Verslo ir rinkų naujienos » Rytinė finansų rinkų apžvalga


Autorius: Swedbank, Parašyta: 2012-09-21 10:04.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=14938


Vakar dieną į JAV biržas nuotaikos atkeliavo iš Azijos bei Europos, o pastarosios, deja, nebuvo teigiamos. S&P 500 indeksas dieną pradėjęs 0,5 proc. kritimu, vykstant prekybai šiek tiek atsitiesė ir užsidarė sumažėjęs 0,1 proc. ties 1460,26 punktais. Indekso reikšmė per pastarąsias 4 dienas, smuko net tris iš jų, todėl galima padaryti išvadą, kad kol nepasijaus tiesioginiai pinigų politikos palengvinimo rezultatai, agresyvesnio augimo turbūt ir nepamatysime. Vakar žiniasklaidoje pasirodė žinia, kad euro zonos administracija dirba ties nauju Ispanijos gelbėjimo planu. Šis viešai turėtų būti paskelbtas rugsėjo 27 d., o jo esmė yra apibrėžti Europos sąjungos išreikštas struktūrines reformas, kurių turėtų imtis Ispanija. Tai ir padėjo indeksui šiek tiek atsitiesti nuo prekybos pradžioje pasiekto dugno.

Azija vėl sugrįžo į augimo kelią. Visų pagrindinių indeksų vertė yra pakilus, lyginant su vakar uždarymo lygiu, o visą Azijos rinką atspindintis MSCI Asia Pacific indeksas 9:30 val. Lietuvos laiku fiksuoja 0,6 proc. prieaugį. Tačiau ši diena greičiausiai nepadės indeksui pakilti iki tokio lygio, kad savaitinis pokytis būtų teigimas. Kilimu šiandien išsiskiria technologijų bei energetikos akcijos. Samsung Electronics, gaunanti net 9 proc. savo pajamų iš Apple, brango 1,2 proc., nes šiandien yra pirmoji diena kuomet jau įmanoma nusipirkti naująjį iPhone modelį. Energetikams augti padėjo kryptį pakeitusi bei brangusi nafta, nes per pastarąsias 4 d. buvo užfiksuotas net 7,2 proc. pigimas.

Dow Jones Euro Stoxx 50 2012 rugsėjo mėn. ateities sandoris rodo, kad prekyba Vakarų Europos biržose atsidarys augimu – 09:30 val. ateities sandoris fiksuoja 0,75 proc. teigiamą pokytį.

NASDAQ OMX Vilnius indeksas išliko tame pačiame lygyje kaip ir vakar, apyvarta irgi buvo panaši ir siekė 295 tūkst. eurų. Antrą dieną iš eilės Vilniaus biržos apyvartą išpūtė tiesioginis sandoriai įvykęs Aprangos pozicijoje. Jo metu akcijų buvo perleista už 200 tūkst. eurų. Akcijos kaina užsidarė ties 2 eurais, taigi buvo fiksuotas 0,99 proc. pigimas. Pardavinėtos ir Invaldos akcijos. Smulkieji investuotojai, pavargę laukti įmonės akcijų supirkinėjimo, po truputį išeina iš šios pozicijos.

Rygos indeksas į viršų palypėjo 0,71 proc. iki 389,14 punktų. Apyvartos akcijomis buvo ypatingai mažos – viso labo 12,5 tūkst. latų. Sudaryti buvo 57 sandoriai, iš kurių 14 fiksuoti Latvijas Gaze akcijomis. Šios Rygos biržos milžinės pagal kapitalizaciją akcijos pabrango 2,59 proc. iki 5,95 euro.

NASDAQ OMX Tallinn indeksas atspindėjo Europoje vyravusias nuotaikas. Jo vertė sumažėjo 0,48 proc. iki 672,64 punktų. Vertybinių popierių perleista buvo už 589 tūkst. eurų., o prekyba aktyviausiai vyko Olympic Entertainment Group ir Silvano Fashion Group akcijomis. Kazino paslaugas teikianti įmonė išlaikė savo kaina tame pačiame lygyje ties 1,42 euro, o drabužius pardavinėjančios bendrovės akcijos atpigo 1,59 proc. Už šias pozicijas apyvarta didesnė buvo tik Tallinna Kaubamaja akcijomis, tačiau joje įvyko 2 tiesioginiai sandoriai. Akcijos kaina pakito 0,69 proc. žemyn.

Vakar paskelbti pasaulio ekonominiai duomenys

Išankstinis rugsėjo mėn. euro zonos gamybos užsakymų rodiklis. Gamybos rodiklio reikšmė buvo 46, kai prognozuota 45,5. Tačiau ji esanti žemiau 50, vis vien rodo gamybos susitraukimą.

Išankstinis rugsėjo mėn. euro zonos paslaugų sektoriaus užsakymo rodiklis. Prognozės skelbė, kad reikšmė turėtų būti ties 47,5 punkto, tačiau tikroji pasirodė esanti ties 46.

Praėjusios savaitės JAV bedarbystės paraiškų skaičius. Paraiškų būta mažiau nei laukta. Jų paskelbta esant 375 tūkst., o prognozės nurodė jų būsiant 7 tūkst. daugiau.

Rugsėjo mėn. Filadelfijos FED gamintojų rodiklis. Rodiklio reikšmė buvo -1,9, o laukta, kad ji bus -4,5.

Rugpjūčio mėn. JAV ateities tendencijų rodiklis. Taip kaip ir tikėtasi, rodiklio reikšmė išaugo 0,1 proc., palyginus su praėjusiu mėnesiu.

Euro zonos vartotojų pasitikėjimo indeksas. Rugsėjo mėn. Pasitikėjimo rodiklis buvo -25,9, t.y. šiek tiek mažesnis nei prognozuotas -24.