Naftos gavybos mažinimas - tai vienintelė reali galimybė

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-11-13 16:07 Komentarai: (1)
OPEC generalinis sekretorius Mohammad Barkindo pareiškė, kad naftos rinka sparčiai atsigauna, o gavybos sumažinimas yra vienintelis realus pasirinkimas stabilumui atkurti.

Lapkričio mėnesio susitikime naftą eksportuojančių šalių organizacija turėtų nuspręsti, ar nori pratęsti šios žaliavos gavybos ribojimą. Šį pareiškimą padarė Jungtinių Arabų Emyratų energetikos ministras Suhail Al Mazrouei.

Sprendimui pratęsti naftos gavybos ribojimą ilgesniam terminui nei iki kitų metų kovo mėnesio taip pat pritaria daugelis šalių, tarp jų Rusija, Saudo Arabija, Irakas ir Omanas.

Mohammad Barkindo pranešė, kad savo mėnesio ataskaitoje OPEC atstovai padidino pasaulinės naftos paklausos augimo prognozę kitiems metams, t.y. paklausa turėtų ūgtelėti daugiau nei 1,5 milijono barelių per dieną.

„Mes matome aiškius požymius, kad rinkoje sparčiai atstatomas balansas, o stabilumas nuosekliai grįžta. Aš esu įsitikinęs, kad jei mes nesusiorganizuotume, kaip mes tai padarėme siekdami bendro sutarimo ir kartu imantis veiksmų reaguojant į krizę, pramonė būtų blogesnėje padėtyje nei šiandien“ - tikino OPEC generalinis sekretorius Mohammad Barkindo.

Praėjusį mėnesį keturiolika minimo kartelio šalių per dieną vidutiniškai išgaudavo po 32.59 mln. barelių naftos. Tad palyginus su ankstesniu mėnesiu, gavyba smuktelėjo 150,9 tūkstančio barelių per dieną. Labiausiai prie šio kritimo prisidėjo sumažėjusi energijos ištekliaus gavyba Irake.

OPEC atstovai susitiks šio mėnesio pabaigoje, t.y. lapkričio trisdešimt dieną Vienoje, kur ir nuspręs ar pratęsti naftos gavybos ribojimą.

Artėjant vakarui biržoje už barelį WTI rūšies naftos buvo mokama po 56.83 dolerius, arba 0,16 procento daugiau nei ankstesnės prekybos sesijos metu. Tuo tarpu Brent rūšies žaliavinė nafta buvo atpigusi 0,13 procento iki 63.44 dolerių už barelį.

Nuo šių metų pradžios WTI nafta pabrango virš penkių procentų, o Brent - 11,7 procento. Tuo tarpu per pastaruosius vienerius metus WTI rūšies žaliavinės naftos kaina pakilo beveik trisdešimt procentų, o Brent - beveik keturiasdešimt dviem procentais.
 
1.   Parašė maxa   2017-11-13 16:18  

Esu įsitikinęs, kad jei mes nesusiorganizuotume, kaip mes tai padarėme siekdami bendro sutarimo ir kartu imantis veiksmų reaguojant į krizę, pramonė būtų blogesnėje padėtyje nei šiandien


Gal narkomanas sakau. Nuo kada čiurbanų valstybių biudžeto pildymas svetimų šalių sąskaita yra gėris? Kurioj vietoj čia ta pramonė laimi? Brangesni degalai = brangesnė produkto eksploatacija ir pats produktas (pvz. padangos gamyba, ar tupai pervežti ką nors, nes fūrike ne oru varoma). Gal ko nors nesuprantu?

IMHO JAV, Kinija ir Europa privalo sukurti sąrašą produktų, kuriuos čiurkos PRIVALO įsigyti, kad kompensuot dalį kaštų dėl padidėjusios naftos kainos. +10 baksų prie Brent = saudai superka 50 000 mersedesų, irakiečiai 100 000 Peugeot ir kažkiek ten tonų Džiugo sūrio nesvarbu reikia nereikia. Nebent jankiai biškį plunksnas jiems papešios ir paleis skalūnus į rinką (ko tikiuos). Tipo achūjenai protingi žiū... ;)