
Autorius: JT Naujienos, Parašyta: 2007-11-09 10:24.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=1423
Analitikai neskuba detaliai prognozuoti tolimesnių įvykių pasaulio rinkose ir vieningai teigia, jog kol kas viskas yra miglota ir būtina sulaukti realių nuvilnijusios finansų krizės rezultatų.
„Hansabanko“ organizuotoje diskusijoje su žiniasklaida finansų rinkos tarnybos vadovas Tomas Andrejauskas atkreipė dėmesį, jog krizės sudrebinusios finansų rinką tematėme tik ledkalnio viršūnę. „Nuvilnijusios krizės padariniai dar nėra aiškus ir galime tik prognozuoti, jog reali padėtis paaiškės po metinių audituotų bankų rezultatų 2008 metų 1-2 ketvirčiuose. Prognozuojama, jog bendri pasaulio bankų atidėjimai krizės pabaigoje gali pasidėti nuo 250 mlrd. dolerių“ , - teigė T.Andrejauskas.
Anot jo, šiuo metu aiškiai matyti, jog finansinis sektorius yra sugedęs. Problema ir gili nes tai pačios finansų sektoriaus infrastruktūros negalavimai. Tas gali neigiamai įtakoti dalies įtakingų pasaulio regionų ekonomiką
Finansinio sektoriaus nuostoliai brangins kapitalą bei tokiu būdu ims stabdyti pasaulio, ar išskirtinai kai kurių regionų, ekonomikos plėtrą. Jau šiemet prognozuojamas lėtesnis tiek JAV, tiek Europos ekonominis augimas. Ekonomikos sulėtėjimo grėsmė nekelia jokio susirūpinimo dėl Kinijos, Rusijos augimo perspektyvos taip pat yra palankios.
„Rusijos rinką šiuo metu vertinu palankiai. Juos gerai palaiko turimi energetiniai resursai, taip at auga vartojimas. Be to pavasarį artėja rinkimai, kas lems didesnes vyriausybės išlaidas. Jei rinkimai įvyks pagal suplanuotą ir laukiamą scenarijų, prognozuojama, jog rinka į tai reaguos teigiamai“, - teigė T.Andrejauskas.
Jo nuomone, įdomios ir perspektyvios rinkos yra Kroatija, Serbija, Bulgarija ir kitos Balkanų regiono šalys . Šių rinkų vertinimai yra pakankamai geri ir galimi geri uždarbiai.
„Franklin Templeton“ pardavimų vadovas naujosiose Europos Sąjungos ir Rytų šalyse Borno Janekovic taip pat nebuvo linkęs prognozuoti tolimesnės ateities bei pritarė nuomonei, jog dar ne iki galo aišku kokią tikrąją žalą atneš nuvilnijusi finansų krizė. Nerimo kelia pingantis doleris.
B.Janekovic atkreipė dėmesį, jog šio metu rinkos ypač svyruojant ir labiau nusiteikusioms „neigimai“, labai išryškėja investicijų diversifikavimo galia. „Šiuo metu ne visose pasaulio ir kapitalo rinkose vyksta vien kritimai, todėl diversifikacija šiuo metu ypatingai veiksminga. Galime stebėti kritimą akcijų rinkose, tačiau nafta ir auksas bei kitos žaliavos brangsta“, - teigė jis.