Verslo ir rinkų naujienos » Europa skirtingai nei Amerika, pasiekė didesnę pažangą valdydama savo skolas


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2010-12-03 13:21.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=10779


Europa lyginant su Amerika, pagal savo skolų valdymą yra priekyje, nes Europoje buvo identifikuotos finansų krizės priežastys ir imtasi priemonių jas ištaisyti, pareiškė Black Swan knygos autorius Nassim Taleb.

Europa ir Amerika skiriasi tuo, kad pastarojoje buvo nuspręsta gelbėti finansų institucijas, teigė jis pristatydamas savo naujausią knygą The Bed of Procrustes, pridėdamas, jog tai yra amoralu.

„Mes bent jau žinome, kad mums reikia vykdyti griežtą taupymą. Žmonės negali išleisti pinigų, kurių jie neturi. Jie lenkia mus, nes jie anksčiau identifikavo problemą. Mes Amerikoje vis dar iki galo nesuprantame, kad mes gyvename iš skolintų pinigų bei mes ir toliau intensyviai skolinamės“ – pastebi Nassim Taleb.

Šiuo metu Europoje paaštrėjo kai kurių euro zonos šalių problemos, todėl visi stengiasi imtis veiksmų, kad šios problemos būtų sprendžiamos. Nerimas dėl kilusių problemų kai kuriose euro zonos šalyse, sukėlė svyravimus finansų rinkose.

Tuo tarpu Amerikoje vis dar ruošiamas biudžeto išlaidų mažinimo planas, kuris turėtų padėti sumažinti šalies ilgalaikės skolos augimą. Amerikos prezidento Barako Obamos paskelbtas taupymo planas susilaukė pagrindinių respublikonų senatorių palaikymo, ir dabar reikia, kad šis planas būtų patvirtintas šalies Kongrese.

Nassim Taleb išgarsėjo tuomet, kai 2007 metais savo parašytoje knygoje jis perspėjo dėl pernelyg didelės rizikos prisiėmimo. Black Swan arba Juodoji gulbė, knygoje jis teigė, kad tokie veiksmai sukels nenumatytas ir labai skaudžias pasekmes.

Savo naujausioje knygoje, jis kritikuoja Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovą Ben Bernanke, kad jis ėmėsi gelbėti su problemomis susidūrusias finansų institucijas, kurios tiesiog prisėmė per didelę riziką.

Nesvarbu, kad tai galiausiai buvo veiksminga, ir padėjo lošėjams ir vėl atsistoti ant kojų, esminė yra moralinė pusė, nes Ben Bernanke panaudojo niekuo nekaltų mokesčių mokėtojų pinigus, finansų krizę sukėlusių finansų institucijų gelbėjimui.

„Jis bando gelbėti tuos, kurie padarė klaidas net ne su savo, o su pensininkų pinigais. Mes duodame subsidiją tiems, kas padarė klaidas, ir atimame pinigus iš tų, kurie yra nekalti. Asmeniškai man - tai yra amoralu ir neprotinga“ –pareiškė Black Swan knygos autorius Nassim Taleb.

Jis pasisako už griežtas ekonomines priemones, kurios pavyzdžiui buvo naudojamos Ronald Reagan prezidentavimo metu, teigdamas, jog amerikiečiai žinodami, kad tai gali padėti ištaisyti padėti, sutiktų nuryti šią karčią piliulę.

Be to jis siūlo skaudžiai nubausti tuos, kurie labiausiai prisidėjo prie kilusios finansų krizės.

„Mes turime patraukti atsakomybėn tuos žmonės, kurie propagavo rizikos valdymo metodus, kurie iš tiesų neveikė, o tik padėjo paslėpti riziką. Geriausiais būdas išspręsti problemas, tai leisti kapitonui su visu jo laivu paskęsti, kiekvienam kapitonui ir kiekvienam laivui reikia leisti paskęsti“ – reziumavo Black Swan knygos autorius Nassim Taleb.