JAV S&P 500 indekso reikšmė pakilo iki 2008 metų birželio aukštumų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2012-02-27 10:20 Komentarai: (0)
Penktadienį JAV akcijų indeksai nežymiai kilo. Nasdaq Composite ir S&P 500 indeksai padidėjo 0,23 ir 0,17 proc., o Dow Jones Industrial Average indekso reikšmė sumažėjo 0,01 proc. S&P 500 indekso reikšmė pakilo iki 2008 metų birželio aukštumų. Nors paskelbti naujų būstų pardavimų ir vartotojų pasitikėjimo duomenys viršijo lūkesčius, tačiau investuotojų atsargumą skatino ir toliau didėjanti naftos kaina.

Sausį naujų namų pardavimai siekė 321 tūkst. ir buvo 0,9 proc. mažesni nei peržiūrėti gruodžio mėnesio padavimai. Tiesa, tai vis vien viršijo analitikų prognozių medianą, kuri siekė 315 tūkst. Gruodį naujų būstų pardavimai buvo peržiūrėti ir padidinti 17 tūkst. Vasarį Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimas padidėjo nuo 72,5 iki 75,3. Analitikų prognozių mediana siekė 73,0.

„Apple Inc.“ akcijų kainos ralis ir toliau stebina rinkos dalyvius. Penktadienį šios akcijos pabrango 1,17 proc. Didesniais teigiamais akcijų kainų pokyčiais taip pat išsiskyrė naftos pramonės bendrovės akcijos, kurios brango apie 1 proc.

Vakarų Europa

Per praėjusią savaitę Europos akcijų indeksų reikšmės kiek padidėjo, nors pokyčiai per dieną ir buvo permainingi. Savaitė buvo kupina įvykių – Graikija sutikta suteikti 130 mlrd. eurų paskolą, Europos Komisija paskelbė prognozuojanti 0,3 proc. BVP nuosmukį euro zonoje 2012 metais. Ekonominiai rodikliai nuteikė dviprasmiškai – „Ifo“ verslo klimato rodiklio reikšmė viršijo lūkesčius, tačiau pirkimo vadybininkų apklausos nuvylė.

Investuotojai nuogąstauja dėl regiono ekonomikos ateities, iki galo ramiems būti neleidžia ir Graikija. Nepaisant praėjusią savaitę pasiekto susitarimo, rinkos vis tiek išlieka neramios.

Penktadienį labiausiai paklausa mėgavosi bendrovių, pajamas gaunančių augančiose rinkose, akcijos.

Šiandien ateities sandoriai rodo rinkas laukiant neigiamos krypties. Susirūpinimą kelti pradėjo pašokusios naftos kainos. Baiminamasi, kad tai gali neigiamai paveikti įmonių sąnaudų ir vartotojų išlaidų struktūrą.

Penktadienį patikslinti Vokietijos ir D. Britanijos BVP. Kaip ir buvo apskaičiuota anksčiau, per IV ketv. Vokietijos ir D. Britanijos ekonomikos smuko po 0,2 proc. Prie Vokietijos BVP nuosmukio prisidėjo 0,8 proc. susitraukęs eksportas, kuriam paklausa nyko silpstant euro zonos ekonominiam klimatui. D. Britanijos ūkis traukėsi mažėjant bendrovių investicijoms. Įmonės buvo atsargesnės savo išlaidų kapitalui atžvilgiu kai ekonomikos prognozės kol kas nenuteikia drąsinančiai.

Azija

Šiandien Azijos akcijų indeksai nerodė bendros krypties. Kinijos akcijų indeksas CSI 300 kilo net 1,68 proc., o Pietų Korėjos Kospi 200 ir Indijos BSE Sensex indeksai smuko daugiau kaip 1 proc.

Didžiausios Japonijos eksportuojančios bendrovės sulaukia didesnio investuotojų dėmesio dėl pastaruoju metu žymiai silpnėjančio Japonijos jenos kurso. Šiandien „Sony Corp.“ akcijos kaina padidėjo 1,2 proc., o „Sharp Corp.“ akcijos brango 3,2 proc. Automobilių gamintojų akcijų kainos taip pat kilo. Pavyzdžiui, „Mazda Motor Corp.“ akcijos brango 1,4 proc., o “Honda Motor Co.“ akcijų kaina padidėjo 1,5 proc.

