Verslo ir rinkų naujienos » Tai ne atsigavimas, o tik priešmirtiniai traukuliai


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2011-03-09 16:37.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=11396


Pasaulinė ekonomika mirtinai serga. Tai, jog ji pasikėlė iš lovos, tam kad smagiai ir entuziastingai pašoktų, tai ne stebuklingas pasveikimas, o daugiausiai finansinio morfino ir steroidų, kurie buvo įpumpuoti į jos gerokai išsekusį organizmą, poveikis.

„Jums nereikia būti dideliu pesimistu, kad suvokti, jog pacientas ir vėl panirs į gilią komą, nes baigiasi narkotikų poveikis“ – savo naujausiame komentare parašė žinomas Societe Generale banko strategas Albert Edwards.

„Priklausau tai stovyklai, kuri tiki, kad akcijų kainų kilimas, kuris tuo pačiu skatina ekonomikos bumą, tai tik Amerikoje vykdomos kiekybinės pinigų politikos švelnino rezultatas“ – pridėjo jis.

„Antrasis kiekybinio pinigų politikos etapas, kurį vykdo Amerikos Federalinis Rezervų bankas, baigsis jau šių metų birželio mėnesį. Tuomet ir pamatysime, ar pacientas be labai stiprių stimuliatorių ir toliau gali tęsti šokį“ – pareiškė Albert Edwards, kuris yra žinomas dėl savo pesimistiško požiūrio.

Jo nuomone, yra labai mažai tikėtina, kad ir toliau išsilaikys geri laikai. Jis atkreipia dėmesį, kad paskutinius kelis metus S&P 500 indekso kryptis faktiškai tobulai koreliavo su pokyčiai Amerikos Federalinio Rezervų banko balanse, kurie buvo susiję su kiekybiniu pinigų politikos švelninimu. Tai kad S&P 500 indeksas nežymiai lenkia FED balanso pokyčius, anot Albert Edwards yra susiję su tuo, kad kiekybinio pinigų politikos švelninimo programa padarė įtaką dar tada, kai tik apie ją buvo paskelbta, o ne tada, kai ji realiai buvo pradėta įgyvendinti.

Jis atkreipia dėmesį, kad Amerikoje ir toliau mažėja kreditų paklausa, nes prasidėjus krizei, amerikiečiai ėmė mažinti skolas. Albert Edwards teigia, kad kol šis procesas nepasibaigs, geri ekonominiai duomenys bus trumpalaikiai, na o jų suprastėjimas neigiamai nustebins buliškai nusiteikusius investuotojus.

Societe Generale banko strategas prognozuoja, kad anksčiau ar vėliau, tačiau infliacija tikrai įsišėls, ir mūsų laukia dvidešimt penkių procentų kainų augimas, kuris buvo praėjusio amžiaus septyniasdešimtaisiais metais. Jo nuomone, išsivysčiusios šalys leis taip stipriai didėti kainoms, kad tokiu būdu sumažintų savo turimas skolas.

„Tai ne oficiali viešoji skola, kuri lyginant su šalių bendrojo vidaus produkto verte, sudaro šimtą procentų, o nebalansiniai įsipareigojimai, kurie lyginant su šalių metinio bendrojo vidaus produkto verte, sudaro 300-400 procentus, lems šalių bankrotus“ – teigia Albert Edwards, atkreipdamas dėmesį į išsivysčiusių šalių pensijų įsipareigojimus.

„Šalių valdžios turės pasirinkti kokią nors savo skolų restruktūrizavimo formą ir dalinai tai padarys per infliaciją“ – reziumavo žinomas Societe Generale banko strategas Albert Edwards.