
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2012-07-26 15:58.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=14549
Europos Centrinio banko vadovas Mario Draghi šiandien pareiškė, kad jo vadovaujamas bankas padarys viską, kas įmanoma, ir kas yra būtina, kad išliktų bendra valiuta. Tokie jo žodžiai pastebimai sustiprino eurą bei pagerino nuotaikas finansų rinkose.
„Savo įgaliojimų ribose, Europos Centrinis bankas yra pasirengęs padaryti viską, kas yra būtina, kad būtų išsaugotas euras“ - pabrėžė Mario Draghi.
„Ir patikėkit manim, to užteks“ - pridėjo jis.
Europos Centrinio banko vadovas tai pat atkreipė dėmesį į tai, kad per pastaruosius šešis mėnesius euro zona padarė didelę pažangą, na o bendros valiutos projektas yra negrįžtamas.
Mario Draghi priminė, kad Centrinis bankas gali kovoti su nepagrįstai dideliais šalių vyriausybių skolinimosi kaštais.
„Padidėjusios skolinimosi išlaidos daro kliūtis pinigų politikos kanalo veikimui, ir tai įeina į mūsų mandatą“ - atkreipė dėmesį Europos Centrinio banko vadovas.
Šiandieninės prekybos metu euras dolerio atžvilgiu brangsta 1.27 procentais, na o už vieną eurą rinkoje mokama po 1.23028 dolerius.