Verslo ir rinkų naujienos » JAV investuotojai lūkuriuoja FED posėdžio


Autorius: Finasta, Parašyta: 2012-03-13 10:42.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=13609


Pirmadienį JAV akcijų biržose dienos apyvartos buvo mažiausios 2012 metais. Kilimo tendenciją pratęsė S&P 500 ir Dow Jones Industrial Average indeksai, kurių reikšmės padidėjo 0,02 ir 0,29 proc. Šių indeksų reikšmės didėjo jau ketvirtą prekybos sesijos iš eilės. Tai ilgiausiais augimas nuo šių metų sausio 20 d. Nasdaq Composite indeksas sumažėjo 0,16 proc. Vakar investuotojai buvo labai atsargūs, nes laukiama svarbių JAV makroekonominių duomenų paskelbimo ir šiandien turėtų prasidėti Federalinio rezervų banko susitikimas.

Finansų sektoriaus bendrovių akcijos pigo labiausiai, nes ketvirtadienį Federalinis rezervų bankas turėtų pateikti bankų atsparumo testų nepalankiomis sąlygomis rezultatus. Didelės kapitalizacijos finansinio sektoriaus bendrovių akcijos pigo maždaug iki 1 proc., o mažesnės – 1–2 proc. ribose.

Šią savaitę Niujorko akcijų biržoje turėtų debiutuoti dar dviejų naujų informacinių technologijų bendrovių akcijos. Ketvirtadienį turėtų būti pradėta prekiauti programinės įrangos kūrėjos „Demandware Inc.“ ir lustų gamintojos „M/A – Com Technology Solutions“ akcijomis. 2010 ir 2011 metais „Demandware Inc.“ veikė nuostolingai, o „M/A – Com Technology Solutions“ pelningai.

Vasarį JAV biudžeto deficitas siekė 231,7 mlrd. JAV dolerių ir buvo didesnis nei laukta. Analitikų prognozių vidurkis sudarė 229 mlrd. JAV dolerių. Palyginti su atitinkamu laikotarpiu prieš metus, biudžeto deficitas sumažėjo 9,4 proc.

Vakarų Europa

Pirmadienį didžioji dalis (11 iš 18) Vakarų Europos akcijų indeksų reikšmių mažėjo. O pagrindinėse didžiosiose rinkose – Vokietijoje, Prancūzijoje ir D. Britanijoje – pokyčiai buvo nežymūs, nors ir teigiami. Vakar investuotojams stigo argumentų toliau investuoti į akcijas. Graikijos restruktūrizacija jau buvo įskaičiuota anksčiau, o Kinijos eksporto augimo tempas nuvylė. Dėmesys krypo į kitas euro zonos periferines valstybes. Madrido indeksas smuko 1,2 proc., kai Ispanija pranešė, kad šiemet jai nepavyks pasiekti sutarto biudžeto deficito dydžio. Vakar vėl traukėsi saugiomis laikomų Vokietijos obligacijų pajamingumai, kai Ispanijos ir Portugalijos kilo į viršų.

Vakar euro zonos finansų ministrai patvirtino 130 mlrd. eurų vertės paskolą Graikijai. Daugiau nei 100 mlrd. eurų bus sumokėta iš Europos finansinio stabilumo fondo per ateinančius tris metus. Mokėjimai prasidės jau kovą, kai Graikijai bus pervesta 5,9 mlrd. eurų, 3,3 mlrd. – balandį ir dar 5,3 mlrd. – gegužę. Tam kad gautų šią paskolą Graikijos vyriausybei teko sutikti su reikšmingais biudžeto apkarpymais ir įvykdyti skolos restruktūrizaciją. Skaičiuojama, kad dėl pastarosios Graikijos skola 2020 metais turėtų sumažėti iki 117 proc. BVP.

Šiandien ateities sandoriai rodo investuotojus laukiant akcijų brangimo Europoje. Vilčių dedama į gerėsiantį pasitikėjimą Vokietijoje ir besistabilizuojančią JAV ekonomikos būklę.

