
Autorius: Finasta, Parašyta: 2012-08-22 10:49.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=14714
Nors antradienį daugelis Europos šalių akcijų indeksų kilo, tačiau pagrindiniai JAV akcijų indeksai fiksavo nedidelius neigiamus pokyčius. Prekybos sesijos metu S&P 500 indeksas buvo pakilęs iki keturių metų aukštumų. Pastaruoju metu prekyba akcijomis JAV biržose pasižymėjo nedideliais svyravimais, tad antradienį pasiekti JAV akcijų indeksų dienos neigiami pokyčiai yra didžiausi nuo rugpjūčio 2 dienos.
Pirmadienį rekordines aukštumas pasiekusios „Apple Inc.“ akcijos antradienį smuko 1,37 proc. iki 656,06 JAV dolerio. Tai buvo ne tik natūrali akcijų kainos korekcija po ilgo kilimo, tačiau investuotojus nuliūdino žinia, kad „Apple Inc.“ ir jos pagrindinio konkurento „Samsung Electronics Co.“ ginčai dėl patentų teisme ir vėl nebuvo išspręsti. Kitų dviejų IT sektoriaus milžinių – „Facebook Inc.“ ir „Google Inc.“ – akcijos taip pat pigo. „Facebook“ akcijos pigo 4,26 proc., kai buvo pranešta, jog įmonės direktorius išpardavinėja turimą akcijų paketą.
„Best Buy Co.“ akcijų kaina nusmuko iki 9 metų žemumų, kai bendrovės II ketv. grynasis pelnas susitraukė net 90 proc. Be to, įmonė atšaukė dabartinę 2012 metų veiklos prognozę bei atsisakė pateikti naują. Daugelis JAV analitikų teigia, kad bendrovė susiduria ne tik su elektroninių prekių mažmeninės prekybos nuosmukiu, bet ir su didelėmis struktūrinėmis problemomis.
Vakarų Europa
Antradienį Vakarų Europos akcijų indeksų reikšmės toliau didėjo – kilo visi indeksai, išskyrus Danijos. Prekyba vasariškai pasyvi, tačiau investuotojus toliau palaiko lūkesčiai, kad ECB galų gale įsikiš į skolos rinką ir obligacijų pajamingumai mažės. Šioms nuotaikoms antrino ir Ispanijos obligacijų aukciono rezultatai. Šalies skolinimosi kaina vakar sumažėjo – 12 mėnesių skolinimosi kaina sumažėjo nuo 3,92 iki 3,07 proc., 18 mėnesių – nuo 4,24 iki 3,31 proc.
Šią savaitę investuotojai dar lauks Europos politikų susitikimo su Graikijos vyriausybe rezultatų. Planuojama kalbėti apie ankstesnių susitarimų koregavimus, Graikijai prašant daugiau erdvės jiems įgyvendinti. Kol kas kai kurie analitikai įžvelgia, kad Vakarų Europos akcijų rinka yra įžengusi į pervertinimo teritoriją ir galima tikėtis šiokios tokios korekcijos bent jau trumpuoju laikotarpiu.
Šiandien ateities sandoriai rodo rinkose laukiant indeksų mažėjimo. Tai reakcija į vakarykštį kritimą JAV, kuriuo šįryt jau sekė Azijos akcijų biržos dalyviai. Vakar vakare investuotojams pritrūko paskatų investuoti į brangstančias akcijas ir neatsilaikyta prieš techninius pasipriešinimo faktorius.
Azija
Šiandien Azijos akcijų rinkose stebėjome korekciją – neigiamos nuotaikos iš JAV rinkų persikėlė į Rytus. Daugiausiai įtakos tam turėjo Japonijos paskelbti prekybos duomenys – stipriai sumažėjusios eksporto apimtys į Kiniją bei Europą privertė Japonijos centrinį banką suabejoti savo ekonomikos atsigavimo prognozėmis.
Krito daugumos Azijos plieno gamintojų akcijų vertės po to, kai tyrimai parodė, kad net mažėjant plieno kainoms gamintojai nemažina apsukų ir rizikuoja sukelti plieno kainų griūtį.
Toliau krenta Kinijos naftos ir dujų milžino „Cnooc Ltd.“ vertė, po nuviliančių rezultatų akcija traukėsi 1,8 proc. Tuo pačiu keliu pasekė ir „PetroChina Co“ – investuotojai linkę parduoti akcijas nelaukdami įmonės rezultatų.
Nekantriai laukiami keturių didžiųjų Kinijos bankų pusmečio rezultatai, pirmieji duomenys turėtų pasirodyti ketvirtadienį.
Baltijos šalys
Vakar Baltijos biržose matėme neigiamas nuotaikas. Apyvartos Vilniuje ir Taline perkopė atitinkamai 100 ir 250 tūkst. EUR. Aktyviausiai prekiauta rinkos flagmanais – „Olympic Entertainment Group“, „Silvano Fashion Group“ bei „TEO“, pokyčiai nebuvo žymūs.
Žaliavos
Antradienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje ir vėl šoktelėjo ir priartėjo prie 97 JAV dolerių už barelį ribos. „Brent“ nafta taip pat pabrango ir prekybos uždarymo kaina sudarė 114,64 JAV dolerių už barelį. Teigiamą impulsą suteikė JAV dolerio susilpnėjimas svarbiausių valiutų atžvilgiu bei Amerikos naftos instituto ataskaita apie netikėtai labai stipriai smukusias žaliavinės naftos atsargas JAV. Pranešta, kad naftos atsargos sumažėjo net 6 mln. barelių, nors buvo laukiama jų pagusėjimo. Didžiausią įtaką tam turėjo mažesnės nei laukta žaliavinės naftos importo apimtys. Jeigu panašų kritimą atskleis ir šiandien skelbiama JAV energetikos administracija, tai turės teigiamos įtakos kainai. Toks kainos augimas vers vis labiau nerimauti didžiausių pasaulio valstybių vadovus, nes auganti naftos kaina ims trukdyti pasaulio ekonomikos augimui. Iš įdomesnių naujienų reiktų išskirti vakarykštį Pietų Korėjos vyriausybės atstovų pareiškimą, kad rugsėjo mėn. bus atnaujintas naftos importas iš Irano. Tiesa, importo apimtys neturės viršytų sutartų kiekių su JAV. Primintina, kad Pietų Korėja buvo ketvirta pagal apimtis Irano naftos pirkėja. Tiesa, Kinija pranešė, kad liepą sumažino naftos pirkimą iš Irano. Iš viso vidutiniškai importuota 455 tūkst. barelių naftos per dieną, o tai yra 28 proc. mažiau nei birželį. Kinijos pirkimai sudarė 41 proc. viso Irano naftos eksporto. Visgi nesitikima, kad Kinija labiau sumažintų naftos pirkimus iš Irano artimiausiu metu.