Verslo ir rinkų naujienos » J.Rogers – aš šortinu trisdešimties metų trukmės obligacijas


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2011-07-04 19:40.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=12074


Gerai žinomas investuotojas ir didelis žaliavų rinkos žinovas Jim Rogers atskleidė, jog jis šiuo metu šortina Amerikos trisdešimties metų trukmės valstybines obligacijas, be to mąsto apie dešimties ir penkių metų trukmės obligacijų šortinimą.

Jis teigia, kad Amerikos valstybinių obligacijų rinka, t.y. vienas iš burbulų, kurį jis šiuo metu mato finansų rinkose.

„Aš negaliu suvokti ir įsivaizduoti, kas galėtų trisdešimčiai metų Amerikai doleriais skolinti pinigus už 3, 4, 5 ar 6 procentus, arba jūs patys pasirinkite skaičių“ – kaip visada tiesiai šviesiai pareiškė Jim Rogers.

Tačiau tuo pačiu jis pripažino, kad atsižvelgiant į neaiškumą dėl Amerikos ekonomikos augimo perspektyvų, valstybinių obligacijų kainos galėtų didėti dar labiau.

„Galime sulaukti ralio, ir aš būsiu priverstas uždaryti šorto poziciją. Aš kažkuriuo tai metu uždarysiu poziciją, tačiau šiuo metu aš šortinu obligacijas, ir toliau planuoju daugelį iš jų šortinti“ – atskleidė minimas investuotojas.

Investuotojai, kurie šortina Amerikos valstybines obligacijas, rizikuoja ir tuo, kad rinkoje gali sulaukti daugiau Federalinio Rezervų banko intervencijų. Jim Rogers spėja, kad siekdamas pagelbėti ekonomikai, ateityje FED ir vėl paskelbs kiekybinio pinigų politikos švelninimo programą. Toks veiksmas sumažintų valstybinių obligacijų pelningumą. Tačiau tuo pačiu jis pridėjo, kad tokie veiksmai negali tęsti amžinai.

„Galiausiai netgi FED turės mesti rankšluostį, nes jie suka save į bankrotą“ – mano jis.

Minimas investuotojas nemano, kad kredito įsipareigojimų neįvykdymo apsikeitimo sandorių (CDS) naudojimas yra geras būdas žaisti prieš valstybines obligacijas, nes yra labai mažai tikėtina, jog Amerika bankrutuos, ir jie ko gero siekdami išlipti iš skolų krizės, pasiriks infliacijos sukėlimą.

„Jei taip nutiks, jie nebus nemokūs, aš turiu omenyje, kad jūs esate bankrutavęs, jei turite jų obligacijų, tačiau techniškai jie nėra nemokūs, taigi tie kurie perka CDS instrumentus, nieko neuždirbs“ – atkreipė dėmesį Jim Rogers.

Nepaisant jo neigiamo nusistatymo Amerikos ekonomikos atžvilgiu, jis šiuo metu laukia dolerio pakilimo euro atžvilgiu.

„Doleris jau labai stipriai nukrito, ir rinkoje yra tiek daugiau, įskaitant mane, lokių dolerio atžvilgiu, tad esant tokioms aplinkybėms dažnai nutinka atšokimas“ – atkreipė dėmesį jis.

Jis atskleidė, kad nupirko eurus beveik prieš metus, kuomet rinkoje už vieną eurą buvo mokama tik 1.2 doleriai, ir jis vis dar lauko šiuos eurus. Šiuo metu rinkoje už vieną eurą jau yra mokama po 1,452 dolerius.