| Autorius | Žinutė |
|
|
2025-07-31 15:13 #842233 |
|
Kas pigiau/geriau: rekonstrukcija ar nugriovimas ir naujo statymas? Dabar sodų bendrijoj stovi ~1980 medinukas griūva stogas ir nėra apšiltinimo. Reikia garažą perstatyti į gyvenamąją erdvę, įrengti papildomą dušo patalpą.
Common sense is not very common
|
|
| 2025-07-31 15:14 #842234 | |
|
Naujo statymas. Šausi iš blokelių, ilgai netruks.
Žolė ta pati, žmonės tie patys, svetimo turto troškimas tas pats.
|
|
|
|
2025-07-31 15:20 #842235 |
|
Su rekonstrukcija problema yra ta, kad daug reikalų, ką nugriauti, ką palikti. Reikia galvoti ką kaip paremti, kad negriūtų kitkas ir todėl gaunasi brangu.
Jei kiužena visai, tai rekomenduočiau galvoti apie griovimą ir naujo statymą. Tikrai greitai statosi viskas dabar. |
|
| 2025-07-31 15:32 #842237 | |
|
Gerai [2025-07-31 15:14]: <...> ilgai netruks. Nu kas yra neilgai? 1 metai SLD, 1 metai statybos, 1 metai apdaila ir baldai. Čia jeigu viskas pagal planą ir greitai. Žinoma, naujo statyba visada geriau. |
|
| 2025-07-31 15:35 #842239 | |
|
Prisidedu, griaut ir perstatyt.
Su senu beda, kad norint pakenciamo rezultato teks kiekvienam zingsnyje viska permatuot, tiesint, tvirtint, ieskot sprendimu, kai su nauju tiesiog pakanka daryt ka reikia ir tiek. Be to, sunaudojamu medziagu kaina ir darbu kaina bus tokia, kad nuo naujos statybos irgi ne kazin kiek skirsis. |
|
|
|
2025-07-31 15:40 #842242 |
|
Namą dėžutę pastatyti ir uždaryti galima per 1 mėnesį. O apdaila, baldai - tai priklauso nuo norų ir finansinių pajegumų.
Jei kažko ypatingo nereikia, tai greitai viskas. Kažkada buvo toks TSRS laikais pastatytas didelis viešbutis, bet neįrengtas Panevėžyje. Ant Nemuno-Klaipėdos sankryžos. Maksima nusipirko jį ir nugriovė , speciali technika atvažiavo betono smulkinimui, padarė kalną betono miltų iš viešbučio. Ir pastatė naują XXX Maksimą. Čia pavyzdžiui, kaip didelės įmonės elgiasi su dideliais objektais. |
|
| 2025-07-31 15:52 #842248 | |
|
Jei griūva stogas, tai gegnės sutrešo, praktiškai reikės perdaryt visą stogą, tai manau, kad pigiau pabaigti griauti ir sienas tuo pačiu.
|
|
|
|
2025-07-31 15:53 #842249 |
|
Nauja statyba pigiau ir geriau ar tik kažkuris vienas iš jų?
Common sense is not very common
|
|
|
|
2025-07-31 16:00 #842253 |
|
Jei rekonstrukcijos daug, tai greičiausiai pigiau nauja statyba. Nes remontas yra visada nestandartas ir reikia galvoti nestandartinių sprendimų. Blogiausia yra , kad kai pradedi rekonstruoti, tai išlenda daug visokių nesąmonių kurias irgi reikia remontuoti ir jau nebegali sustoti, nes ir taip daug pinigų sukišta. Gaunasi nei pakartas, nei paleistas. Visi keikiasi kas rekonstravo ką nors.
|
|
| 2025-07-31 16:01 #842254 | |
|
Galutiniam rezultate gausis pigiau ilguoju laikotarpiu. Nebent nori ne sau ir dar skubiai parduoti.
|
|
|
|
2025-07-31 16:04 #842257 |
|
Ne sau - seimos nariui. Parduoti nenorim.
Common sense is not very common
|
|
| 2025-07-31 16:35 #842273 | |
|
Krosneles.eu [2025-07-31 15:40]: Namą dėžutę pastatyti ir uždaryti galima per 1 mėnesį. Per mėnesį, tai nebent statybininkus susirasi. O jeigu statybininkai tokie, kurie tą pačią akimirką bėgs pas tave dirbti, tai tik po to suprasi kodėl nereikėjo laukti eilėj. Jau net nekalbant apie konstrukcinių sprendimų gamybą ir montavimą. |
|
|
|
2025-07-31 16:51 #842279 |
|
Ar nuo metų laiko priklauso darbo jėgos kaina? Kada geriausia pradėti statybas? Kaip sakėt geriausia pasiplanuoti.
