Verslo ir rinkų naujienos » Vakarų Europos akcijų kainų indeksų reikšmės ketvirtadienį mažėjo šeštą prekybos sesiją iš eilės


Autorius: Finasta, Parašyta: 2011-11-25 10:20.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=12944


Ketvirtadienį prekyba JAV akcijų biržoje nevyko, nes buvo švenčiama Padėkos diena. Šiuo metu JAV akcijų indeksų ateities sandoriai prognozuoja akcijų kainų kritimą penktadienio prekybos sesijos metu. S&P 500 indekso ateities sandoriai rodo 0,41 proc. neigiamą pokytį, Dow Jones Industrial Average – 0,26 proc., o Nasdaq Composite – 0,32 proc.

Šiandien visoje šalyje vyks juodojo penktadienio išpardavimai. Vertinimai rodo, kad per šią dieną bus sukuriama apie 2 proc. metinio JAV bendrojo vidaus produkto.

Vakarų Europa

Vakarų Europos akcijų kainų indeksų reikšmės ketvirtadienį mažėjo šeštą prekybos sesiją iš eilės. Šįkart investuotojai jautriai sureagavo į Vokietijos kanclerės A.Merkel pasisakymą prieš Europos centrinio banko veiklos pakeitimą idant būtų palengvinta euro zonos skolininkių būklė. Taip pat kanclerė liko nusistačiusi prieš bendras euro zonos skolos obligacijas.

Taigi, nuotaikos rinkose toliau lieka priklausomos nuo politinių sprendimų. Investuotojai itin jautriai reaguoja į tokius komentarus, tačiau ir ekonomikos perspektyvos kol kas nežada palankių prielaidų aktyvams akcijų rinkoje brangti.

Vakar buvo patikslintas Vokietijos ir D.Britanijos III ketv. BVP augimas. Kaip ir skaičiuota anksčiau, abi ekonomikos augo 0,5 proc. palyginti su II ketv. Vokietijos ūkiui padėjo privačios vartotojų ir įmonių išlaidos, o D.Britanijos ekonomikos plėtra spartėjo dėl atstatomų atsargų ir vyriausybės išlaidų, kurios atsvėrė vis dar silpną vartojimą ir investicijas.

Vokietijos verslo pasitikėjimas skaičiuojamas „Ifo“ lapkričio mėnesį kiek padidėjo. Nors pokytis ir nedidelis, tačiau pirmas teigiamas postūmis per pastaruosius penkis mėnesius. Verslo klimato rodiklio reikšmė šiuo metu yra ties 2010 metų birželio mėnesio lygiu – apklausų dalyvių nuotaikos ėmė prastėti euro zonoje tvyrant nepasitikėjimu viešaisiais finansais ir prastėjant ekonominio augimo prognozėms.

Azija

Ir toliau tęsėsi Azijos bendrovių akcijų kainų kritimas. Investuotojams trūksta teigiamų naujienų iš politikų, o makroekonominiai duomenys taip pat nedžiugina. Japonijos akcijų indekso Nikkei 225 reikšmė prekybos pabaigoje išliko beveik nepasikeitusi, o šiuo metu indeksas yra netoli 2 su puse metų žemiausio taško. Honkongo akcijų indeksas Hang Seng smuko 1,31 proc., o Pietų Korėjos indekso Kospi reikšmė sumažėjo 1,08 proc.

Šiandien didžiausiais nuosmukiais išsiskyrė žaliavų gavybos bei finansinio sektoriaus bendrovių akcijų kainos. Naftos išgavimo įmonės „Cnooc“ akcijų kaina smuko 2 proc. „China Merchants Bank“ ir „Bank of Communications“ akcijų kainos taip pat sumažėjo apie 2 proc.

