
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2012-07-16 14:18.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=14465
Amerikiečių ekonomistas bei Nobelio premijos laureatas Paul Krugman atskleidžia kaip užsibaigs skolų krizė euro zonoje. Jis mato dvi galimas išeitis, abi neįmanomas.
Viena iš galimybių, tai Europos Centrinio banko vykdomas agresyvus silpnesnių euro zonos šalių skolos vertybinių popierių supirkimas, tuo pačiu sumažinant Italijos ir Ispanijos skolinimosi kaštus, be to ekspansinės pinigų politikos protegavimas, kuri Vokietijoje paskatins infliaciją ir tuo pačiu tai padės atkurti konkurenciją tarp periferinių euro zonos šalių ir Vokietijos.
„Tai gali suveikti, tačiau vis tiek bus labai skausminga. Kad ir koks būtų sprendimas, jis atkeliaus iš Berlyno ir Frankfurto. Frankfutas atliks pasirinkimą, tačiau jam turės pritarti Berlynas“ - teigė Paul Krugman.
Bet tikėtina, kad vokiečiai ko gero nepalaikys infliacinio plano.
Be to, egzistuoja tikimybė, jog Europos Centrinis bankas galų gale nustos remti bankus, ir tuomet sulauksime jų apgulties, o gal netgi valiutos perskaičiavimo. Tai reikštų euro sistemos pabaigą, ir tai sukeltų tiek ekonominį, tiek teisinį nelaimės poveikį.
Toks scenarijus tai pat atrodo mažai tikėtinas. Vokietija neleis, kad įvyktų toks skilimo procesas.
Taigi, kas tuomet nutiks?
„Manau, kad bus maždaug taip puse ant pusės. Arba Vokietija turės sutikti su kažkuo, kas jiems yra nepriimtina, arba kita nepriimtina galimybė - euro žlugimas“ - reziumavo amerikiečių ekonomistas bei Nobelio premijos laureatas Paul Krugman.