Azija

Šiandien Azijos akcijų indeksams pavyko atsitiesti. Indijos ir Pietų Korėjos akcijų indeksai sugebėjo pakilti daugiau kaip 1 proc., o Kinijos ir Japonijos akcijų indeksai kilo kukliau, bet taip pat prekybą baigė teigiamais pokyčiais.

Japonijos centrinis bankas šiandien paskelbė nekeičiantis bazinės palūkanų normos. Matomas ekonomikos situacijos pagerėjimas JAV ir Europoje turėtų padėti Japonijai sugrįžti į ekonomikos augimo kelią, teigia banko atstovai. Nuo metų pradžios net 18 proc. pakilęs Japonijos akcijų indeksas šiandien ir vėl augo.

Dauguma Kinijos bendrovių galėjo džiaugtis akcijų kainos didėjimu. Metalų gamintojų akcijos buvo vienos labiausiai brangusių. Pavyzdžiui, Aluminum Corp. of China Ltd.“ akcijos brango 1,8 proc. Bankų akcijos taip pat sulaukė investuotojų dėmesio. „HSBC Holdings PLC“ akcijų kaina padidėjo 1,2 proc., o „Bank of China Ltd.“ akcijų kaina kilo 1,8 proc.

Baltijos šalys

Savaitės pradžia Baltijos akcijų biržose prasidėjo pesimistiškai. Rygos akcijų biržos indeksas sumažėjo 0,93 proc., o Vilniaus ir Talino kiek mažiau – 0,88 ir 0,34 proc. Vilniuje investuotojai buvo aktyviausi, tad akcijų perleista už 377 tūkst. eurų. Taline bendra biržos apyvarta sudarė 290 tūkst. eurų, o Rygoje akcijų perleista vos už 12 tūkst. latų. „Ūkio banko“ akcijų buvo perleista net už 233 tūkst. eurų, o banko rinkos kapitalizacija sumažėjo net 13,54 proc. Vakar „Ūkio bankas“ pateikė papildomą pranešimą apie padarytą 50 mln. Lt specialųjį atidėjinį bendrai vertinamoms nekilnojamojo turto projektams suteiktoms paskoloms, tačiau tai nepadėjo išsklaidyti neigiamų investuotojų nuotaikų.

Žaliavos

Pirmadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje nusileido po trijų iš eilės augimo dienų. Tiesa, prekybos sesiją būtų galima išskirti į dvi dalis – pirmą dienos pusę kaina nusileido žemiau 105,5 JAV dolerių už barelį, bet antrą pusę naftos kaina po truputį kilo į viršų. Prekybos pradžioje daugiausia dėmesio sulaukė prastesni nei tikėtasi Kinijos užsienio prekybos bei pramonės gamybos rezultatai. Antroje sesijos dalyje, prasidėjus darbo dienai JAV, nuotaikos naftos rinkoje pagerėjo. Prekybos ateities sandoriais apimtys vakar buvo ganėtinai kuklios. Beje, rinkos dalyviai dėmesį kreipė ir į tarptautinio energetinio forumo dalyvių komentarus. Pavyzdžiui, Jungtinių Arabų Emyratų naftos pramonės ministras teigė, kad „Brent“ naftos kaina rinkoje yra šiek tiek per didelė (vakar ji siekė apie 125 JAV dolerius už barelį). Omano ministro nuomonė buvo panaši ir jo manymu nafta rinkoje turėtų kainuoti apie 100 JAV dolerių už barelį. Angolos ministras nebuvo toks kuklus ir jo nuomone „Brent“ nafta turėtų kainuoti apie 115 JAV dolerių už barelį. Beje, didžiausių naftos išgavėjų atstovai patvirtino, kad pasaulyje vis dar atrandami nauji naftos telkiniai ir jų rezervai sėkmingai padengia išgaunamos naftos kiekius. Artimiausiomis dienomis investuotojai vėl lauks JAV naftos atsargų pokyčių ataskaitų. Tikimasi, kad žaliavinės naftos atsargos padidėjo 2,2 mln. barelių.