| Autorius | Žinutė |
|
|
2026-01-05 11:11 #862093 |
|
Nezinau kaip su sviestu, bet pvz Lidlo rapsu aliejus yra dvieju rusiu, toje pacioje lentynoje - ir brangesnis, ir pigesnis is otrabotkes. Kuri nori ta ir perki.
"Baidenas neduoda, Baidenas sabotuoja."
|
|
|
|
2026-01-05 11:27 #862099 |
|
"Pieno ciunamis" jau senai kainose jaučiasi, klausimas kaip įmonėms pavyks suvaldyti. Ir kiek laiko dar tos kainos mažės.https://agriculture.ec.europa.eu/document/download/413a6600-3082-4a9a-82a0-b9f6048b5449_en?filename=eu-dairy-commodity-prices_en.pdf
CASH 50%; DBPK:DE; VOOL.DE; LYQL:DE; BX4.
Esi KTU bendruomenės narys? Prisidėk prie mūsų! https://www.facebook.com/investuoju |
|
|
2026-01-05 11:55 #862105 |
|
Pienininku rezultatai visuomet buvo cikliški, buvo ir didelių pakilimų ir didelių nusileidumų. Tik panašu kad daugelis jau pamiršo apie tai kas būna kai pieno produktų kainos ritasi žemyn. Reikia palaukti 2025 metų rezultatų.
ALL-IN into CRYPTO
|
|
|
|
2026-01-05 12:04 #862109 |
|
daliux [2026-01-05 10:58]: Bavaras [2026-01-05 10:42]: [...]Visgi, kas nori, tas ir dabar perka pigų Pilos sviestą Lidle, kas ne - renkasi kokybę ir dabar[...] Sviestas yra biržinė prekė, tai visiškai nesvarbu, kas ant pakelio užrašyta, ar pilos, ar vilkyškių, ar pieno žvaigždžių - tai kokybiškai yra savo esme lygiai tas pats sviestas, tik skiriasi pelno maža ir išlaidos prieš tai skirtos reklamai bei pan. Tikrai ne. Paimk Pilos sviestą ir Dvaro - tai tikrai ne tas pats Pieno žvaigždės; Apranga, Artea
|
|
|
2026-01-08 15:43 #862747 |
|
Na, profesionalai, tai kiek dar laiko keliausim žemyn? Matyt tas artėjantis "pieno ciunamis" išties kursto neigiamas investuotojų nuotaikas?
|
|
| 2026-01-08 15:54 #862751 | |
|
Man tai panašu, kad nuo rugsėjo pradžios tik į viršų kopia su korekcijom. Tikiuosi po metinių rezultatų atpigimo, bet nebūtinai taip bus, gal prie dabartinės korekcijos jau būtų laikas pirkti? Dar palauksiu ataskaitų.
|
|
|
2026-01-08 18:02 #862788 |
|
Na, kol kas ta korekcija labai jau simbolinė, realiai mėnesis vis dar pliuse. Jei pieno krizė išties dar tik ateina, kainų ir visai kitokių galim pamatyti.
|
|
| 2026-01-09 09:52 #862843 | |
|
O tai nebus taip, kad tos kainos jau apsisukinėja?
https://agriculture.ec.europa.eu/document/download/413a6600-3082-4a9a-82a0-b9f6048b5449_en?filename=eu-dairy-commodity-prices_en.pdf korekcija tai dėl to, kad stiprus pirkėjas iš IB atsitraukė. Neaišku ar ilgam. |
|
2026-01-12 02:45 #863189
8
|
|
|
Labai keista, kai dalijatės tik vienos pusės kainų grafikais, bet visiškai ignoruojat žaliavinio pieno supirkimo kainas, kas pieno perdirbėjams yra ne mažiau svarbu.
