| Autorius | Žinutė |
| 2025-08-06 01:49 #842734 | |
|
Bet kokiu atveju reikia moketi(bent jau mano atveju) uz saugojima.Mano atveju 5c tai kazin ar i minusa Ignitis eina.Aisku net neisivaiduoju kokia ta pasaugojimo savikaina yra Igniciui.
|
|
2025-08-06 07:22 #842737
1
|
|
|
Na IGN kaip ir gauna apie -25-30meur nuostolio per metus iš gaminančių vartotojų dabartiniu atsiskaitymo būdų, dėl to ir vaiksto netmettering atsiskaitymo idėjos
|
|
2025-08-06 08:34 #842741
1
|
|
|
Permečiau akimis info - tai metų pabaigoje IGN turės naują valdybą (atranka dar vyksta) + nuo kitų metų vasario bus ir naujas CEO su management komanda, nes dabartinė komanda jau dvi kadencijas - tai negali pratęsti toliau jų sutarčių?
pokyčių metas bus stiprus kitų metų pradžioje IGN. |
|
2025-08-06 09:13 #842746
1
|
|
|
jeronimas [2025-07-30 09:27]: https://view.news.eu.nasdaq.com/view?id=b5c38a6df88ab305673193ec942377086&lang=lt&src=listed belaukiant rezultatų dar naujas parkas paleistas LV į komercinę gamybą. O gal yra žinių kaip Ignitis LV vykdys veiklą? PPA ar biržos kaina stumdys elektrą? Nes tarkim atidarymo progą Rugpjūtis dugnuoja, ypač šiandien, pridedu screen'ą. Skaičius dalinti iš 1000 ir gausite kWh kainą, tai tarkim supirkimo marža yra didesnė ir generacija būtų neigiama - kitaip tariant parko gamyba turėtų būti stabdoma rinkos sąlygomis. Tai jei iš šio parko nupirks Ignitis LV nepriklausomas tiekimas ir parduos fiksuota kaina fiziniams - tuomet gerai, bet jeigu kitaip, tai liūdesys. |
|
2025-08-06 09:49 #842747
1 2
|
|
|
katuris [2025-08-06 01:49]: Bet kokiu atveju reikia moketi(bent jau mano atveju) uz saugojima.Mano atveju 5c tai kazin ar i minusa Ignitis eina.Aisku net neisivaiduoju kokia ta pasaugojimo savikaina yra Igniciui. Ignitis negauna jokių 5ct. Juos gauna Eso, čia mokestis uz pasinaudojimą tinklais. Ir net eso sąnaudų jis nepadengia, nes yra mažesnis, nei kiti vartotojai moka. Kitaip sakant, ne gaminantys vartotojai sudengia net dalį eso dalies gaminančių vartotojų sąnaudų. Tiekėjai iš to apskritai nieko negauna, tik sąnaudas |
|
2025-08-06 09:52 #842748
1 2
|
|
|
Dunkelheit, įprastai saulės parkų apie 50% gamybos padengiama PPA. Likusi dalis taip, birža. Bet kaip rašiau, nėra tikslo žiūrėti vienos dienos statistikų. Šių metų saulės gamybos svertinis vidurkis yra ~45 eur/Mwh
|
|
2025-08-06 10:05 #842751
3
|
|
|
Ignitis Group 2Q25 Preview - Gaining momentum toward its strategic goals
|
|
2025-08-06 11:08 #842755
1
|
|
|
Žiūrint į ateitį manau svarbiau turėt daugiau gaminančių vartotojų ir į tą jų dabar generuojamą minusą tiesiog žiūri kaip į investiciją. Pasikeis vėliau atsiskaitymo tvarka, atsiras kur padėti tą pigią energiją, tarkim prie mažų kainų paleidinės kokią vandenilio gamybą ir generuos gražų pelną iš tų gaminančių.
|
|
2025-08-06 11:19 #842758
1
|
|
|
daliux, sutinku, kad vienos dienos rezultatas neatspingi visų metų, bet čia anomaliniai ir jei sudėsime solar capture price 2024, 2025 matysime trendą - mažėjantį. Ar 45 eur/MWh svertinis vidurkis aptarnauja parko skolą? Reiktų lįsti giliau į detales, sutartis ir t.t. Jei bent 50% PPA sugebėjo fiksuoti - gerai.
Iš kitos pusės kam Ignitis LV tiekėjui pirkti iš Ignitis renewables LV saulės elektrą, jei gali apsipirkti toje pačioje biržoje Biržoje? |
|
| 2025-08-06 12:04 #842762 | |
|
Dunkelheit, čia risk management. Negali tiekėjas viską tik biržoje pirkti, neapsidrausdamas. Tai, kad dabar biržoje pigu, gi negarantuoja, jog bus pigu ir rytoj, po savaitės ir tt. Tai tiekėjas, sudarydamas tiekimo sutartis, turi užsitikrinti, jog ta kaina kuria tiekia vartotojui, tokia galės ir nusipirkti, su nedidele marža sau. Galima aišku važiuoti, kaip perlas važiavo, va bank žaidžiant ir tikintis jog kaina biržoje neužkils, o gal ir kris, tikintis taip kaip loterijoje dalyvauti ir laimėti tokiu atveju. Bet jei užkils, prie šimtamilijoninių apyvartų, net kelios cento dalys padarys tokį nuostolį, jog tiekėjas užsilenks iš karto, kaip perlui pavyko tą padaryti labai greitai.
