
Autorius: Finasta, Parašyta: 2012-10-25 10:06.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=15179
Trečiadienį JAV investuotojų nuotaikos buvo kiek labiau optimistiškos. Buvo pranešta, kad JAV būsto rinkoje situacija taisosi ir matytas Kinijos gamybos indekso padidėjimas. Visą prekybos sesiją pagrindiniai JAV indeksų pokyčiai šokinėjo tarp teigiamų ir neigiamų reikšmių. Į prekybos pabaigą po FED susitikimo pranešimo pradėjo sparčiai kristi. Dow Jones Industrial Average akcijų indeksas susitraukė 0,19 proc. Standard & Poor’s 500 ir Nasdaq Composite indeksai taip pat krito 0,31 ir 0,29 proc.
Naujų būstų pardavimai rugsėjį šoktelėjo net 5,7 proc. iki 389 tūkst. palyginti su 368 tūkst. rugpjūtį. Analitikai tikėjosi pardavimų pakilimo ir prognozavo kad rugsėjo naujų būstų pardavimai sieks 387 tūkst. Trečiadienį FED Atvirosios Rinkos Komitetas nusprendė tęsti mėnesinius 40 mlrd. JAV dolerių hipoteka dengtų obligacijų pirkimus iki bus matomas aiškus pagerėjimas darbo rinkoje. FED taip pat pranešė, kad ekonomikos augimas buvo kuklus, o infliacija dėl žaliavų brangimo kilo.
Trečiadienį JAV akcijų rinkoje daugiausiai dėmesio sulaukė bendrovės „Facebook Inc.“ akcijos, kurios brango net apie 20 proc. Įmonė paskelbė geresnius nei tikėtasi III ketv. finansinius rezultatus ir padidėjo pelnas gaunamas iš reklamos mobiliuosiuose įrenginiuose. Bendrovės investicinį reitingą pakėlė tokie bankai kaip „Citigroup” ir „Bank of America/Merrill Lynch”. „Bank of America Corp.” bankas sulaukė 1 mlrd. JAV dolerių dydžio JAV vyriausybės ieškinio dėl hipoteka dengtų vertybinių popierių pardavimo, kurie visiškai nuvertėjo ir lėmė nuostolius jų pirkėjams.
Vakarų Europa
Vakarų Europos investuotojai trečiadienį buvo palankiau nusiteikę po keletą dienų trukusio smukimo. Nors ne visos naujienos, kurios vakar pasiekė rinką, buvo geros, kilo 15 iš 18 nacionalinių akcijų kainų indeksų. Nemažai dėmesio sulaukė technologijų sektorius – didžiausia pasaulio technologijų bendrovė „SAP“ vakar brango 4,2 proc. po to kai pranešė geresnius nei tikėtasi ketvirčio rezultatus. Rinkas palaikė geresni nei tikėtasi JAV naujų būstų pardavimai bei ryte skelbtas Kinijos gamybos pirkimų vadybininkų indekso padidėjimas. Pačios Europos rodikliai deja nebuvo džiuginantys. Euro zonos gamybos pirkimo vadybininkų indeksas spalį sumažėjo labiau nei tikėtasi iki 45,3 punkto. Vokietijos „Ifo“ verslo klimato indeksas traukėsi šeštą mėnesį iš eilės.
Euro zonos vyriausybių bendra skola 2012 m. II ketv. pasiekė 90 proc. BVP – didžiausią lygį per visą euro zonos gyvavimo istoriją ir gerokai virš sutartos tvarumo ribos (60 proc. BVP). Dvidešimties Europos Sąjungos šalių skola per II ketv. padidėjo. Kaip ir reiktų tikėtis didžiausia ji buvo Graikijoje (150,3 proc. BVP), ją sekė Italija (126,1 proc. BVP) ir Portugalija (117,5 proc. BVP). Mažiausia skola buvo Estijoje (7,3 proc. BVP).
Šiandien ateities sandoriai taip pat rodo geresnę prekybos pradžią. Tačiau optimizmas liks ribotas investuotojams nuogąstaujant tiek dėl įmonių rezultatų tiek dėl globalaus ekonomikos augimo.
Azija
Šiandien Azijos akcijų rinkų kryptys išsiskyrė – Japonijos indeksai augo, o Kinijos rinka koregavosi. Japonijos rinką aukštyn kėlė brangusios eksportuotojų akcijos, o prastos nuotaikos JAV biržose persimetė ir į Kinijos biržas. Skaičiuojama, kad japonų „Sharp Corp.“ patyrė dvigubai didesnį nuostolį per pusmetį nei laukta, akcijos pigo 4 proc. Japonijos video žaidimų gamintoja „Nintendo Co.“ sumažino pelno prognozę 70 proc. Naftos giganto „Cnooc Ltd.“ III ketv. pajamos augo 5,2 proc., akcijos brango 3,5 proc.
Baltijos šalys
Vakar pagrindiniai Baltijos šalių akcijų indeksai kilo. Daugiausia dėmesio sulaukė 1,3 proc. brangę „TEO“ vertybiniai popieriai. „Grigiškės“ paskelbė pasirašiusios sutartis dėl 12 mln. paramos skyrimo šilumos ūkio modernizavimui, tačiau prekyba šiomis akcijomis vyko vangiai. „Tallinna Kaubamaja“ 9 mėnesių pardavimai augo 7,6 proc. metiniu tempu, pelnas krito 1,3 proc., o akcijų kaina sumažėjo 0,2 proc.
Žaliavos
Auksas trečiadienį pirmą kartą per septynias savaites nukrito žemiau 1 700 JAV dolerių už Trojos unciją lygio. Nors dėl palankesnių Kinijos gamybos duomenų aukso kaina ir buvo pakilusi, bet padidėjęs nerimas prieš trečiadienio FED susitikimą panaikino visą buvusį prieaugį.
Naftos kainos trečiadienį ir toliau krito ir tai buvo jau penkta prekybos sesija iš eilės kai naftos kainos smunka. „WTI“ naftos kaina trečiadienį mažėjo 1,05 proc. iki 85,41 JAV dolerių už barelį, kai buvo pranešta apie didesnį nei tikėtasi JAV naftos atsargų padidėjimą.