Verslo ir rinkų naujienos » JAV pagrindiniai akcijų indeksai vakar kito nežymiai


Autorius: Finasta, Parašyta: 2012-08-23 11:24.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=14725


JAV pagrindiniai akcijų indeksai vakar kito nežymiai, nors prieš FED banko atstovų susitikimo ataskaitos paskelbimą didžioji dalis JAV biržose kotiruojamų akcijų pigo. Ketvirtadienį ir penktadienį JAV akcijų kainų pokyčius labiau lems naujienos iš Europos, kur įvyks svarbūs susitikimai tarp Vokietijos ir Prancūzijos atstovų, o vėliau ir jų susitikimai su Graikijos premjeru.

„Williams – Sonoma“, „Chico‘s FAS“ ir „American Eagle Outfitters“ akcijos pakilo iki 52 savaičių aukštumų, kai bendrovių II ketv. rezultatai viršijo lūkesčius bei buvo pagerintos šių įmonių veiklos prognozės. Ne taip pasisekė investuotojams, turintiems „Dell Inc.“ ir „Hewelett – Packard Company“ akcijų, kurios pigo daugiau nei 5 ir 3 proc. dėl nuvylusių II ketv. rezultatų. Abi bendrovės dėl mažėjančios paklausos jų produktams sumažino 2012 metų veiklos prognozes.

Paskelbus rugpjūčio FED atstovų susitikimo protokolą, paaiškėjo, kad daugelis jų mano, kad JAV ekonomikos būklė artimiausiu metu nepagerės ir trečias ekonomikos skatinimo planas yra labai reali galimybė. Nors po šio posėdžio daugelis liepos makroekonominių rodiklių viršijo lūkesčius, tačiau tvariam JAV ekonomikos augimui ateityje gali trikdyti skolų krizė Europoje, vyriausybės išlaidų mažinimas bei pasibaigusios galioti tam tikrų mokesčių lengvatos.

Vakarų Europa

Trečiadienį Vakarų Europos akcijų indeksai traukėsi nuo daugiau nei metų aukštumų. Rinkos dalyviams stigo naujų paskatų, o euforija blėso, nes kol kas iš ECB tebuvo sulaukta žodinio pažado daryti viską, kad euras būtų išgelbėtas. Norint, kad akcijų kainos toliau didėtų, investuotojai pradeda reikalauti realių sprendimų. Todėl su nekantravimu laukiama rugsėjo 6 d. vyksiančio EBC posėdžio iš kurio ir tikimasi žinių apie euro zonos vyriausybių obligacijų supirkimus rinkoje. Bendrai, ekonominių naujienų rinkoje vakar stigo, tad korekcinės tendencijos prasidėjusios antradienį JAV, toliau sklido per Azijos ir Europos rinkas.

Labiausiai pigo ciklinių bendrovių akcijos. Kalnakasybos įmonės „Rio Tinto“ ir „Anglo American“ vakar prarado 2,7 ir 3,7 proc. akcijų vertės, kai buvo paskelbta apie didesnį nei tikėtasi Japonijos einamosios sąskaitos deficitą. Tai privertė sunerimti dėl silpno eksporto ir pasaulio ekonomikos augimo.
Trečios pagal dydį pasaulyje alaus gamintojos „Heineken“ akcijos pigo 1,1 proc. Bendrovė paskelbė apie prognozuojanti, kad alaus gamybos kaštai šiemet augs 8 proc.

Šiandien ateities sandoriai rodo investuotojus laukiant teigiamos indeksų krypties. Paskelbtas FED posėdžio, vykusio liepos 31 d., protokolas atskleidė, kad labai greitai gali būti pasiūlytas naujas skatinančios pinigų politikos priemonių paketas.

Azija

Šiandien Azijos rinkose stebėjome permainingas nuotaikas, tačiau prekybos pabaigoje dauguma akcijų indeksų fiksavo teigiamus pokyčius. Japonijos indeksas NIKKEI 225 augo 0,4 proc., Pietų Korėjos KOSPI indeksas – 0,2 proc. po pasirodžiusių pranešimų, jog JAV Federalinis Rezervų bankas yra pasiruošęs trečiajam ekonomikos skatinimo etapui. Taip pat tikimasi veiksmų iš Kinijos Centrinio banko – naujausi Kinijos gamybos duomenys parodė reikšmingą lėtėjimą, palyginti su praeitu mėnesiu, tai privertė Shanghai Composite indeksą susitraukti 0,2 proc.