Pieno cunamis, kaip čia pavadinta, aktualiausias yra pieno gamintojams, o ne perdirbėjams. Primenu, kad gamintojai - pieno ūkiai, auginantys karvutes ir parduodantys žaliavinį pieną, o perdirbėjai - superkantys tą pieną ir gaminantys iš jo produktus su didesne pridėtine verte. Tai pieno pasiūlos spartesnis augimas už paklausą - visada smogia karvučių augintojams, nes jiems tiesiog mokama mažesnė kaina už žaliavinį pieną. Kalbant apie perdirbėjus, mūsų atveju biržoje kotiruojamus - Vilvi, Rokiškio sūris, Pasvalio Pieno žvaigždės ar Žemaitijos pienas - jiems aktualiausia yra ne aukštos pieno produktų kainos, bet pokytis tarp žaliavinio pieno supirkimo kainų ir produktų realizavimo kainų. Jei supirkimo kainos mažėja greičiau už krentančias pieno produktų kainas, pelningumas kyla. Jei supirkimo kainos krenta lėčiau, pelningumas krenta. Perdirbėjai istoriškai sėkmingai dirba tiek krentančioje, tiek kylančioje rinkoje - tiesiog galutinį rezultatą lemia ciklo apsisukimo taškai, kai seka keletas prastesnių ar geresnių ketvirčių, kol prisitaikoma prie esamos situacijos rinkoje. 2022 metais smarkiai kilo pieno produktų kainos, o 2023 metais smarkiai krito, bet pieno perdirbėjų rezultatai buvo ženkliai geresni grynojo pelno prasme 2023 metais prie krentančių kainų - daugeliui geriausi istoriškai iki to laikotarpio arba arti to - nes žaliavinio pieno supirkimo kainos krito dar greičiau. 2022 metais suveikė ir elektros kainų šokas, kas sukūrė papildomas išlaidas perdirbėjams, bet paties fakto apie istorinę priklausomybę tarp žaliavos ir realizuojamos produkcijos kainų pokyčių skirtumo tai nekeičia. Ką turim 2025 metais iš jau paskelbtų rezultatų? Didžiąją metų dalį turėjome stabilias pieno produktų kainas, bet ženkliai išaugusias žaliavos kainas, todėl beveik visų perdirbėjų rezultatai Q1-Q3 yra blogesni už rekordinius 2024 metus, nes ženkliai padidėjo savikainos pusė, o padidėję pardavimai to visiškai kompensuoti negalėjo. Galimai išimtis bus RSU (bent jau pirmo pusmečio tendencija), nes sūrių kainos laikėsi gerai, o RSU čia pagrindinis segmentas. Paimkim Vilvi žaliavinio bazinio* pieno supirkimo kainas: 2022 m. (eur/t) rugsėjis 413,52 spalis 416,44 lapkritis 412,86 gruodis 398,64 Vidutinė Q4 = 409,31 2023 m. (eur/t) rugsėjis 301,14 spalis 312,94 lapkritis 332,11 gruodis 343,69 Vidutinė Q4 = 329,58 2024 m. (eur/t) rugsėjis 363,10 spalis 403,09 lapkritis 443,53 gruodis 446,75 Vidutinė Q4 = 431,12 2025 m. (eur/t) rugsėjis 417,23 spalis 388,85 lapkritis 362,39 gruodis 344,27* (prognozė) Vidutinė Q4 = 365,17 Spalio mėnesį Vilvi už žaliavą mokėjo 6,80% mažiau nei rugsėjo mėnesį, lapkričio mėnesį dar 6,80% mažiau nei spalio mėn. Gruodžio mėnesio oficialių skaičių kol kas nėra, bet prognozė dar ~5 proc. žemiau. Vidutinė supirkimo kaina Q4 vs Q3 yra ~12% žemiau, o 2025Q4 vs. 2024Q4 yra ~15% žemiau. Vien 2025 m. gruodis vs. 2024 m. gruodis tikėtina bus žemiau ~23%. 2025 m. supirkimo kainų bazė yra tikrai aukšta, todėl y/y% pokytis įgaus labai dideles reikšmes, net jeigu supirkimo kainos toliau nemažės rimčiau, ir tikėtina, kad 2026 m. sausio mėnesį/Q1 skirtumas y/y% jau bus daugiau nei 25 proc. žemesnė supirkimo kaina. Kalbant apie realizavimo produktų kainas - sviestas atrodo blogiausiai, bet tai yra tik vienas iš segmentų, kurį dar galima ir pakankamai sėkmingai sandėliuoti, laukiant geresnių kainų, todėl vieno segmento pokytis nėra tolygu bendro krepšelio pokyčiui. Labai nesismulkinant ir grubiai su vienodais svoriais paskaičiuojant visus Vilvi segmentus pagal tos pačios Europos Komisijos skelbiamas vidutines pieno produktų kainas - vidutinė 2025Q4 segmentų krepšelio (sviestas, nugriebto pieno milteliai, nenugriebto pieno milteliai, sūriai, pieno išrūgų milteliai) kaina vs. 2024Q4 sumažėjo apie 19%, o vs. 2025Q3 apie 15%. Tuo pačiu turim žaliavinio pieno supirkimo kainas, kurios sudaro pagrindą savikainos, mažesnes ~18% ir ~12% atitinkamai. Tai beveik visas kritimas