Kinijos automobilių gamintojų akcijos brango po Kinijos vyriausybės pranešimo, kad viešųjų pirkimų dėl transporto paslaugų konkursuose galės dalyvauti tik Kinijos automobilių gamintojai. Po šios naujienos „Geely Automobile Holdings Ltd.“ akcijos brango 3,5 proc.


Baltijos šalys

Penktadienį aktyvumas Baltijos akcijų biržose nebuvo didelis. Labiausiai įtakos turėjo tai, kad prekyba nevyko Estijoje, kur buvo švenčiama Nepriklausomybės diena. Vilniuje akcijų perleista už 127 tūkst. eurų, o Rygoje už 15 tūkst. latų. Vilniaus akcijų indeksas padidėjo 0,32 proc., o Rygos sumažėjo 0,3 proc. Trečiadienis yra paskutinė diena, iki kada įmonės turi paskelbti IV ketv. finansinius rezultatus.
Penktadienį didžiausia Latvijos vaistų gamintoja „Grindeks“ paskelbė liūdinančius 2011 m. IV ketv. finansinius rezultatus. Nors bendrovės pardavimo pajamų metinis pokytis sudarė 13,2 proc., EBITDA smuko 49 proc. iki 1,5 mln. latų, o grynasis pelnas nusirito 57,5 proc. iki 0,8 mln. latų. Labiausiai pelną nusmukdė net 5 mln. latų siekusios kitos veiklos sąnaudos, tačiau jų kilmė finansinėje atskaitomybėje nėra paaiškinta.

Žaliavos

Penktadienį „WTI“ naftos kaina „NYMEX“ biržoje augo septintą dieną iš eilės ir jau buvo priartėjusi prie 110 JAV dolerių už barelį. Naftos brangimą skatino teigiamos ekonominės naujienos iš JAV ir Europos bei tebesitęsiantis nerimo didėjimas dėl Irano ir Vakarų priešpriešos. Toks kainos kilimas vis labiau įskaičiuoja, kad spaudimas Iranui vis didės ir jo naftos išvežimas bus dar sudėtingesnis. Kartu tai yra vis didesnė problema ir pačioms Vakarų šalims, kurios yra priverstos ieškoti alternatyvių naftos tiekėjų. Saudo Arabija patvirtino padidinusi naftos gavybos apimtis, o JAV netgi galvoja apie naftos paleidimą į rinką iš strateginių rezervų. Beje, nerimą investuotojams suteikia ir Sirijoje vis aštrėjantis konfliktas, kuris jau perauga į pilietinį kartą. O savaitgalį rinką vėl sudrebino pranešimas, kad Iranas atsisakė pateikti naftą į šalies uostą atvykusiam Graikijos naftos perdirbimo gamyklai turinčiam naftą pristatyti tanklaiviui. Tiesa, vėliau ši informacija buvo paneigta. Beje, „Goldman Sachs“ patvirtino, kad jų požiūris į „WTI“ naftos kainos perspektyvas šiais metais išliko teigiamas ir ji tikisi dar 7 proc. kainos šuolio iki rugpjūčio mėnesio.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-07-18 » Pozityvios ekonominės naujienos kilstelėjo JAV akcijų indeksus į naujas aukštumas
2025-07-17 » D. Trumpo pareiškimai dėl FED vadovo sudrebino finansų rinkas
2025-07-16 » Aukštesnė JAV infliacija mažina investuotojų rizikos apetitą
2025-07-15 » Finansų rinkose laukimas prieš JAV infliacijos duomenų skelbimą
2025-07-14 » Muitų politikos sumaištis gąsdina finansų rinkas
2025-07-11 » D. Trumpas toliau kelia sumaištį pareiškimais dėl naujų tarifų
2025-07-10 » Nvidia tapo brangiausia įmone istorijoje
2025-07-09 » Dėl JAV politikos neapibrėžtumo finansų rinkose vyrauja laukimo režimas
2025-07-08 » JAV muitų grąžinimas nukeliamas į rugpjūtį
2025-07-07 » JAV muitų politika toliau neramina finansų rinkas

 
Dar nėra komentarų