O fiksuota per PPA 50% planuojamos saulės gamybos, tikrai galiu patvirtinti, ataskaitose nurodyta |
|
| 2025-08-06 12:54 #842764 | |
|
teisingi teiginiai - tiek dėl pigios elektros gamybos investicijos (per gaminančius varotojus, kuriems vėliau bus keičiamas atsiskaitymo būdas) + tiek dėl saulės elektrinių nuosavų IGN kaip rizikos mitigation įrankio.
kainos anomaliją reikia sekti, kiek tai truks (visoje Europoje dėl tokios lietingos vasaros daugelį šalių elektros kainos turi anomalijas (mažesnės jos, ypač ten kur hidro elektrinių daug). Laukiam Q2 rezultatų ir gal ką užsimins apie artėjančius pokyčius IGN vadovybėje (atranka į CEO dar nepaskelba, dabartinio baigiasi 2026 02 - tad tikrai ne už kalnų) kol kas tiek fix ir variable dalis IGN vadovo maximaliai beveik pasiekiama tai ir vieta su 25-30kEUR per mėnesį atlyginimu labai skani matyt dabartiniams valdantiesiems.... bebro tikiuosi neprakiš. nes būtų neitin prasminga akcininkams.. |
|
| 2025-08-08 09:06 #843009 | |
|
puikių žiniučių pametėjo IGN prieš Q2 rezultatus
Tikiuosi - nebus jos naudojamos užpudruoti prastesnius rezultatus... |
|
| 2025-08-08 09:44 #843014 | |
|
prabangi elektrinė gavosi
|
|
| 2025-08-08 15:47 #843072 | |
|
Kiek grynojo laukiat kitą savaitę?
|
|
| 2025-08-08 16:04 #843077 | |
|
Analitikai piešia apie 30-32mEUR Q2 -> tačiau dar įdomiau gamybos kwh augimu manau +50-60% - tik kaina bus -50% yoy
o dėl div tai Y25 galima sakyti bus rekordiniai div per akcija metai (po Y20 didžiųjų div išmokėjimo prieš IPO) |
|
2025-08-11 11:16 #843248
1
|
|
|
jeronimas [2025-08-08 16:04]: [...] tik kaina bus -50% yoy [...] svertinė kaina tikrai nebus -50% yoy, iš kur tokius spėjimus traukiat tuo tarpu apyvarta šiandien gerai daužosi IGN Vilniuje. Tiesa kol kas be didesnių kainos pokyčių. Na, Londone užtat su maža apyvarta, bet po 21 papirko ryte |
|
| 2025-08-11 11:36 #843250 | |
|
na taip gal iš tiesų kiek padidinau % ketvirčiui.. . -> nuo ~77-80 EUR Y24 Q2 iki 60-62 EUR. į birželio kainas labiau žiūrėjau. Nuo 90-92 EUR iki 40-43 EUR mažėjo per metus birželio kainos (čia Baltice)
|
|
| 2025-08-11 11:39 #843251 | |
|
Estam kaip visada pigiai nereikia. Parduosim jiems brangiai... Baigsis spaudimas ir spyruokle estu spekuliantai padarys.
|
|
| 2025-08-11 11:49 #843252 | |
|
Taip, bet tuo pačiu reikia atsiminti, jog ne vien ir biržos kaina svarbu. Gi didelė dalis gamybos sudengta per PPA, o tik likutis biržos kaina iš esmės parduodamas. Dar daugiau - dalis gamybos apskritai per CFD sudengta, kur apskritai nuolatinis kainos didėjimas užfiksuotas per CPI (Lenkijos parkai pavyzdžiui). Tad taip, biržos kaina svarbu, ypač ilgalaikėje perspektyvoje, nes pagal jos prognozes ir PPA vėliau sudaromi. Bet trumpu periodu svyravimai duoda rezultatą, taip, bet ne tokį žymų, kaip daug kas galvoja.
Tik dėl naujai paleidžiamų projektų čia klaustukas lieka, nuo kada jų PPA įsigalioja ir ar komercinės gamybos dar nepasiekę, bet jau generavę projektai bent dalinai per PPA pardavinėjo. Jei ne - tai nebent jie bus nutempę svertinę kainą žemyn, nes tai reikštų jog pardavinėjo grynai day-ahead. Bet net ir tokiu atveju - juk tai vis tiek reikštų didesnę generaciją ir matyt ankstesnę nei planuota gamybą (jei dar PPA nebuvo sudaryti - vadinasi nesitikėjo dar gamybos) |
|
2025-08-11 14:35 #843261
2
|
|
|
Dunkelheit [2025-08-06 11:19]: Instaliuotas MW gavosi 700000 EUr , i metus jis generuos grubiai vidutiniskai 45000 EUr birzos kaina arba fiksuota kaina kokius 55000 EUR. t.y. 6,5-8 proc nuo investuotos sumos. Cia pajamos.daliux, sutinku, kad vienos dienos rezultatas neatspingi visų metų, bet čia anomaliniai ir jei sudėsime solar capture price 2024, 2025 matysime trendą - mažėjantį. Ar 45 eur/MWh svertinis vidurkis aptarnauja parko skolą? Reiktų lįsti giliau į detales, sutartis ir t.t. Jei bent 50% PPA sugebėjo fiksuoti - gerai. Iš kitos pusės kam Ignitis LV tiekėjui pirkti iš Ignitis renewables LV saulės elektrą, jei gali apsipirkti toje pačioje biržoje Biržoje? Saules elektrines gyvavimo trukme max 25 metai. Taigi amortizacija tiesine 4 proc. i metus , aptarnavimui, pinigu kainai lieka 2,5-4 proc. Tarkim aptarnavimas 1 proc. i metus. Tai jei Ignitciui WACC 1,5-3 proc , tai ant 0 iseitu. Kiek pamenu pas juos WACC zymiai didesnis. Kokie 5-6 proc. Susimazinau Igniti 60 proc ir perejau i TElia. Zymiai idomiau. |
|


1
