Graikijos obligacijų pelningumas šoktelėjo iki 21,33 procentų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-04-20 15:13 Komentarai: (7)
Graikijos valstybinių obligacijų pelningumas ir toliau šturmuoja vis naujus bei ypač įspūdingus rekordus. Šiandieninės prekybos metu Graikijos dviejų metų trukmės valstybinių obligacijų pelningumas šoktelėjo iki naujo absoliutaus rekordo, t.y. iki 21,33 procentų.

Investuotojai bijodami, kad Graikija galiausiai turės restruktūrizuoti savo skolas, o jie tuo pačiu neatgaus visų šiai šaliai paskolintų lėšų, paniškai išparduoda šios šalies valstybines obligacijas, kurių pelningumas tuo pačiu kyla iki absoliučiai rekordinių aukštumų.

Graikijos dešimties metų trukmės valstybinių obligacijų pelningumas šiandien ūgtelėjo iki 14.61 procentų, ir skirtumas tarp šios šalies ir Vokietijos dešimties metų trukmės valstybinių obligacijų pelningumo šoktelėjo iki beveik 11.3 procentų.

Graikijos CDS instrumentų, kurių pagalba yra apsidraudžiama nuo galimo Graikijos nemokumo, šiandien šoktelėjo dar trisdešimt bazinių punktų iki absoliučiai rekordinės 1271 bazinių punktų reikšmės. Apsidraudimo nuo galimo Graikijos nemokumo kaina rodo, kad egzistuoja net 66 procentų tikimybė, kad per artimiausius penkis metus Graikija gali tapti nemoki.

Nors Graikijos valdžios atstovai ir toliau neigia, kad jiems reikės restruktūrizuoti jų turimas skolas, Vokietijos oficialūs asmenys užsiminė, kad Graikija ko gero turės restruktūrizuoti savo skolas, nes pastebimai šoktelėjo šių skolų aptarnavimo kaštai.

„Aš baiminuosi, kad Graikija be kažkokios savo skolų restruktūrizacijos, nesugebės išsikapstyti iš šios situacijos. Tačiau tai nereiškia, kad Graikija taps nemoki, nes obligacijas gali išpirkti Europos institucijos“ – pareiškė šiandien Vokietijos Deutschlandfunk radijui Angelos Merkel ekonomikos konsultantų tarybos narys Lars Feld.

Portugalijos dešimties metų trukmės obligacijų pelningumas šiandien šoktelėjo septyniais baziniai punktais iki 9.16 procentų, Airijos dešimties metų trukmės obligacijų pelningumas pakilo dešimt bazinių punktų iki 9.9 procentų. Tuo tarpu Vokietijos dešimties metų trukmės obligacijų pelningumas ūgtelėjo trim baziniais punktais iki 3.31 procento.

„Nuotaikas obligacijų rinkoje šiuo metu labiausiai lemia galima Graikijos skolų restruktūrizacijos tema, todėl silpnesnių šalių obligacijos yra išparduodamos. Obligacijų pelningumo skirtumas ir toliau didėja, o tai rodo, kad egzistuoja reali restruktūrizavimo rizika“ – pareiškė Lloyds Bank Corporate Markets rinkos strategas Charles Diebel.

Tuo tarpu Ispanijai pavyko šiandien išplatinti 3.4 mlrd. eurų vertės savo valstybines obligacijas, kurios bus išperkamos 2021 ir 2024 metais. Šiandien Ispanijos dešimties metų trukmės valstybinių obligacijų pelningumas sumažėjo šešiais procentais iki 5.45 procentų.

Na o euras šiandien kyla dolerio atžvilgiu. Vien šios dienos prekybos metu euras dolerio atžvilgiu jau spėjo sustiprėti 1,21 procentu iki 1,45 dolerių už vieną eurą vertės.
 
1.   Parašė Darij   2011-04-20 15:59  

Šakės... Na, viskas čia jau aišku... Belieka sulaukti galutinio "suoficialinimo".

 
2.   Parašė Danius   2011-04-20 16:06  

Gal žinote per kokį tarpininką galima būtų įsigyti Graikijos obligacijų?

 
3.   Parašė dl   2011-04-20 16:07  

Kaip suprasti šį pasakymą: paniškai išparduoda šios šalies valstybines obligacijas, kurių pelningumas tuo pačiu kyla iki absoliučiai rekordinių aukštumų ?

 
4.   Parašė IT17   2011-04-20 16:19  

nu tai obligaciju pelningumas dideja kai yra maziau norinciu isigyti sias obligacijas, t.y. daugiau pardaveju nei pirkeju ir atvirksciai

 
5.   Parašė Karolisss   2011-04-20 22:07  

turėtų graikai "FED", tai nebūtų tokių problemų

 
6.   Parašė Senukas   2011-04-20 23:53  

Daniau, SEB'e pirk laisvai, Norde - irgi, kitur - nežinau
dl, jei obligacijų pajamingumas kyla, reiškia jų kaina krenta

 
7.   Parašė Sovas   2011-04-21 13:27  

pajamingumas dideja, nes dideja rizika del default ir po default gausi baranka