Verslo ir rinkų naujienos » Kažkur tai jau ne kartą girdėta: Portugalijos premjeras teigia, kad jiems nereikalinga niekieno pagalba


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2010-11-22 18:34.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=10704


Portugalijos premjeras Jose Socrates užtikrina, kad jo atstovaujama šalis neprašys finansinės paramos, kaip tai jau padarė kitos dvi euro zonos šalys, t.y. Airija ir Graikija. Tuo tarpu analitikai mano, kad Portugalija yra realiausia kita euro zonos šalis, kuriai gali prireikti finansinės paramos.

Paklaustas apie tai, ar Portugalija kaip ir Airija jau artimiausiu metu prašys finansinės pagalbos, šalies premjeras Jose Socrates atsakė, kad jo šaliai nereikalinga niekieno pagalba.

Jis taip pat pareiškė, kad yra įsitikinęs, kad jo vadovaujamos vyriausybės planuojamas šalies biudžeto išlaidų mažinimas ir darbo rinkos reforma padės pastebimai sumažinti šalies įsiskolinimą ir tuo pačiu atgaivins Portugalijos ekonomikos augimą.

Portugalijos premjeras Jose Socrates pridėjo, jog jis tikisi, kad po to kai Airija kreipėsi finansinės pagalbos, sumažės augęs rinkos dalyvių nerimas, jog ir kai kurios kitos euro zonos šalys taip pat gali susidurti su rimtais finansiniais sunkumais ir būti priverstos kreiptis finansinės paramos.