Common sense is not very common
|
|
|
|
2025-07-31 17:01 #842281 |
|
^la [2025-07-31 16:51]: Ar nuo metų laiko priklauso darbo jėgos kaina? Kada geriausia pradėti statybas? Kaip sakėt geriausia pasiplanuoti. Žinoma priklauso darbo jėgos kaina nuo metų laiko. Rudeniop pigiau, anskti pavasarį pigiau, kai statybininkai neturi darbo, o valgyti nori. Vasarą jie brangiausi. Žiemą visai jie pigūs. Bet jei nėra šalčiu ir pliusas lauke, tai dirbti galima. Bet ir didžiausios nuolaidos statybinėms medžiagoms, kai apstoja darbai. Darbo jėgos kaina priklauso dar nuo bendro statybų lygio. Jei kokia krizė, tai jiems darbų nėra. O kai pats sezonas , tai jie išpindėja tada. Ir kaip TUNKS sakė, atrodo kad visi švaistosi pinigais kaip 2008m prieš krizę Principe sutinku su juo. ------------------------- Svarbiausia turėti pamatus ir projektą, o tada jau gali ir tu pradėti pindėti, kai jiems darbų jau trūkumas. |
|
|
|
2025-07-31 17:04 #842282 |
|
Bet tai tada visi būdami racionalūs turėtų statyti kai pigiausia ir taip pakelt kainas. Kodėl tai nevyksta?
Redaguota: ^la (2025-07-31 18:15 ) Common sense is not very common
|
|
|
|
2025-07-31 17:31 #842285 |
|
Nesigauna taip, dėl makroekonominės aplinkos. Finansiniai metai baigiasi gruodžio 31d. Nebėra pinigų valdiškų, nebėra ir darbų, valdiškų užsakymų. Statybinės įmonės įmasi bet ko, darbuotojai ant minimumo, kartais atleidžia juos 3 mėnesiams. Pavasarį kovo mėnesį prasideda kreditai žemdirbiams ir tada jau jie taško pinigus visur, trašos, statybos ir t.t. Todėl statybininkai ir atsigauna.
Todėl žiemos sezonas ir yra sausas visiems. Dėl pinigų trūkumo. Bet jei žiema šilta, pliusinė ir be sniego šalčių, tai gali vykdyti statybos darbus. Bet reikia turėti pinigų mokėti statybininkams. O valdiškų pinigų nėra. Su statybinėmis medžiagomis ne sezono metu, tai irgi nuolaidos didelė, kranų yra laisvai. Visi nori bent kažkokius pinigus gauti. Bet reikia turėti pamatus, ir gali pindėti tada |
|
| 2025-07-31 17:32 #842286 | |
|
Nes pečius vėjus rašo. Beveik visi darbai gali būti atliekami kiaurus metus. Tie kurie negali būti atliekami kiaurus metus, nenorėsite, kad ir jums juos darytų.
|
|
|
|
2025-07-31 17:34 #842287 |
|
Tomy [2025-07-31 17:32]: Nes pečius vėjus rašo. Beveik visi darbai gali būti atliekami kiaurus metus. Tie kurie negali būti atliekami kiaurus metus, nenorėsite, kad ir jums juos darytų. Tai ir aš tą patį sakau, kad statyti galima ir žiemą Aš aukščiau kažkur daviau pavyzdį, kaip pradėjau statybas gruodžio 1 d ir būčiau pabaigęs gruodžio 31, bet langų gamintojai išėjo kalėdinių atostogų. |
|
| 2025-07-31 17:38 #842288 | |
|
Tai visi ir stato, ir jokios kainos ne mažėja.
O apie valdiškus pinigus dar didesni vėjai. Išeik į kiemą pasivaikščioti. |
|
|
|
2025-07-31 17:51 #842296 |
|
Ne visi stato žiemą, tik tie kas turi grynų pinigų. O valdiškų užsakymų yra nemažai ir tikrai statybų sektorius ne vien iš privačių namų statybos gyvena. Va čia tuoj karinį poligoną statys ir namus vokiečiams už 10x kainą, nesulyginsi ten pelningumo su individualiais namais. Dar gal kur stato kokią gamyklą ar taip kokį didelį objektą kur valdiški užsakymai ar įmonės numačiusios plėtrą ir turinčius garantuotus kreditus.
---------------------- Aš parašiau poste aukščiau apie finansinius metus ir kreditų ciklus, dėl pinigų trūkumo ir stoja statybos. |
|


