
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2011-10-06 15:03.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=12631
Amerikos akcijų rinkos strategai prognozuoja, kad šis ketvirtis, po to kai praėjęs buvo itin nesėkmingas, pasižymės didžiausiu S&P500 indekso augimu nuo pat 1998 metų.
Remiantis jų Bloomberg žiniasklaidos atstovei pateiktomis prognozėmis, iki šių metų galo vienas iš pagrindinių Amerikos akcijų rinkos indeksų S&P500 turėtų pakilti vidutiniškai apie keturiolika procentų ir pasiekti 1300 punktų reikšmę.
Tokį „bulišką“ nusiteikimą Amerikos akcijų rinkos strategai paskutinį kart pademonstravo 2008 metų spalį, kuomet laukė, kad per paskutinį tų metų ketvirtį S&P500 indeksas šoktels vidutiniškai net 27 procentais, tačiau realybėje per 2008 metų paskutinį ketvirtį šis indeksas susitraukė aštuoniolika procentų.
„Investuotojai yra per daug „meškiškai“ nusiteikę ir juos trikdo besikeičiantys makroekonominiai rodikliai. Amerikos kompanijų akcijų kainose nėra įvertinti pozityvūs kompanijų rezultatai už trečiąjį ketvirtį“ – pareiškė pagrindinis Oppenheimer kompanijos strategas Brian Belski.
Per 1998 metų paskutinį ketvirtį S&P500 indeksas, po to kai dėl paskelbimo apie Rusijos nemokumą ir LTCM fondo bankroto, jis per rugpjūtį ir rugsėjį krito dvyliką procentų, šoktelėjo net 21 procentu.
Per paskutinį šių metų ketvirtį įspūdingo ralio tikisi sulaukti ir Barclays banko pagrindinis Amerikos akcijų rinkos strategas Barry Knapp. Jo manymu, iki šių metų pabaigos S&P500 indeksas pakils iki 1325 punktų.
„Amerikos situacija atrodo gerai. Jeigu mes gyventume izoliacijoje, rinka būtų kur kas aukščiau“ – mano jis.
Tuo tarpu Nomura Securities analitikas Bob Janjuah mano, kad šiais metais S&P500 indeksas jau pasiekė savo dugną, tačiau ilgalaikio nuosmukio tendencijos į Amerikos akcijų rinką sugrįš jau kitais metais. Jos gali lemti, kad minimas indeksas gali nukristi net trečdaliu iki 700 punktų reikšmės.
„Pagrindinė problema išlieka silpna išsivysčiusių šalių augimo tendencija. Mūsų nuomone, ši tendencija, dėl dabartinės valdančiosios grupės vykdomos politikos klaidų ir dėl egzistuojančių nepakankamų politinių institucijų senajame žemyne, tęsis dar nuo trejų iki penkerių metų“ – reziumavo Nomura Securities analitikas Bob Janjuah.