Bitcoin - tai nauja aktyvų klasė

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-11-08 15:40 Komentarai: (0)
CME Group direktorių tarybos garbės pirmininkas Leo Melamed pareiškė, jog populiariausia pasaulyje valiuta bitcoin tampa nauja aktyvų klase su savo teise, kaip auksas ir akcijos.

CME yra didžiausia pasaulyje išvestinių priemonių rinka. Praėjusią savaitę jos atstovai paskelbė, kad dar iki šių metų pabaigos pasiūlys prekybą bitcoin ateities sandoriais. Pasak ekspertų, tai yra dar vienas rimtas ženklas, kad tradicinių finansų pasaulis vis labiau pritaria populiariausiam kriptovaliutų projektui.

Leo Melamed tikisi, kad didieji investuotojai pasirodys bitcoin ateities sandorių rinkoje.

„Tai yra labai svarbus žingsnis bitcoin istorijoje... Mes jį reguliuosime, neleisime jam būti laukiniu, arba dar labiau nevaldomu. Mes jį įvaldysime ir transformuosime į įprastą prekybos priemonę, pagrįstą principais ir taisyklėmis“ - tikino CME Group direktorių tarybos garbės pirmininkas.

Kaip ir įprasta, būsimus bitcoin ateities sandorius galima bus ir pirkti, ir šortinti, t.y. uždirbti iš jų vertės kritimo, kas tuo pačiu turėtų pritraukti stambius institucinius investuotojus.

Leo Melamed, kuriam jau yra aštuoniasdešimt penkeri metai, prisipažino, jog jis iš pradžių irgi buvo skeptiškai nusiteikęs bitcoin atžvilgiu. Šis specialistas įžvelgia panašumus tarp kriptovaliutos bitcoin ir Tarptautinės valiutų ateities sandorių rinkos, kurią jis kaip Čikagos biržos pirmininkas pradėjo 1972 metais.

„Pasaulis 1970-aisiais nežiūrėjo į valiutų prekybą kaip į galiojančią finansinę priemonę. Aš taip pat perėjau kelia iš netikėjimo bitcoin link noro sužinoti daugiau“ - atviravo jis.

Jo nuomone, bitcoin gali tapti kažkuo daugiau nei tik kriptovaliuta, t.y. jis gali atstovauti naują turto klasę pagrįstą blockchain technologija. Specialistai teigia, kad minima technologija leis perkelti turtą be centralizuotos sistemos, pavyzdžiui, bankų, ir smarkiai sumažins pinigų pervedimo išlaidas.

„Visas mano gyvenimas sukurtas naudojant naujas technologijas. Aš niekada nepasakiau "ne" technologijai. Žmonės, kurie sako "ne" technologijai, greitai miršta. Aš vis dar tas pats vaikinas, kuris tuo tiki, bent jau ištyręs pokyčius. Tai yra tai, ką atstovauja bitcoin“ - tikino CME Group direktorių tarybos garbės pirmininkas Leo Melamed.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,finansai,valiutos)

2017-11-17 » FED atstovai pasisako už palūkanų normos didinimą gruodį
2017-11-17 » Kinija pardavė dalį Amerikos obligacijų
2017-11-17 » M.Draghi: ECB nepakenkė bankų pelnams
2017-11-17 » Saudo Arabija už naftos tiekimo ribojimo pratęsimą
2017-11-16 » Amerikos namų ūkių įsiskolinimas pakilo iki naujo rekordinio lygio
2017-11-15 » G.Soros įsigijo daugiau Amazon ir Microsoft akcijų
2017-11-15 » W.Buffett investicinė kompanija įsigijo daugiau Apple akcijų bei sumažino IBM dalį
2017-11-15 » Japonijos ekonomikos metinis augimas viršijo lūkesčius
2017-11-14 » R.Shiller: pasyvus investavimas yra chaotiška sistema, kuri gali būti pavojinga
2017-11-14 » Vokietijos ZEW indeksas pakilo iki aukščiausio lygio nuo pat gegužės

 
Dar nėra komentarų