nurodoma informacija apie įmonių turėtas investicines pozicijas. Apžvalgoje nagrinėsime legendinių investuotojų George Soros (Soros Fund Management LLC), Warren Buffett (Berkshire Hathaway Inc.) bei Julian Robertson (Tiger Management l.l.c.) valdomų bendrovių ataskaitas, kuriose galime sužinoti, kokius investicinius portfelius 2012 m. gruodžio 31 d. turėjo žinomiausi investuotojai. George Soros ir Julian Robertson šiuo metu valdo savo ir artimųjų lėšas, tuo tarpu Warren Buffett valdomos Berkshire Hathaway Inc. (BRK) bendrovės akcijų gali įsigyti kiekvienas.
George Soros (gimė 1930 m.) – investuotojas ir filantropas, kuris žinomas visame pasaulyje dėl vykdomos filantropinės veiklos. Investuotojų tarpe tapo gerai žinomas, kai 1992 m. numatė, jog Anglijos centrinis bankas bus priverstas devalvuoti šalies valiutą ir iš atidarytų trumpųjų pozicijų uždirbo apytiksliai 1,1 mlrd. USD. Pastarosiomis savaitėmis pasirodė naujienos, jog George Soros numatė Japonijos centrinio banko politikos pasikeitimus ir uždirbo taip pat apie 1 mlrd. USD.
Julian Robertson (gimė 1932 m.) – alternatyvių investicijų fondo Tiger Management kūrėjas ir valdytojas. Investuotojas yra pasakęs, kad jo tikslas yra surasti 200 geriausių bendrovių pasaulyje ir į jas investuoti, o tuo pačiu metu surasti 200 prasčiausių bendrovių ir atidaryti trumpąsias pozicijas. Legendinis investuotojas 2009 m. buvo užsiminęs, jog per metus savo asmeninę sąskaitą padidino apie 150%, nuspėjęs, jog su nekilnojamuoju turtu susijusių išvestinių popierių kainos kris.
Warren Buffett (gimė 1930 m.) – žinomas kaip sėkmingiausias pasaulio investuotojas ir 2008 m. buvo pats turtingiausias žmogus pasaulyje. Neseniai jo valdoma bendrovė Berkshire Hathaway Inc. (BRK) kartu su Jorge Paulo Lemann vadovaujamu 3G Capital paskelbė perėmę tarptautinę kompaniją HJ Heinz Co. (HNZ). Be to, naujausiame Warren Buffett laiške investuotojams buvo užsiminta, jog investuotojas aktyviai ieško naujų įmonių įsigijimui. Taip pat galima pastebėti, jog vis daugiau lėšų yra patikima naujiesiems investicijų valdytojams Todd Combs ir Ted Weschler.

Aukščiau pateiktame grafike galime pažvelgti į bendrą JAV rinkos indeksą S&P 500 ir legendinių investuotojų valdomų bendrovių investicinių portfelių pokytį. Matome, jog 2008 m. finansų krizė palietė daugiausiai Warren Buffett valdomą investicijų portfelį. Nuo 2008 m. pradžios iki 2009 m. pirmo ketvirčio pabaigos Berkshire Hathaway investicijų portfelis sumenko apie 40%, kai per tą patį laikotarpį S&P 500 indeksas sumenko apie 45%. Tuo tarpu George Soros valdomas investicijų portfelis išaugo beveik 100%. Nuo 2009 m. 1 ket. pabaigos iki 2013 m. pradžios geriausiai sekėsi George Soros ir Warren Buffett, kurių investiciniai portfeliai užaugo atitinkamai 85,2% ir 84,3%, kai S&P 500 indeksas per tą patį laikotarpį pasistiebė 78,8%. Julian Robertson investicijų portfelis nuo 2009 m. 1 ket. iki 2012 m. pabaigos pasistiebė tik 7,64%, kadangi 2010 m. investicinio portfelio vertė buvo gerokai sumažėjusi. Tačiau verta atkreipti dėmesį, jog legendinių investuotojų investiciniai portfeliai per nagrinėtą periodą ženkliai svyravo, pavyzdžiui, George Soros investicijų portfelis nuo 2010 m. 1 ket. pabaigos iki 2 ket. pabaigos buvo sumenkęs apie 42%. Tačiau per kitus tris ketvirčius investicijos atsitiesė iki buvusio lygio. Taigi matome, jog per šešerius metus S&P 500 indeksas praktiškai nepakito, tačiau George Soros ir Warren Buffett investiciniai portfeliai pakilo atitinkamai 172% ir 43%.

Aukščiau pateiktuose grafikuose galima pamatyti bendrą 2012 m. pabaigos legendinių investuotojų investicinių portfelių vaizdą, suskirstytą pagal veiklos sektorius. Ši viešai prieinama informacija leidžia išvysti, kokias bendroves legendiniai investuotojai yra linkę rinktis.
Warren Buffett investicinio portfelio didžiausia dalis yra skirta finansų sektoriaus bendrovėms. Taip pat šis investuotojas pasižymi investicijomis į maisto produktus gaminančias kompanijas, kurios valdo gerai žinomus prekių ženklus. Julian Robertson investicijų portfelis buvo gerokai labiau išskaidytas, tačiau finansų ir technologijų bendrovės sudarė didžiąją investicinio portfelio dalį. George Soros investicijų portfelis išsiskiria iš kitų nagrinėjamų investuotojų, kadangi beveik vieną trečiąją sudaro bendrovių obligacijos, kurių pajamingumas svyruoja nuo 0,25% iki 3,5%. Taip pat verta paminėti, jog šis investuotojas net 44% investicinio portfelio skyrė technologijų sektoriaus bendrovėms.
Žvilgsnis į legendinių investuotojų didžiausias investicijas
Žemiau esančioje lentelėje galite išvysti 10 didžiausių 2012 m. pabaigoje turėtų investicijų. Julian Robertson per paskutinį 2012 m. ketvirtį daugiau nei per pusę sumažino kompanijos Apple Inc. (AAPL) turėtų akcijų skaičių, tačiau ženkliai didino Carnival Corp. (CCL) poziciją. Verta atkreipti dėmesį, jog viena didžiausių investuotojo pozicijų yra Warren Buffett valdoma Berkshire Hathaway Inc. (BRK B). Per paskutinį 2012 m. ketvirtį George Soros ženkliai padidino Citigroup Inc. (C), Apple Inc. (AAPL) ir Pioneer Natural Resources Co. (PXD) pozicijas. Taip pat svarbu pažymėti, jog investuotojas daugiau nei per pusę sumažino SPDR Gold Shares (GLD) ETF fondo turimų akcijų skaičių, o turėtas pozicijas bendrovėse Linkedin Corp. (LNKD) bei Express Scripts Holding Comp. (ESRX) pardavė. Tuo tarpu Warren Buffett valdomos bendrovės investicijų portfelis kinta mažiau nei kitų investuotojų. Pats investuotojas išskiria American Express, Coca-Cola, IBM ir Wells Fargo pozicijas, kurias vadina „didžiuoju ketvertu“. Kalbėdamas apie šias pozicijas, legendinis investuotojas savo laiške investuotojams pareiškė, jog „nuostabu turėti labai daug gero dalyko, nes gerų dalykų per daug nebūna!”.