Šiek tiek susilpnėjus Japonijos jenai JAV dolerio atžvilgiu, Japonijos bendrovės, kurios didžiąją dalį pajamų gauna iš eksporto šiandien sulaukė investuotojų dėmesio. „Nikon“ akcijos brango 2,7 proc., „Mitsubishi Motors“ akcijos brango 1,14 proc. Dideliais svyravimais pasižymi „Olympus“ akcijų kaina. Vakar 17 proc. brangusios akcijos šiandien pabrango dar 8,4 proc. Įmonė, kuri yra krečiama sukčiavimo skandalo, nuo metų pradžios yra netekusi apie 60 proc. savo vertės.

Baltijos šalys

Ketvirtadienį nuotaikos Baltijos biržose kaip ir kitose Europos biržose buvo negatyvios. Baltijos akcijų indeksai šią savaitę mažėjo jau ketvirtą dieną iš eilės.
Ketvirtadienį Latvijos vaistų gamintoja „Grindeks“ paskelbė III ketv. finansinius rezultatus. Verta pastebėti, kad labai stipriai išaugo „Grindeks“ bendrasis pelningumas – jis praėjusį ketvirtį sudarė net 65,9 proc. Šiomis akcijomis prekyba vyko aktyviausiai Latvijos biržoje ir siekė 5,7 tūkst. latų, tačiau akcijos pigo 2,83 proc.

Įmonių grupė „Alita“ bei „Lietuvos Jūrų laivininkystė“, „Apranga“, „Kauno energija“ paskelbė neturinčios lėšų nacionalizuotame „Snoro“ banke, todėl joms tai didelės įtakos neturės. TEO LT taip pat pranešė, kad jos turtas banke „Snoras“ buvo minimalus ir siekė 187 tūkst. Lt, o tai yra netgi mažiau nei draudžiama pinigų suma, tad ženklesnės įtakos tai TEO LT neturės.

Vidurio ir Rytų Europa

Ekonomistai tikisi, kad šiandien susitinkantis posėdžiauti Rusijos centrinis bankas paliks nepakeistą bazinę palūkanų normą, kuri šiuo metu siekia 8,25 proc. Nuo pinigų politikos sąlygų griežtinimo banką turėtų sulaikyti prasti ekonominės plėtros lūkesčiai Europoje. Tačiau vargu ar bazinė palūkanų norma būtų griežtinama, nes kol kas netenkina infliacijos dydis. Siekiama metinę infliacija palaikyti žemiau 7 proc., spalį ji siekė 7,2 proc.

„Moody‘s“ reitingų agentūra atėmė iš Vengrijos investicinės klasės reitingą jį sumažindama vienu laipteliu nuo Baa3 iki Ba1. Pasak agentūros, abejonių kelia šalies vyriausybės pajėgumas siekti užsibrėžtos fiskalinės konsolidacijos, ypač kai visai nesenai ji vėl kreipėsi į Tarptautinį valiutos fondą. Vengrijos vyriausybė yra labiausiai prasiskolinusi tarp rytinių Europos Sąjungos narių, jos skola 2010 metais siekė 81 proc. BVP. „Standard&Poor’s” ir “Fitch” kol kas šaliai yra suteikę žemiausią investicinio lygio reitingą.

Žaliavos

Ketvirtadienį prekyba „WTI“ naftos ateities sandoriais vyko tik elektroniniais kanalais, o pati „NYMEX“ birža buvo uždaryta dėl Padėkos dienos, todėl prekybos apimtys buvo labai nedidelės. Didelę įtaką investuotojams dar tebeturėjo trečiadienį JAV Energetikos administracijos skelbta ataskaita apie žemiausiai nuo 2010 m. pradžios kritusias žaliavinės naftos atsargas. Beje, vakar naftos pervežimo rinką stebinti organizacija „Oil Movements“ pranešė, kad iki gruodžio mėn. vidurio OPEC šalių naftos eksportas turėtų išaugti 1,9 proc., o pastarosiomis dienomis stebimas naftos pervežimų sustiprėjimas naftos perdirbėjams bandant pasipildyti išsekusias atsargas. Beje, „Goldman Sachs“ vakar padidino vidutinės „WTI“ naftos kainos prognozę kitiems metams iki 102 JAV dolerių už barelį.