
Autorius: Finasta, Parašyta: 2012-10-26 10:28.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=15193
Nors ketvirtadienį prekyba JAV ir prasidėjo pozityviomis nuotaikomis, bet dienos eigoje situacija pasikeitė ir pagrindinių JAV akcijų indeksų reikšmės beveik sugrįžo į atskaitos taškus. Visi pagrindiniai akcijų indeksai sugebėjo išlaikyti teigiamus pokyčius. Dow Jones Industrial Average ir Standard & Poor’s 500 indeksai kilo 0,2 ir 0,3 proc., o Nasdaq Composite indeksas kilo vos 0,15 proc.
Ketvirtadienį investuotojus džiugino darbo rinkos duomenys. Bedarbių paraiškų skaičius šią savaitę nukrito iki 369 tūkst. palyginti su 391 tūkst. paraiškų praeitą savaitę. Analitikai nedaug apsiriko, nes prognozavo, kad paraiškų skaičius nukris iki 370 tūkst. Komercijos Departamento duomenimis ilgalaikių prekių užsakymai JAV rugsėjį šoktelėjo net 9,9 proc. ir tai yra didžiausias užsakymų padidėjimas daugiau kaip per du su puse metų. Čikagos FED nacionalinis ekonomikos aktyvumo indeksas rugsėjį pakilo iki -0,37 palyginti su -0,53 punktais rugpjūčio mėnesį.
Investuotojų optimizmą kėlė tokių stambių įmonių kaip „Procter & Gamble Co.“, „Aetna Inc” ir „Symantec Corp.” geresni ne tikėtasi III ketv. finansiniai rezultatai. Bendrovės „Zynga Inc.” akcijų kaina šoktelėjo daugiau kaip 12 proc. kai buvo paskelbti geresni nei prognozuota finansiniai rezultatai. Įmonė taip pat atskleidė planus supirkti savas akcijas ir įeiti į lošimo tikrais pinigais verslą.
Vakarų Europa
Ketvirtadienį akcijų indeksai Vakarų Europoje vėl kilo aukštyn. Išaugo 10 iš 18 nacionalinių akcijų indeksų reikšmės. Nors kol kas vienareikšmiškai Europos įmonių ketvirčio rezultatų vertinti negalima, rinką vakar nudžiugino įmonių „Sanofi“ ir „Unilever“ pranešimai. Farmacininkės „Sanofi“ akcija brango 1,4 proc., po to kai bendrovės 2012 metų veiklos prognozė buvo geresnė nei tikėtasi. Kasdienio vartojimo prekių gamintojos „Unilever“ akcijos brango 2,6 proc. po pranešimo, kad jos III ketv. pajamos augo 5,9 proc.
D. Britanijos BVP III ketv. paaugo 1,0 proc. ketvirtiniu tempu ir taip išėjo iš tris ketvirčius trukusios recesijos. Ekonomistai laukė 0,6 proc. BVP padidėjimo. Šalies ekonomika augo daugiausiai per pastaruosius penketą metų, o tam be abejo pagelbėjo Londone vykusios olimpinės žaidynės. Visgi, tokie vienkartiniai veiksniai dar nesuteikia pakankamai pagrindo tikėtis, kad D. Britanijos ūkis jau atsigauna ir IV ketv. gali vėl nuliūdinti.
Ateities sandoriai šiandien rodo investuotojus esant labiau susirūpinusius. Indeksų reikšmės gali mažėti investuotojams laukiant III ketv. JAV BVP duomenų. Tiesa, iš pat ryto paskelbtas Vokietijos „GfK“ vartotojų pasitikėjimas lapkričiui yra geresnis nei laukta – jo reikšmė padidėjo nuo 6,1 iki 6,3 punkto, kai ekonomistai prognozavo 5,9.
Azija
Šiandien nuotaikos Azijos akcijų rinkose buvo niūrokos, kainas smukdė prasti „Apple Inc.” ir Azijos kompanijų duomenys. Pigo žaliavų išgavimo bendrovių akcijos. Kinijos telekomunikacijų milžinės „China Unicom Limited” akcijos pigo 7 proc. po to, kai „Standard Chartered” pablogino rekomendacijas šiai pozicijai. Koregavosi ir Japonijos technologijų sektoriaus bendrovių akcijos. „Canon Inc.” vertybiniai popieriai pigo 3 proc. po paskelbtų silpnų rezultatų ir sumažintų prognozių. Nustebino „Bank of China”, kurio geresni nei tikėtasi rezultatai privertė „Daiwa” analitikus pakeisti rekomendaciją šiai akcijai į „pirkti”.
Baltijos šalys
Ketvirtadienį Vilniaus akcijų biržos indeksas kilo 0,3 proc. Rinką nudžiugino „Žemaitijos pieno” paskelbtas savų akcijų supirkimas už didesnę nei rinkos kainą – vertybiniai popieriai brango 13,6 proc. „Limarko laivininkystės kompanija” atskleidė 9 mėnesių veiklos rezultatą – pajamos mažėjo 44 proc. metiniu tempu. Šiandien vyks šios bendrovės neeilinis visuotinis akcininkų susirinkimas. „Tallinna Kaubamaja” 9 mėnesių veiklos pelnas mažėjo, akcijos kaina mažėjo 1,8 proc.
Vidurio ir Rytų Europa
Po trečiadienio silpnėjimo, vakar Lenkijos valiuta vėl kiek pabrango. Vienu metu zlotas euro atžvilgiu buvo sustiprėjęs 0,5 proc., tiesa, dienos pabaigoje teliko 0,1 proc. Lenkijos centrinio banko vadovas M. Belka pakomentavo, kad dabartinis valiutos kursas šalies eksportui nekenkia. O zloto nuvertinimo nauda nėra aiški, nes galimai geresnes eksporto apimtis nusvertų vidaus vartojimo suprastėjimas. Analitikai pastaruoju metu itin dažnai užsimena apie galimą bazinės palūkanų normos mažinimą Lenkijoje, kas turėtų iššaukti ir zloto silpnėjimą.
Žaliavos
Vakar naftos kaina šiek tiek atsitiesė. „WTI“ naftos kaina kilo pirmą kartą per pastarąsias šešias prekybos sesijas ir tai buvo ilgiausias pigimo laikotarpis nuo gegužės mėnesio. Investuotojams daugiau optimizmo atsirado JAV paskelbus mažiau nei praėjusią savaitę išaugusį naujų bedarbių skaičių. „Brent“ rūšies naftos kaina kilo 0,6 proc. Skirtumas tarp „WTI“ ir „Brent“ rūšies naftos kainų siekia 22,44 JAV dolerio ir išlieka vienas didžiausių nuo metų pradžios.