
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2011-01-12 14:45.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=11032
Šiais metais doleris bus gera investicija, nes Amerikos Federalinio Rezervų banko vykdomas šalies obligacijų supirkimas pagerins Amerikos ekonomikos padėtį, o ne lems dolerio žlugimą, kaip mano kai kurie pesimistai.
Taip bent jau teigia geriausi praėjusio pusmečio valiutų rinkos strategai iš Wells Fargo, Bank of Tokyo-Mitsubishi ir SJS Markets.
Wells Fargo banko strategas Nick Bennenbroek, kuris gali pasigirti pačiomis taikliausiomis prognozėmis, mano, kad per artimiausius dvylika mėnesių doleris euro atžvilgiu sustiprės maždaug penkiais procentais, na o Japonijos jenos atžvilgiu šoktels net apie vienuolika procentų.
Tyrimai rodo, kad per paskutinius kelis mėnesius labai pastebimai pagerėjo Amerikos ekonomikos padėtis. Dar praėjusių metų spalį, prieš FED paskelbiant apie antrąjį pinigų politikos švelninimo etapą, doleris euro atžvilgiu buvo nusmukęs į pastarųjų vienerių metų žemumas.
„Amerikos ekonomikos augimas bus spartesnis už Europos, Japonijos ir netgi Didžiosios Britanijos ekonomikų augimą, ir dėl to doleris stiprės kitų valiutų atžvilgiu“ – prognozuoja Wells Fargo banko strategas Nick Bennenbroek.
Vien per praėjusią savaitę doleris euro atžvilgiu sustiprėjo net 3,7 procentais, na o per pastaruosius vienerius metus doleris euro atžvilgiu jau spėjo pakilti apie dvylika procentų.
Tuo tarpu doleris Japonijos jenos atžvilgiu per praėjusią savaitę sustiprėjo 2,5 procentais, na o per pastaruosius vienerius metus nusmuko 8,5 procentais.