jau yra amortizuotas vos per kelis mėnesius. Ko dabar galima tikėtis? Pagal dabartines tendencijas turėtume pamatyti mažėjančias arba stagnuojančias pieno perdirbėjų pajamas 2026 metais (Vilvi metų eigoje pajamas ženkliai augins dėl Bauskos ir MPK efekto), nes mažėjančios realizacijos kainos sumažins pajamas net ir išlaikant pardavimus kiekybine išraiška, tačiau tai nereikš automatiškai mažėjančio pelningumo metų eigoje, nes smarkiai sumažintos žaliavos supirkimo kainos sumažins savikainą. Paskutinės kelios savaitės Europoje rodo pieno produktų kainų stabilizaciją. Trumpalaikę ar ilgalaikę - parodys laikas. O sausio 6 d. įvykusiame Global Dairy Trade aukcione bendro pieno produktų krepšelio kaina padidėjo 6,30 proc. Toks kilimas yra didžiausias nuo 2021 metų. Kol kas anksti spėlioti dėl tolesnių tendencijų, bet realiausias scenarijus 2026 metais: mes parduotuvėse pieno produktų kainų ženklaus pigimo nematysim ir pienininkai produktus realizuos arti istorinių aukštumų, o b2b pokyčius ir toliau, kaip visada darydavo istoriškai, sėkmingai koreguos per supirkimo kainų sumažinimą. Ryte gausim gruodžio mėnesio pardavimus. Gruodis istoriškai visada vienas prasčiausių mėnesių. Įprastai pagal kainų dinamiką tikėčiausi -2% vs. 2024 m. gruodžio mėn., bet su Vilvi vadybos premija tegul būna +3% = 20,93 mln. eurų. |
|
|
|
2026-01-12 09:57 #863192
1
|
|
Kažkaip su rezais vėluoja. Matyt nekas yra, dauguma giriasi gerais rezais
|
|
|
|
2026-01-12 10:01 #863194 |
|
manyčiau idėja, Q4 turėtų būti vlp kaip Q2 pzv, t.y. nelabai kas
Pieno žvaigždės; Apranga, Artea
|
|
|
|
2026-01-12 16:43 #863290 |
|
Gruodžio pardavimai 2025 vs 2024 gerai pašokę, 17 proc. įspūdinga tikrai
https://view.news.eu.nasdaq.com/view?id=b6ddf5776903f962d0312657363d8667d&lang=lt&src=listed Pieno žvaigždės; Apranga, Artea
|
|
| 2026-01-12 17:41 #863305 | |
|
Oho - 22,72 mln. eur! Rekordinis gruodis. Pats rekordo faktas nestebina, bet uždėti papildomus beveik 2,50 mln. eurų yra rimtas reikalas.
Teks eit slėptis po sniegu su savo tokiomis prognozėmis.. muN [2026-01-12 02:45]: <...>
Ryte gausim gruodžio mėnesio pardavimus. Gruodis istoriškai visada vienas prasčiausių mėnesių. Įprastai pagal kainų dinamiką tikėčiausi -2% vs. 2024 m. gruodžio mėn., bet su Vilvi vadybos premija tegul būna +3% = 20,93 mln. eurų. |
|
| 2026-01-12 17:57 #863306 | |
|
Nors sakiau lauksiu ilgiau, bet nupirkau šiandien. Bandė dar krist kaina, bet taip gražiai susiurbė, kad gal pigiau ir nebus ir apyvarta neprasta šios dienos.
|
|
|
|
2026-01-16 19:24 #863925 |
|
https://view.news.eu.nasdaq.com/view?id=b3010820f4a5b3158bb1f0b71a4455b66&lang=lt&src=listed
Koncervu sandoris užbaigtas Pieno žvaigždės; Apranga, Artea
|
|
|
2026-01-16 20:41 #863932
1
|
|
O aš ta proga šiandien sugrįžau į poziciją
|
|
| 2026-01-16 22:04 #863938 | |
|
Aš užsipikrau daugiau
|
|
| 2026-01-16 22:10 #863940 | |
|
Pirmadienį užsipirkus šiandien jau buvo minčių, kad paskubėjau, bet link uždarymo pasitaisė reikalai. Labai laiku pozityvios naujienos.
|
|
2026-01-18 21:24 #864130
1
|
|
|
Labai įdomu kokia čia galutinė kaina bus. Panašu, kad kol kas dėliojasi taip:
7,5 mln. eurų už akcijas + reikalavimo teisių perpirkimas už X mln. eurų + tikėtina paskola apyvartiniam už Y mln. eurų. Man nelabai dėlionė sueina pagal prieinamus skaičius, vertinant MPK balansą ir viešai skelbtus Artea kreditorinių reikalavimų dydžius. Tai arba po audito MPK liko žymiai mažesnė nuosavybės (ir atitinkamai turto) eilutė, arba Vilvi tikrai smarkiai užspaudė ir paėmė labai gera kaina. Bavaras [2026-01-16 19:24]:
https://view.news.eu.nasdaq.com/view?id=b3010820f4a5b3158bb1f0b71a4455b66&lang=lt&src=listed Koncervu sandoris užbaigtas |
|
2026-01-28 12:20 #865549
1
|
|
|
Bauskėje jau pirmi sūriai pagaminti. Na labai įdomu ką šiti metai parodys.
https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/2820168/vilvi-group-pradejo-suriu-gamyba-naujoje-gamykloje-latvijoje |
|




8