Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
spektras Lietuvos ekonominė krizė #533149   2017-10-11 14:15
Nesusivaldžiau. Pacituosiu Martyno Nagevičiaus įrašą jo FB sienoje. Ir daugiau nekeldinėsiu.

"Dauguma lietuvių yra tikrai intelektualūs, gabūs, talentingi žmonės ir su čia viskas pas mus iš esmės yra gerai, lyginant kitų valstybių visuomenėmis. Kur iš tikro didžiausia lietuvių bėda - tai tragiškai žemas emocinis intelektas. Emocinis intelektas yra gebėjimas atpažinti, analizuoti savo emocijas ir jas kontroliuoti, formuojant savyje būsenas, reikalingas sėkmei užtikrinti.

Todėl daugumai žmonių Lietuvoje ir nesiseka, nepaisant viso jų proto, žinių ir talento. Jei žmogus nuolat koncentruojasi į tai, kas blogai, į nesekmes, klaidas, nusikaltimus, ta gyvenimas jiems užtikrins, kad to aplink juos būtų vis daugiau ir daugiau. Ir atvirkščiai - žmogus, kuris koncentruojasi į geras naujienas, sėkmingus žmones, jų pasiekimus, ir patys prisitraukia tą sėkmę.

Apie ką aš kalbu? Ar buvote kada kokiame lietuviškame prekybos centre? Matėte kokiose emocijose yra žmonės, laukiantys prie kasų? 80-90% jų yra susiraukę, nelaimingų veido išraiškų, pavargę, pikti. Kokia yra tipiška laukiančio eilėje lietuvio neutrali veido išraiška? Būtent!

Būtent todėl mes nuolat pajuntame, kad kažkas "ne taip" yra, apsilankius JAV ar Vakarų Europos valstybėse. Ten žmonės šypsosi ir daro tai atrodytų be jokios didesnės priežasties.

Į ką koncentruojasi lietuviai? Taip, į korupciją, nelaimes, mažus atlyginimus, nelygybę visuomenėje, istorines nuoskaudas, žuvusius per sovietmetį žmones, nykstančią Lietuvą, žmonių nuodemes. Kas pas mus populiariausi visuomenės veikėjai, politikai? Tie, kurie sugeba pikčiausiai kažką pasakyti, pademonstruoti "aukšto lygio" ironiją, išmaniausiai pasišaipyti. Mūsų Seimas - irgi visiškai atspindi visuomenę. Didelė dalis Seimo narių - surūgę be jokio emocinio intelekto proto intelektualai. Kai kurie (kai kurios) dar mėgstantys pabrėžti savo išsilavinimą ir intelektą, bet kartu nuolat demonstruodami, kad jų emocinis intelektas yra ties plintusu.

Ką mes iš tikro geriausiai darom? Taip, geriam, plūstamės, emigruojam ir prižiūrim kapines. Čia esam tikri lyderiai Pasaulyje.

Kodėl taip mums atsitiko? Spėčiau, kad trys pagrindinės priežastys - religija (kaltas, kaltas, kaltas...), sovietmetis ir prastas klimatas.

Todėl iš tikro geriausia "idėja Lietuvai" būtų, jei kas sugalvotų kaip smarkiai timptelėti lietuvių vidutinį emocinį intelektą aukštyn.

Tik nesakykit, kad "tegu moka didelius atlyginimus, panaikina korupciją ir visi šypsosis". Ne.
Visų pirma - taip nebūtų (mes ir taip gyvenam geriau, nei 90% Pasaulio žmonių)
Visų antra, žemas emocinis intelektas trukdo kilti ekonomikai. Kai žmogus yra apimtas niūrių nuotaikų, jam nesiseka. Tik kai jis nusiteikęs pozityviai, yra empatiškas, kiekvieną sekundę tikisi sėkmės ir yra tam pasiruošęs tik tada ta sėkmė pas jį ir ateina.
Norint, kad sekųsi, reikalinga energija. Pozityvumas tą energiją didina. Negatyvumas mažina."
spektras Lietuvos ekonominė krizė #533170   2017-10-11 15:21
C, Tu daug kur teisus. Visumoj net linkėčiau, kad Tau sektųsi taip gerai, kad neturėtai kelis mėnesius nei vienos laisvos minutės naujai žinutei parašyti. Ta dalis, kuri Tave skaudina dėl rusų puolimo. Siaubingai norėčiau, kad kažkada diskusija verstūsi į toliariagišką tautų atžvilgiu. Man asmeniškai labai skauda, kai kažkas nesirinkdamas kolioja visą tautą, nesvarbu rusų, lietuvių. Visi turim būt mažesni šikniai, nes bičiulių arba artimų draugų turime įvairiuose pakampiuose. Kadangi pats kažkada užsiminei apie savo tėviškę kažkur apie Prienus ar į tą pusę, o įtariu, kad dabar reziduoji kažkur netoli Kalvarijų turgavietės nugarinės pusės tai pagirtina, kad rusus užsistoji iš idėjos ir kad turi daug draugų. Koroče, iš to Tavo paviršutinio cinizmo giliau krūvos drungnumo, kas reikštų kad nesibaigiančiuose pasiplyšavojimuose balansą gali laikyti.
1