Brangusi Japonijos jena JAV dolerio atžvilgiu augino Azijos žaliavų gavėjų įmonių vertes, tačiau smukdė eksportuotojų akcijas. Japonijos elektronikos milžinė „Sharp Corp.“ pabrango 2,8 proc. po pasirodžiusių pranešimų, jog pinigų stokojanti įmonė gali gauti papildomą 2,56 mlrd. JAV dolerių paskolą. Kinijos telekomunikacijų bendrovės akcijos „China Telecom Corp.“ pabrango 6,5 proc. po lūkesčius viršijusio II ketv. pelno.

Baltijos šalys

Vakar Baltijos biržose indeksų reikšmės šiek tiek mažįėjo. Vilniaus ir Talino biržų apyvartos peržengė 500 tūkst. EUR ribas. Vilniuje toks rezultatas buvo pasiektas dėl vieno tiesioginio sandorio su „TEO“ akcijomis, kurios brango 0,15 proc. Talino apyvartų lyderiai – „Silvano Fashion Group“, pigusi 0,3 proc., ir „Tallinna Vesi“, brangusi 0,49 proc. Ryga ir toliau nesulaukia investuotojų dėmesio – 28,4 tūkst. latų apyvarta, kurios pusę sudarė sandoriai su pigusiomis „Latvijas Gaze“ akcijomis.

Lietuvos pramonės produkcija liepos mėnesį šoktelėjo 6,2 proc., po porą mėnesių matytos gana neįspūdingos plėtros. Birželį pramonės augimas tesiekė 0,5 proc., o gegužę buvo registruotas 14,4 proc. nuosmukis. Pastariesiems pokyčiams įtakos turėjo „Orlen Lietuva“, turinčios reikšmingą svorį bendroje pramonės produkcijoje, remontas. Tad atstačius įmonės veiklą, liepą jau buvo grįžta prie normalesnių pramonės plėtros reikšmių.

Žaliavos

Trečiadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje padidėjo trečią dieną iš eilės. Prekybos sesija baigėsi ties 97,26 JAV doleriais už barelį. „Brent“ nafta taip pat pabrango, o sesijos uždarymo kaina pasiekė 115,05 JAV dolerių už barelį. Rinkos dalyviai didžiausią dėmesį skyrė prieš dvi savaites vykusio FED vadovų susitikimo protokolui, kuriame atskleistos galimybės artimiausiu metu suaktyvinti pinigų politiką, jeigu ekonominiai rodikliai nerodys padėties gerėjimo. Tai privertė JAV dolerį susilpnėti, kas palanku naftai brangti. Be to, aktyvesnė pinigų politika paprastai padidina investuotojų rizikos tolerancijos laipsnį, tad žaliavos tampa patrauklesne investicija. Vakar JAV energetikos administracijos naftos atsargų pokyčių ataskaita irgi buvo palanki naftos kainai. Pranešta, kad šalyje žaliavinės naftos atsargos sumažėjo net 5,4 mln. barelių – daug labiau nei laukta. Smukimą vėl lėmė mažėjusios naftos importo apimtys. Tiesa, degalų suvartojimas JAV lieka silpnas – per pastarąsias keturias savaites naftos produktų paklausa šalyje buvo 2,2 proc. mažesnė nei prieš metus, o toks kritimas yra didesnis nei ankstesnėmis savaitėmis. Nuotaiką naftos rinkoje kiek sugadino šiandien paskelbta išankstinė „HSBC“ banko skaičiuojama Kinijos pirkimo vadybininkų indekso rugpjūčio mėn. reikšmė, kuri rodo, kad pramonės aktyvumas šioje šalyje toliau silpsta, o tai kelia nerimą naftos paklausos tendencijoms šioje šalyje.